judima
21.01.20,05:46
Zdravím, prosím o radu. Mám ústredné kúrenie s kotlom Viadrus,expanzná nádoba 25l. Ako alternatívu pre zdroj tepla je plynový kotol viessman. Oba kotle sú prepojené sez spätné klapky. Asi týždeň dozadu som spozoroval pokles tlaku na vykurovacom systéme a neviem(ani kúrenár) nájsť príčinu. Oba kotle sú v poriadku,expanzná je v poriadku,pretlakové ventily tiež. Systém bol vypustený a natlačený vzduchom celý deň bez úniku. Behali sme po dome s termokamerou,či sa neukáže nejaké miesto ale nič sme nenašli.Doteraz som kúril 5 rokov bez akýchkoľvek problémov.Za rady Vám veľmi pekne ďakujem
canbo
21.01.20,14:36
Ak neunikala nikde voda , tak najskôr je chyba v tlakovej nádobe. Iba ta udržuje tlak v uzavretom systéme.
kukučka
21.01.20,14:47
Ak je na kúrenie napojený ohrev vody v bojleri, môže byť únik do bojlera, ale to kúrenár isto vie.
canbo
21.01.20,15:01
Tlak vody v bojleri je vyšší ako tlak v UK a tak nie pokles tlaku.
pavol54
21.01.20,15:43
Najhoršia veta "systém bol vypustený" ešte horšie ako povedať svokre "vitajte":) Vodu nestlačíš, vzduch áno. a ten sa ti zhromaždí tam kde nečakáš Neostáva ti nič iné len opakovane odvzdušňovať 25 litrová expanzná nádrž a tlaková preboha a na aký tlak je natlakovaná,
judima
21.01.20,16:59
Ty si teda poradil...palec hore
pavol54
21.01.20,18:53
A myslíš že ja mám kúrenie na prostriedku pahrebu, jednu sezónu som každý druhý deň odvzdušňoval pretože do rána bol tlak 0,5 asi sa postupne tá bublina odstránila, lebo ak si natlakovala vzduch, je to iné ako vzduch voda
judima
21.01.20,19:32
A ty si myslis ze som blby? Ze ked odvzdusnujem ze neviem ze tlak klesa? Ale ked natlakujem system a po odvzdusneni si ho dotlakujem na povedzme 1 bar a uz s tym nic nerobim,tak pokial je system v poriadku tak by si tento alebo aspon priblizny tlak mal udrzat a nie klesnut na nulu.
pavol54
22.01.20,08:24
rozallka, však neni blbý ešte ťa sfúkne
judima
22.01.20,09:11
Dakujem vsetkym ktori chceli pomoct.problem sa uz objavil. Netesnost na spoji potrubia.