vanessa2
21.01.20,09:04
Dobrý den brat mal učtovnictvo spracovane uctovnou firmou tento rok doklady chce spracovať jeho manželka, učtovná firma ho mala pod sebou na elektornicku komunikaciu oni ho odhlasia a on sa môže nanovo na dohodu o elektronickej komunikacii prihlasiť?dakujem
mondes
21.01.20,08:57
Áno, presne tak. Nech si vybaví vlastný prístup na el. komunikáciu.
vanessa2
25.01.20,15:05
dobrý den skúšala som ho zaregistrovať na dohodu o elektronickej komunikacii ale tam mi vypisuje že je už registrovaný,komunikacia s účtov.firmou je na nula bodov,len odkazali,že ho odhlasili a nech si to vybavi...Ak tomu správne rozumiem už vlastne mal dohodu o elektronickej komunikacii uzatvorenu takže ja ho už nemôžem zaregistrovať. teraz asi musí ísť osobne na danový urad a požiadať o prístup pre seba? Volala som na fina.spravu aj tam mi bolo povedané ak už ma dohodu o elektronickom doručovani,druhu mať nemôže. kedže mi ho nešlo zaregistrovať rozumiem tomu,že mal v tej účtov.firme dohodu.Len oni mu nedali ani ID čislo. Nemam skusenosti s týmto ak mi niekto dokaže poradiť budem rada dakujem
avalik
25.01.20,19:59
moze sa prihllasit aj cez eID, tam by mu malo ponuknut jeho firmu ... ak vsak ale dal uctovnikom plnomocenstvo na vsetky ukony (t.j. aj posta z DU bola dorucovana elektronicky) ... mal by im zrusit pristup ...

este prilozim subor kde je popis autorizacie k subjektu, ... strana 11 prihlasenie s eID, a nizsie autorizacia ak by hned neponuklo prislusny subjekt :
zuzcen
25.01.20,21:36
dobrý večer,
pokiaľ nový účtovník už má pridelené ID, stačí ak požiada o novú autorizáciu k subjektu a do prílohy dá splnomocnenie, kde uvedie že splnomocňuje XY na elektronickú komunikáciu s fin správou ako jedinú poverenú osobu a zároveň ruší splnomocnenie pre pôvodnú účt. firmu.
vanessa2
26.01.20,05:56
Dobré ránko dakujem za pomoc, skušali sme ho prihlasiť na dohodu o elektronickej komunikacii lebo sme nevedeli,či mal dohodu,to nam nejde,že už ma pristup myslím niečo v takom znení nam pisalo, jemu účtovna firma,ktora mu spracovavala doklady nedala ani ID čislo,tak neviem nema nič. Len mu povedali ,že musí isť na danový urad si to vybaviť. Danove mu odošle manželka alebo on sam si bude posielať. Neviem teda ked pôjde na danový urad musí si vybaviť novu elekt.komunikaciu ale ako ked mne ho zaregistrovať na dohodu o elektr.komunikacii nešlo? Prepáčte za otázky ale ja som aj seba registrovala na dohodu o elektr.komunikacii a vôbec mi nie je jasne, ked pôjde na danovy urad musia mu spustiť novu registraciu?dakujem
Katy a R
26.01.20,10:23
vaneska - veď ti už povedali, že sa nemôže dvakrát registrovať! Len nech si doma pohľadá najskôr prístupové heslá - veď by to mal mať! Keď si nič nenechal (riadna nezodpovednosť) - treba lepšie komunikovať s tou učto firmou!
tuto na stránke FS máš potrebné info - dobre všetko popozeraj - že či tam dáke riešenie nenájdeš - ... napr čo treba robiť pri strate prístupových kódov;)
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/aktualne-informacie-k-elek-kom
- ak nič nenájdeš, nuž tak len osobne - poprosiť o pomoc na DU:)