mondes
17.01.20,12:30
Ahojte, táto téma je tu už omieľaná viackrát, ale predsa len sa nájde niečo, čomu nerozumiem. Firma má ext. ekonóma, ktorý zásoby účtuje spôsobom B, t.j. priamo do N. Ale firma si interne vedie skladovú evidenciu v PC. Táto však nesedí so skutočným stavom, nakoľko časť materiálu sa použila pre účely firmy, t.j. vo vlastnej réžii. A ja mám za úlohu ponížiť stav skladu o vlastnú réžiu. Ako to mám urobiť, aby to bolo všetko ok? To len mám dať na výdajku poznámku, že to išlo do vlastnej réžie firmy? A napr. prípadná kontrola má právo kontrolovať aj skladovú evidenciu, keď firma zásoby účtuje spôsobom B? Ďakujem Vám za Vaše rady.
Žabinka
17.01.20,11:54
skúsim na príklade..
na sklade - 504 - je tovar na predaj -napr. kancelárske potreby..
ale firma potrebuje kancelársky papier - preúčtuje 501/504
čiže odbudne zo skladu a dostane sa priamo do spotreby..
ale o tom by mala byť vedená nejaká evidencia, nie že ty máš hádať, koľko a čoho bolo použité nie na predaj..
mondes
18.01.20,19:36
Ďakujem veľmi pekne. Určite nebudem hádať, ale kompetentní mi dajú info, koľko mám odpísať. Skôr mi ide o to, či vlastne môžem urobiť výdajku na materiál len tak, nie na predaj, ale na vlastnú spotrebu.
veronikasad
18.01.20,20:35
Monika, ved to je preuctovanie medzi dvomi
nakladovymi uctami, samozrejme musis mat k tomu nejaky podklad, inak to musis vykazat ako manko zistene pri inventúre