filka
06.09.06,18:06
Nepozná prosím niekto recept na pochúťku "bačova kapsa"?
je to zemiaková placka plnená bravčovým mäsom...
Len neviem čo presne (okrem mäsa a šampinónov)do tej mäsovej zmesi ide...:o
Libor4
07.09.06,03:42
Tu je jedna z verzií "Bačovej kapsy", ale mám dojem, ze mám doma ešte jednu... Pozriem a ak mám, pošlem. Libor4
Recept:
Bačova kapsa
Bravčové karé naklepeme, okoreníme, osolíme, naplníme kyslou kapustou, klobáskou a slaninkou. Zložíme do kapsy, prudko opečieme na rozpálenom tuku a ďalej dusíme do mäkka.
ilona
07.09.06,04:06
Ja nakrájam bravčové,alebo baranie mäso na rezance a udusím na cibuľke,pridám všetko čo mám momentálne doma /napr.šampińony,kečup,lečo,hrach/ dochutím tiež korením aké mám momentálne doma,naplním ním zem.placky a podávame.To mäso mäže byť na rôzny spôsob,k plackám sa hodí všeličo.
Lila
07.09.06,06:36
Robím podobne ako Ilona,
pokrájam bravč. mäso z pleca na pásiky, rýchlo opečiem na cibuľke, pokorením, posolím, poprášim červ. paprikou, pridám pokrájané šampiňóny, a dusím do mäkka. Tesne pred dokončením pridám lahôdkovú sterilizovanú kukuricu a lečo /v slanom náleve/. Všetko premiešam a ešte dodusím tak, aby to bolo akurát husté na plnenie zem. placiek.
Ak máte nazvyš kuraciu pečeň, tak ju môžte orestovanú primiešať už do hotovej "lečovo-mäsovej zmesi".
Do zem. placiek dávam hodne cesnaku.
Pred servírovaním povrch placky posypem strúhaným syrom.
kalkulka
07.09.06,12:08
Robím podobne ako Lila. Skúšala som už pridať aj rôznu zeleninu. Nastrúhaný syr som však pridala na mäso dnu do placky.
Libor4
08.09.06,03:39
Doma som už nenašiel žiadny kompletný recept, zato mnoho rôznych spôsobov:
Bačova kapsa

1. Bačova kapsa : 150 g bravčové mäso, klobása, oravská slanina, syr Niva
2. Bačova kapsa : (vepř.kýta, žampiony, zelí, bramborák)
3. Bačova kapsa : (vepřová kapsa plněná uzenou krkovicí a balkánským sýrem, zeleninová obloha)
4. Bačova kapsa : krůtí prsa plněná ovčím sýrem a kešu oříšky
5. Bačova kapsa : (plněný bramborák masovou směsí)
6. Bačova kapsa : obloha (150 g vepř. kýta, niva, cibule, uzenina)
7. Bačova kapsa : Bravčové karé naklepeme, okoreníme, osolíme, naplníme kyslou kapustou, klobáskou a slaninkou. Zložíme do kapsy, prudko opečieme na rozpálenom tuku a ďalej dusíme do mäkka.
8. Bačovská kapsa :v.hranolky, m.ryža, zel.obloha, pokrájané bravčové mäso, zemiaková placka, kečup, pochutiny
Vie niekto, ktorý recept je ten správny? Libor4
filka
08.09.06,04:20
Teeeda Libor,ale si nas tu teraz "zmiatol":)
No vyzera to vsetko celkom fajn,len si vybrat...
Lila
08.09.06,06:18
Libor, myslím, že záleží, ktorý bača to bude variť. Či liptovský, oravský,...
:D :) :) , ale s tou oravskou slaninkou to môže byť super. Ďakujem aj ja za tipy.