Ibaka
06.09.06,18:16
Čítal som tu na porade veľa o dobierkach, môj problém som nenašiel. Dobierkou som si objednal prístroj, prišiel balík s prístrojom , faktúra bola vložená. Na pošte som uhradil sumu v hotovosti, ktorá je na obale balíka, ale na pošte som si nevyžiadal doklad o zaplatení- zabudol som :confused: , teraz po troch mesiasoch som na to narazil. Čo sa považuje za doklad o zaplatení? - Vediem jednoduché účto. ďakujem
Tweety
06.09.06,16:30
Čítal som tu na porade veľa o dobierkach, môj problém som nenašiel. Dobierkou som si objednal prístroj, prišiel balík s prístrojom , faktúra bola vložená. Na pošte som uhradil sumu v hotovosti, ktorá je na obale balíka, ale na pošte som si nevyžiadal doklad o zaplatení- zabudol som :confused: , teraz po troch mesiasoch som na to narazil. Čo sa považuje za doklad o zaplatení? - Vediem jednoduché účto. ďakujem
Presne ten doklad čo nemáš.
Paula
06.09.06,16:37
Ešte by som sa pokúsila získať od konečného príjemcu Tvojich peňazí príjmový pokl. doklad o platbe (môžu ho príp. označiť "opis"), kde by uviedol, že ide o úhradu konkrétnej faktúry.
Ibaka
06.09.06,16:43
A čo obálka so sumou, tú som si ponechal, v ktorej bol prístroj doručený? Pošta bez zaplatenia dobierku nevydá! pripnem VPD a hotovo!!!, čo vy na to? :p
Tweety
06.09.06,16:46
A čo obálka so sumou, tú som si ponechal, v ktorej bol prístroj doručený? Pošta bez zaplatenia dobierku nevydá! pripnem VPD a hotovo!!!, čo vy na to? :p
Skús poprosiť na pošte o doklad na zaplatenie tej sumy, určite ti radi vystavia, a ten tam doložíš.
Paula
06.09.06,16:48
Neviem, obálka mohla ležať na ulici , akákoľvek;) , to by sa mohlo zneužívať.....ja to ako doklad o zaplatení nevidím.
Braňo
06.09.06,17:56
Skús poprosiť na pošte o doklad na zaplatenie tej sumy, určite ti radi vystavia, a ten tam doložíš.

Určite Ti pani na pošte dá malé potvrdenie, keď je donesieš čokoládu. :)
adulique
07.09.06,15:53
podla mna ti firma, ktora ti balik posielala rada vystavi nahradny doklad a nemusis sa trapit.je to najjednoduchsie riesenie.
Zita5
10.09.06,08:38
Určite Ti pani na pošte dá malé potvrdenie, keď je donesieš čokoládu. :)


K tej čokoláde nezabudni vziať so sebou aj obálku , ktorú vlastníš , pretože na základe nej sa to pracovníčke pošty bude lepšie vyhľadávať .

Potvrdenie o zaplatení je dôležitý doklad k zaúčtovaniu výdavku ovplyvňujúceho základ dane .
vieroslava
10.09.06,08:53
Ja keď som teraz preberala dobierku na pošte, automaticky mi pani vystavila doklad o zaplatení poplatku. Ani sa neopýtala, či ho potrebujem. Tak by to asi malo byť.
liba2
10.09.06,10:32
Ja keď som teraz preberala dobierku na pošte, automaticky mi pani vystavila doklad o zaplatení poplatku. Ani sa neopýtala, či ho potrebujem. Tak by to asi malo byť.
Súhlas. U svojho klienta som sa stretla aj s tým, že k balíčku bol ako doklad o zaplatení ústrižok poštovej poukážky - vtedy pošta nevydá ďalší doklad.
Blonde
10.09.06,13:27
Aj já mám podobnú skúsenosť. V balíku bola však priložená faktúra, kdeje napísané, že slúži zároveň ako dodací list a forma úhrady - dobierka.
Takže je jasné, že poštárka by mi bez úhrady balík neodovzdala. Dúfam, že tento doklad môžem použiť ako účtovný doklad.
Ibaka
14.09.06,09:07
Aj já mám podobnú skúsenosť. V balíku bola však priložená faktúra, kdeje napísané, že slúži zároveň ako dodací list a forma úhrady - dobierka.
Takže je jasné, že poštárka by mi bez úhrady balík neodovzdala. Dúfam, že tento doklad môžem použiť ako účtovný doklad.. Tiež som našiel v balíku dodací list pripnutý k faktúre, napriek tomu som zašiel na poštu a požiadal o doklad. Pani pri okienku ma "sfúkla", vraj som si oň mal požiadať pri preberaní balíku, poslala ma za vedúcou smeny, ktorá mi potvrdenie vydala. Tiež mi pripomenula, avšak s milým úsmevom, že som si mal o potvdrenie žiadať. Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
14.09.06,09:48
. Tiež som našiel v balíku dodací list pripnutý k faktúre, napriek tomu som zašiel na poštu a požiadal o doklad. Pani pri okienku ma "sfúkla", vraj som si oň mal požiadať pri preberaní balíku, poslala ma za vedúcou smeny, ktorá mi potvrdenie vydala. Tiež mi pripomenula, avšak s milým úsmevom, že som si mal o potvdrenie žiadať. Ďakujem za odpovede.

PRáve dnes sme riešili tento problém. Dobierka na pošte a potvrdenie o úhrade. Ja osobne si myslím, že pošta by mala potvrdenie vydávať automaticky, veď prijíma peniaze. Podnikateľ tiež je povinný vystaviť doklad keď prijíma hotovosť.
mariro
13.12.06,09:50
Ahojte.Dnes mi prisli na dobierku knihy o JU.Ako to zauctujem v JU?Knihy v hodnote 450,-sk a poplatok 99,- sk.
Dakujem.
tinaM
13.12.06,10:54
Záleží od predmetu činnosti. Ak je predmetom napr. predaj kníh, tak je to tovar, ku ktorému pripočítam aj poplatok. Ak je predmetom iná činnosť, tak všetko do prev.réžie.
mariro
14.12.06,09:41
Su to knihy pre moju potrebu.Takze to dam cele do prev.réžie aj s poplatkami?
Anja111
14.12.06,09:45
Su to knihy pre moju potrebu.Takze to dam cele do prev.réžie aj s poplatkami?

Áno, aj s poplatkami.
EPk
14.12.06,09:56
Nám sa stratil doklad o prevzatí sumy z pošty (ústrižok z poukážky). Môžem mať príjmový doklad aj bez neho
Anja111
14.12.06,10:01
Nám sa stratil doklad o prevzatí sumy z pošty (ústrižok z poukážky). Môžem mať príjmový doklad aj bez neho

Ak sú to Vaše zdaniteľné príjmy, (v texte sa uvádza PPD), tak v tom nevidím problém. Horšie by to bolo v opačnom prípade...