laznick
21.01.20,07:40
Zdravim,
s mzdarkou sa rozchadzame v nazore na postup vypoctu dovolenkoveho priemeru.
Problematickym je pocet odpracovanych dni, resp. co sa radi medzi odpracovane dni (hodiny). Vo vymeriavacom obdobi som nastupil na matersku dovolenku. Realne odpracovanych som mal 6 dni. Zvysok uz som bol na materskej dovolenke. Kedze na dane obdobie pripadali aj premie (polrocne/rocne) boli tieto pomerne zaratane.
Avsak priemer bol vypocitany ako mzda za odpracovane hodiny / hodiny realne odpracovane + hodiny na materskej dovolenke.
Podla mna by mi mal byt vypocitany priemer na zaklade predpokladanej mzdy (nakolko som realne neodpracoval 21 dní alebo 168 hodín) a nie mzdy za 6 dni + pomerna cast premiii v pomere ku vsetkym dnom vymeriavacieho obdobia.

Kto ma pravdu?
Dakujem za skoru odpoved.
Tweety
21.01.20,06:48
Ty máš správne a teda ak si v rozhodujúcom období neodpracoval určený počet dní alebo hodín, podľa §134 odst.3 sa počíta pravdepodobný zárobok.
laznick
21.01.20,09:03
Dakujem, za skoru odpoved. O ktory § sa mozem opriet v mojej argumentacii? Mna napadlo, ze materska je prekazkou v praci (tusim §141), preto nemoze byt pocitana ako odpracovany cas.
Mila123
21.01.20,09:06
na materské má nárok iba matka, kt. porodila dieťa
laznick
21.01.20,09:35
Pardon, som som sa nepresne vyjadril - materska a rodicovska dovolenka podla §166...
Tweety
21.01.20,10:32
Pozri si §144a.