vladan
06.09.06,20:01
Ahojte východňare :D ... scela by som sa opýtať, aké máte konkrétne skúsenosti s výrobcami plastových/drevených okien na východe (lokalizácia: Košice a blízke okolie) ... potrebovala by som nejaké referencie na firmy (prístup k zákazníkovi, kvalita práce, rýchlosť dodávky, celková spokojnosť s firmou a pravdaže s oknami).

Za tipy vopred ďakovala ;)


Skúste www.referencie.sk
zuveska
06.09.06,18:20
Skús Eurodreveník Žehra-Hodkovce. My sme spokojní s kvalitou, s rýchlosťou aj s cenou.
maja
07.09.06,08:05
Ahoj Vlaďa,
tak už zháňaš okná ??? My tiež, rozhodli sme sa nakoniec pre plastové, lebo keď bude treba robiť s drevenými údržbu budeme starí .....Okná berieme od fa Hesta z Prešova, zatiaľ samé chvály, tak uvidíme.
Ponuku som si dala urobiť v 3 firmách o ktorých viem, že nepoužívajú poľské plasty a táto bola aj cenovo najlepšia a odporučila ju aj firma čo nám robí dom.
Maja
kika571
07.09.06,08:17
Ja mám okná z firmy NOVES Košice, mám ich 3 roky a som veľmi spokojná s kvalitou aj s cenou.
jenny7
07.09.06,08:28
Ahojte, my tiež chceme ešte tento rok vymieňať okná, len sa nevieme rozhodnúť, či drevenné alebo plastové?
Vie mi niekto poradiť, nejaké predajcu aj s montážou okolie Nového Mesta nad Váhom? Hlavne, aby to rýchlo urobili a za dobrú cenu. Má niekto skúsenosti?
Ďakujem za príspevky.
Nechcem pridávať novú tému, tak preto som to vsunula sem.
Palino
08.09.06,07:01
Ninna
08.09.06,11:44
Ahoj Vlaďa,
tak už zháňaš okná ??? My tiež, rozhodli sme sa nakoniec pre plastové, lebo keď bude treba robiť s drevenými údržbu budeme starí .....Okná berieme od fa Hesta z Prešova, zatiaľ samé chvály, tak uvidíme.
Ponuku som si dala urobiť v 3 firmách o ktorých viem, že nepoužívajú poľské plasty a táto bola aj cenovo najlepšia a odporučila ju aj firma čo nám robí dom.
Maja
teda neviem aké máte informácie o údržbe drevených okien, ale s našimi farbami je údržba odporúčaná každé 2-3 roky. A pozostáva zo setu dvoch prípravkov a handričky. Na okná sa prípravok nanesie ako pri umývaní rámov. Nie klasika štetcom.
Ninna
08.09.06,11:46
Ako výrobcovia drevených okien som za drevené!Drevo ako materiál a jeho vlastnosti sú známe už pekných pár sto rokov. A plast.....
ajacik
08.09.06,12:02
my ideme na jar dávať drevené eurookná. už sa teším :).

tie "naše" okná sa ošetrujú 2x ročne tekutým prípravkom, presne ako písala Ninna - iba pretrieť handričkou. Ale ona písala raz za 2-3 roky?

Inak by ma zaujímalo, ako sa pohybujú ceny drevených okien u našich východných spoluobčanov :). Nás to výjde na 3-izbový byt so žalúziami a sieťkami cca 110 tisíc ( to je najlacnejšia ponuka). Aké máte ponuky vy?
Paula
08.09.06,12:04
Hesta z Prešova,

S touto firmou mám i ja (a nielen ja) dobrú skúsenosť...v KE majú kanclík na Masarykovej (JAMBO) - oproti žel. nemocnici.
maja
08.09.06,12:07
teda neviem aké máte informácie o údržbe drevených okien, ale s našimi farbami je údržba odporúčaná každé 2-3 roky. A pozostáva zo setu dvoch prípravkov a handričky. Na okná sa prípravok nanesie ako pri umývaní rámov. Nie klasika štetcom.
Súhlasím, ale po 10-15 rokoch ich bude treba predsa len prelakovať a to sa mi už asi nebude chcieť:(.....Aj ja som chcela do domu dať pokiaľ sa dá, len prírodné materiály. Ale máme otvor v stene 3x2,5m, ktorý treba preskliť, tak sme sa dreva obávali, lebo chceme na ňom čo najmenej priečok.
Ninna
08.09.06,13:47
O drevené okno keď sa budete starať vydrží Vám aj 200 rokov. A opäť plast si už asi nenatriete...
Velettka
08.09.06,13:58
nevravim ze nie, ale drevo davat do bytovky je jak lepit znacku mercedes na skodovku 120 ..... a to si mozu dovolit len ti majetnejsi ...
Velettka
08.09.06,13:59
mne na eurookna urobili cenovu ponuku do 3ojizboveho bytu s balkonom .... cca 90 litrov (v Humennom)
Ninna
08.09.06,14:04
nevravim ze nie, ale drevo davat do bytovky je jak lepit znacku mercedes na skodovku 120 ..... a to si mozu dovolit len ti majetnejsi ...
Tomuto celkom nerozumiem. Pokiaľ ide o farbu tak drevené sú tiež vo verzii biela.A pokiaľ ide o peniaze: Nie sme takí bohatí, aby sme si mohli dovoliť kúpiť lacné veci....
Aj na západe je trend vymieňať plast za drevo a oni začali podstatne skôr s eurooknami.
Velettka
08.09.06,14:07
ja viem, že su vo farbe biela, ale vo farbe nie je problem, len si myslim, ze do bytovky davat eurookna je uplne zbytocny luxus ... tak to vnimam ja, pretoze kvalitne plastove ti posluzia rovnako dobre a nemusis sa o ne tak starat jak o eurookna ..... kebyze byvam v rodinnom dome, jednoznacne dam eurookna, ale do bytovky uplne stacia plastove ......tot len moj skromny nazor :)
Ninna
08.09.06,14:14
Súhlasím na 50%.Ale moja srdcovka je drevo. Tak úžasný materiál a tie krásne výrobky, ktoré dotvárajú exteriér aj interiér....
AdrianaA
19.09.06,13:05
ja osobne odporucam okna firmy Noves okna s.r.o., www.noves.sk. Su etablovany po celom Slovensku a maju kvalitne vyrobky. Existuju uz 11 rokov.
Na ich stranke si pozri, kde v Kosiciach maju pobocku. Inac mam od nich okna, aj moja mama a aj brat. Nemame ziadne problemy.
ajobs
19.09.06,19:33
My osobne máme doma plastové okná od 2 firiem:
staršie okno máme od fy DOR Plast už 8 rokov, zatiaľ úplná spokojnosť, okrem umývania a mierne natiahnutých vnútorných žalúzií žiadne závady,
zvyšné okná a balkón máme od fy SK-Forest - inštalovali nám to v apríli 2004, a i keď ešte prešli iba 2 roky, nemali sme s nimi žiadne starosti.

Naopak, pripojím jednu negatívnu skúsenosť mojich známych s firmou LK-Servis, majú síce všade reklamy a je to pomerne veľká a známa firma, ale napriek tomu vyrobili niektoré zmätky pri inštalácii i v kvalite materiálu, pričom cena nebola nijak dumpingová.
pavel9
20.10.06,03:36
Zdravím.
Ja mám plastové okné od firmy NOVES, s ktorými som spokojný........ Len pozor, som veľmi nespokojný s prístupom majiteľa firmy Pavlík, ktorý tieto okná montuje. Zatiaľ som to postúpil na Reg. združenie spotrebiteľov a na SOI. Uvidím ako to dopadne.
otázka
20.10.06,06:59
Aj keď nie som z východu, vyjadrím sa. Bývam na bytovke, pred mesiacom sme dávali v obývačke nové plastové okno aj s balkónom, tiež bola dilema či plastové, lebo máme novú plávajúcu podlahu, vymenili sme stenu za svetlejšiu a modernejšiu. Biele okno by tam vyniklo ako päsť na oko.Nakoniec nás majiteľ firmy zobral do nejakej výstavnej miestnosti, kde som zostala s úžasom stáť nad všeliakými variantmi. Takže mám plastové okno s balkónom vo farbe zlatý dub /na nerozoznanie od dreveného/s medenými žalúziami. Spolu s montážou, demontážou a odvozom /i likvidáciou/starého nás to stálo 19450,- Sk aj s DPH. Klasické biele sú o 30% lacnejšie. Sklo aj rámy sú dovážané z Nemecka.
A návštevy v len v nemom úžase pozerajú, keď k nám prídu. Izba je ako z katalógu na bývanie.
jenny7
08.11.06,05:33
Ahojte, má z Vás niekto skúsenosti s plastovými oknami z firmy Slovaktual?? Rozmýšlam, že si od tejto firmy dám vymeniť okná, tak som chcela vedieť, či ten,kto ich už má, je s nimi spokojný?? Ďakujem za príspevky, ahojte.
Aljok
08.11.06,11:39
Ahojte, má z Vás niekto skúsenosti s plastovými oknami z firmy Slovaktual?? Rozmýšlam, že si od tejto firmy dám vymeniť okná, tak som chcela vedieť, či ten,kto ich už má, je s nimi spokojný?? Ďakujem za príspevky, ahojte.
Mňa to tiež zaujíma. Rozmýšľame nad tou istou firmou.
Richard
08.11.06,11:48
Poradím Vám - ak chcete mať spätnú väzbu na firmy, začnite využívať www.cenoveponuky.sk (http://www.cenoveponuky.sk)

Môžete tam dať hodnotenie firmy, v prípade že s ňou zrealizujete obchod (stačí si zriadiť súťaž, vybrať naj. dodávateľa a potom ho aj ohodnotiť). Ak sa začne tento portál využívať tak ako sa má tak začne skutočne slúžiť všetkým a nájdete tam celú históriu hodnotenia firmy (firiem).
Len s tým treba začať .-)
katren 793
11.11.06,06:42
teda neviem aké máte informácie o údržbe drevených okien, ale s našimi farbami je údržba odporúčaná každé 2-3 roky. A pozostáva zo setu dvoch prípravkov a handričky. Na okná sa prípravok nanesie ako pri umývaní rámov. Nie klasika štetcom.

Ja by som chcela vedieť kde sa dá kúpiť prostriedok a ako sa volá , koľko stojí a ošetrenie euookien , kto mi poradí? Ďakujem.Liptov.
Janinkaaa
11.11.06,12:50
Nemenili niekomu plastové okná v zime ?
Môj manžel je proti tomu, aby sme si dali teraz v zime meniť okná. Stále tvrdí, že v lete sa majú robiť takéto veci, nakoľko vtedy materiál dobre schne a pod.
Ja mu vždy oponujem, že určite majú materiál, ktorý je dobrý aj v zime a dobre nám to urobia.
Nemáte takéto skúsennosti ?
Muška
11.11.06,12:53
Janinka, no ja práve čakám na výmenu. Už tu mali byť, ale neviem kde je zádrhel. :rolleyes: V pondelok ich pourgujem, potom dám vedieť ako som dopadla
Janinkaaa
11.11.06,12:58
Som zvedava Muška. Nám povedali, že najskôr by vedeli nám ich zrobiť pred Vianocami. A to už budú mrazy. Naozaj neviem, či to nenechať až na jar.
camelfly
11.11.06,13:56
Nemenili niekomu plastové okná v zime ?
Môj manžel je proti tomu, aby sme si dali teraz v zime meniť okná. Stále tvrdí, že v lete sa majú robiť takéto veci, nakoľko vtedy materiál dobre schne a pod.
Ja mu vždy oponujem, že určite majú materiál, ktorý je dobrý aj v zime a dobre nám to urobia.
Nemáte takéto skúsennosti ?
aj nam menili len teraz plastove okna, nie je uz v dnesnej dobe problem ked je zima, material je odolny len myslim ze zavisi od toho cim tie okna vypenuju, nakolko je odolny voci mrazu, lebo tam musi prebehnut proces vytvrdnutia peny, ale ako sme sa pytali, tak do -5 sa to moze kludne davat, nastastie este nemrzne tak sme spokojni ;)

tak teraz som este nieco zistovala, plastove okna robia do -15 stupnov
ale aj montazna pena cize purpena musi byt do - 15 stupnov, takze vsetko by malo byt oki a nemusite sa bat ze to nieco spravi
jenny7
14.11.06,09:18
nám to tiež tak vychádza, že okná budú meniť 2dec.týždeň, tiež sa mi vyjadrili tak, že neni problém,keď nebude moc mrznúť, myslím, že tí čo to montujú by určite nerobili, keď by vedeli, že by to časom robilo nejakú galibu. Keď nebudú moc veľké mrazy, tak cez deň by sa to malo v pohode stihnúť. Bude síce o niečo dlhšie schnúť tá pena, ale hovorili, že s tým nemajú problém. Takže už len veriť, že majú pravdu..ahojte, pekný deň.
bulnova
17.11.06,10:25
Má niekto skúseností s oknami 5-komorový profil ALUPLAST IDEAL 4000 , kovanie
Siegenia - aubi od WIN-DOORS Prešov ? Majú výborné ceny a ja vlastne na bu-
dúci rok byt po ukončení RD predám.
Bionda
17.11.06,19:00
Nám sa zase (rovnako ako keď sme bývali v činžáku) podarilo dať vy&mieňať okná v zime... zase drevené - teraz dávame meranti a nie smrek, ja som spokojná.. na dome robíme teraz druhú etapu cez f. SALAJ a na dodávku nemôžem krivého slova povedať.. môžem odporučiť. Sú spoľahliví, dá sa s nimi naozaj dohodnúť, viem však , že majú veľa zákazok hlavne v BA, ale i tak termíny dodržia.
Oľa
16.01.07,08:43
Zuzana prosím nemôžeš napísať o akú firmu ide?
ďakujem
janporada
16.01.07,10:40
Mam skusenosti a vrelo mozem odporucat firmu Stolarstvo Anton Petrik. Kvalitne vyhotovenie, servis, primerana cena kvalite, atd. som velmi spokojny. Kontakt najdete na stranke antonpetrik.szm.sk.
220870
20.01.07,19:21
Nič v zlom ale od Fa SALAJ som nedávno vydel riadne odfláknuté okná v TO .Miesto termo skiel jednoduché 3 mm sklo.pozor na to .
korduľa
25.01.07,08:33
ahojte chcela by som poradit spolahlivu firmu - plastove okna v Trencine, na internete je toho biedne malo

dakujem
AdrianaA
07.02.07,11:10
Ak ešte nemáš vybratého dodávaeľa, tak skús stránky
Máme od nich okná a sú dobré. Dokonca, keď sme ich potrebovali po roku nastaviť, tak stačilo zavolať a pišli nastaviť. Fakt odporúčam. Majú pobočky po celej SR.
kertis
07.02.07,14:12
Aj mne robili v júli plastové okná a musím priznať,že som veľmi spokojný,s prístupom aj kvalitou,meškali asi týždeň,ale bez problémov mi dali zľavu.Počul som,že majú teraz nejaké problémy,lebo ich natiahol nejaký Poliak ale myslím si že sa z toho dostanú.A nepíšte do chatu ,že im chcete zámerne uškodiť,lebo je to dvojsečná zbraň,oni Vám uškodili a Vy ste na nich podali trestné oznámenie,Vy im uškodíte oni môžu urobiť to isté.Verím ,že sa vzchopia,lebo mám záruku na ich okná.
perta
07.02.07,14:25
Keďže pracujem vo firme s oknami pridáme sa do tejto témy. Každý nadáva na polské okná ale ja si myslím, že nie všetky poľské okná sú zlé. a aj tak veľa firiem má poľké okná ale nepriznajú sa k tomu. My hovoríme pravdu a môj názor je taký že všetko je z číny alebo poľska a nič na to nezmeníme. Je tam proste lacná pracovná sila a preto sa to tým výrobcom v tých krajínách oplatí vyrábať. A ak má slovenská firma certifikát na poľské okná nevidím v tom žiaden problém. Stačí si len vypýtať od firmy nejaké referencie a popýtať sa tých ľúdí pre ktorých okná montovali či boli a či sú spokojný.
Ninna
09.02.07,06:39
Keďže pracujem vo firme s oknami pridáme sa do tejto témy. Každý nadáva na polské okná ale ja si myslím, že nie všetky poľské okná sú zlé. a aj tak veľa firiem má poľké okná ale nepriznajú sa k tomu. My hovoríme pravdu a môj názor je taký že všetko je z číny alebo poľska a nič na to nezmeníme. Je tam proste lacná pracovná sila a preto sa to tým výrobcom v tých krajínách oplatí vyrábať. A ak má slovenská firma certifikát na poľské okná nevidím v tom žiaden problém. Stačí si len vypýtať od firmy nejaké referencie a popýtať sa tých ľúdí pre ktorých okná montovali či boli a či sú spokojný.
Nemyslím si že v Poľsku je to o lacnej pracovnej sile. Je to aj o podmienkach pri výrobe. U nás vstupuje do ceny finálneho výrobku aj množstvo papierovej birokracie a iných vecí, ktoré musíte spĺňať pokiaľ chcete vyrábať legálne a s certifikátom. V Poľsku sú zákony benevolentné
joki
07.03.07,19:59
Ja mám skúsenosť s fi. BOVAS, majú NC stroj na frézovanie drevených okien, robia aj pre veľké stav. firmy v značných objemoch, majú certifikát akosti, tiež sa dalo s nimi dohodnúť, tiež som uvažoval nad plastovým alebo dreveným oknom, ale drevo je drevo. Nie som predajca výrobcov drev. okien, som len obyčajný človek, ktorý nemá pár desiatok tisíc korún, len tak aby som ích vyhodil von oknom. Tie reklamné kampane - 5 komorové, 6 komorové, veď je to blbosť, len reklama. Aj nemci na to prišli, len ta ích technológia na plast. okná je teraz u nás, a tá musí na seba zarobiť, ááááá o tom to je ......
misomiso
08.03.07,16:07
Neberte tento prispevok ako nejaky hlas proti drevenym oknam. Len chcem povedat, ze platovych sa nemusite obavat, pokial Vam ich nerobia nejaki fuseri.

Ja mam jedny z prvych plastovych okien ktore sa tu predavali po revolucii pred 14 rokmi. Na druhej strane sme ich kupili od solidnej firmy, ktora partri k tym skor drahsim na Slovensku. No su to iba 3 komorove okna, stavebna sirka je myslim nejakych 60 alebo 65 mm a napriek tomu maximalna spokojnost.

Za cely cas ziadne problemy, funguju ako neve, na vonkajsej strane je navarena ta folia (imitacia dreva), ktora vobec nemeni vzhlad, co ma dost prekvapilo. Teraz som v rame dokonca objavil drazku na 3. tesnenie, tak som ho kupil a dodatocne som ho tam natlacil. Bolo to na cely barak 900 Sk a nerobil som to preto, ze by to zle izolovalo, ale ze to snad predsa len o nejake to percento zlepsi izolacne vlastnosti, co nikdy nie je na zavadu.

Ja to mam este so sklami s koef. 2,9, dnes sa standardne davaju 1,1, takze sa ich perspektivne chystam vymenit. Teda myslim vymenit iba skla, (co je velmi jednoduche) a nie cele okna.

Drevo je super, sam mam k tomu materialu celkom iny vztah, ako k plastu. Ale drevene okna davajte iba tam, kde ste si 100% isti, ze sa Vam nebude nikdy kondenzovat vlhkost. Poznam par ludi, ktori dali za okna asi 3 x viac ako ja a teraz strasne lutuju, ze nedali plast. Dokonca jeden znamy daval tu hubu, co mu tam rastie na laboratorny rozbor a snazi sa vyrobcovi dokazat, ze to drevo (meranti) bolo napadnute uz pred vyrobou okien.
Sunco
13.09.07,20:19
My máme výborné skúsenosti s KAAG, s.r.o.
Cena a kvalita sú neporovnateľné s konkurenciou a majú 6 rokov záruku. Problémom sú akurát, dlhšie dodacie podmienky, ale to je pochopiteľné kvôli ich zdĺhavej povrchovej úprave. Počkať sa oplatí, pomaly ďalej zájdeš. Nájdeš ich tuším www.okno-dvere.eu
AndrejG
16.09.07,18:23
Drevo je super, sam mam k tomu materialu celkom iny vztah, ako k plastu. Ale drevene okna davajte iba tam, kde ste si 100% isti, ze sa Vam nebude nikdy kondenzovat vlhkost. Poznam par ludi, ktori dali za okna asi 3 x viac ako ja a teraz strasne lutuju, ze nedali plast. Dokonca jeden znamy daval tu hubu, co mu tam rastie na laboratorny rozbor a snazi sa vyrobcovi dokazat, ze to drevo (meranti) bolo napadnute uz pred vyrobou okien.

Ako suvisi drevo s plesnami? Tie vznikaju, ked nieje odvetrana vlhkost a je jedno, ci su okna z dreva alebo plastu. Ide len o to, kolko vlhkosti pustia von a kolko treba pustit vetranim.
wierdo
17.09.07,14:00
Ako suvisi drevo s plesnami? Tie vznikaju, ked nieje odvetrana vlhkost a je jedno, ci su okna z dreva alebo plastu. Ide len o to, kolko vlhkosti pustia von a kolko treba pustit vetranim.

Drevo súvisí s plesňami dosť podstatne. Ak je problém s vlhkosťou, okná odídu okamžite. Plesne na stenách sa dajú riešiť napr. Savom, ale ak ti začnú rásť huby na novom eurookne, tak je s ním koniec. Plastové okná môžeš dať aj do krytej plavárne.
AndrejG
17.09.07,22:26
Drevo súvisí s plesňami dosť podstatne. Ak je problém s vlhkosťou, okná odídu okamžite. Plesne na stenách sa dajú riešiť napr. Savom, ale ak ti začnú rásť huby na novom eurookne, tak je s ním koniec. Plastové okná môžeš dať aj do krytej plavárne.

Este som nevidel plesen na novych euro-oknach. Ked sa tak stane, to musi byt sakramentsky odfklanuta stavba a urcite to nesuvisi s oknami.
wierdo
28.09.07,19:20
Este som nevidel plesen na novych euro-oknach. Ked sa tak stane, to musi byt sakramentsky odfklanuta stavba a urcite to nesuvisi s oknami.

To mas sice pravdu. Problem je ale v tom, ze ak sa nejaky problem vyskytne (nejake zatekanie, kondenzacia, zle odvetranie "zimnej zahrady" a pod) tak si to odnesu okna, ak su drevene. Problem so zatekanim alebo kndenzom treba samozrejme riesit, ale ak sa medzitym znicia drevene okna, mas o problem viac. To je ten rozdiel. Ak je stavba sucha, a pouzivana rozumne, tak samozrejme ziaden problem s drevenymi oknami nemoze vzniknut. Plastove maju ale tu vyhodu, ze ich mozes dat aj pod vodu.
nela07
24.08.09,13:35
Ahojte, má niekto skúsenosti s drevenými oknami od firmy Oklandia v Košiciach?
Blankake
24.08.09,13:48
Ahojte, má niekto skúsenosti s drevenými oknami od firmy Oklandia v Košiciach?
Neviem, akú kvalitu okien majú, ale serióznosť nemajú najlepšiu. Rodičia si u nich objednali plastové okná, všetko si na ten deň pripravili (poodsúvali nábytok, zakryli ho fóliami) a oni doniesli okná s čiernym gumeným tesnením, hoci vyslovene pri objednávaní žiadali svetlé. Ešte šťastie, že si to všimli predtým, než im vybrali staré okná. Tak museli odložiť výmenu asi o týždeň... Okrem toho, jedno krídlo urobili s otváraním na opačnú stranu, ako chceli a asi po roku im okná začali "vŕzgať". :(
nela07
24.08.09,13:59
ďakujem za názor. Dali sme si urobiť ponuky na drevené okná. Oni vychádzajú najlacnejšie. No uvidíme, ako sa nakoniec rozhodneme. Ešte raz ďakujem.
pivko
24.08.09,16:51
ďakujem za názor. Dali sme si urobiť ponuky na drevené okná. Oni vychádzajú najlacnejšie. No uvidíme, ako sa nakoniec rozhodneme. Ešte raz ďakujem.ˇ
Ak chceš plastové tak doporučujem OKNOPLAST KRAKOW na Alžbetinej
http://www.oknoplast.com.pl/
Ak drevene tak Drevovýroba Kočiš -Žehra
http://www.drevovyrobakocis.sk/
andrej122
09.09.09,19:01
Mam eurookna od firmy profiokno prešov ,slovenska 75,toto leto to je uz treti rok,je medzi nimi aj posuvna stena 322 na 210 pri ktorej som mal najvecsi strach ohladne tepelnej izolacie,ale vsetko O.K,do garaze ktora je mimo domu som dal plast no je to nebo a zem,som rad ze som sa rozhodol pre drevo.
Angibabuska
11.09.09,14:25
Zdravim!

Chceme menit okna na Terase v KE, a zaujima nas to, ze ci sa nam oplati kupit okna s trojitym sklom alebo stacia s dvojitym? Aky je rozdiel? Nemate nahodou dajaku dobru a lacnu firmu? Samozrejme nam zalezi aj na kvalite.
Diky!
Blankake
11.09.09,14:29
Zdravim!

Chceme menit okna na Terase v KE, a zaujima nas to, ze ci sa nam oplati kupit okna s trojitym sklom alebo stacia s dvojitym? Aky je rozdiel? Nemate nahodou dajaku dobru a lacnu firmu? Samozrejme nam zalezi aj na kvalite.
Diky!
Sestre menili minulý týždeň okná (SLOVAKTUAL) a dali jej okná s trojitým sklom za cenu s dvojitym sklom - vraj majú teraz akciu.
Angibabuska
12.09.09,21:22
A ma vyznam si dat okna s trojitym sklom alebo nie je tam ziadny rozdiel?
kira
20.03.10,19:50
Ahojte, máte niekto skúsenosti s oknami firmy HERTOP Topoľčany?

nieje to východ, ale nechcem zakladať novú tému
zedino
21.03.10,06:13
dobry den stavebnici, z casu na cas prichadzam na "poradu" pre inspiracie, tentokrat som rad ze som objavil prave tuto temu, staviame novostavbu pri KE, teraz sme v stadiu vyberu dodavatelov na okna (http://www.porada.sk/autolink.php?id=296&script=showthread&forumid=84), chceme plastove, ktoze by sa staral na dochodku o drevene vsak :-)?, oslovil som postupne firmy Karon - Incon, Slovaktual, Solidstav, Rakystav, Oknoplast Group, Wiber - stropkovska firma, a nakoniec sme zuzili vyber na Karon, Rakystav - kvoli HS portalu, Oknoplast - Thermic 90 profil s 0,8 U koeficientom a izolacnym trojsklom 0,5 U a nakoniec Karon - Incon - osvedcena zbacka najviac referencii

mate skusenosti s tymito firmami, kt. som tu spomenul?

za kazdy podnet dakujem

ale prosim s tym ze je nieco vyrobene v polsku alebo nemecku na mna nechodte, bol som pozriet v jednej polskej fabrike pri krakowe a poviem pravdu nieco podobne som davno nevidel, plneautomatizovana vyroba, vsade krasne cisto a tak dalej, na pohlad fantazia, nakoniec v porovnani s inym sortimentom - elektrotechnickym - ako hovori sergej z armagedonu - vsjo zdelano v taiwane resp. cine, a predsa to kupujeme vsakze

ide mi o skusenosti s pristupom, cenami, rychlosto a kvalitou montaze

asi by aj stacilo, dakujem za vsetky odpovede
Sedrik89
10.05.11,14:50
Co myslite? Mam si dat okna od fy. Hesta alebo od fy. Incon? Jedna sa o 3skla. Uw je u oboch rovnake. Skor ma zaujima, ktora fy. je lepsia, serioznejsia. Vdaka.
Sedrik89
12.05.11,18:11
A co poviete na okna od fy.RI okna? Salamander Elegant - 7-komorovy s izolacnym trojsklom? Ug 0,7.
vimar_77
04.06.11,21:31
Pozerám, že príspevky sú tu už tri roky staré,
vie mi niekto poradiť, z Vašich skúseností,
akú firmu by ste mi odporúčali na okná teraz (Prešov a okolie),
uvažujeme nad drevenými (dajú sa zohnať aj klasické drevené, nie eurookná?), ale môžete uviesť aj plastové - ide mi o pomer kvalita-cena-referencie...

Najradšej by sme dali klasické drevené, je to stará bytovka (jedna z najstarších), sú to také veľké okná (4 sklenené tably) a to celé dvojmo (t.j. ako dvojokno...), majú svoju atmosféru, susedia si dávali robiť "kópie" z plastu, ale jednoducho to už nie je ono :-(

Môžete mi prosím uviesť aj orientačné ceny?

dik
selby
17.02.12,12:43
Odporucam firmu STAVEXspol. Velmi seriozny pristup k zakaznikom. Poradia lepsiu aj ekonomickejsiu moznu verziu, pracuju rychlo a hlavne kvalitne.
bodliak
17.02.12,13:09
Skoro kazda firma ma zastupenia rozlozene po celom SK.
Mne okna robil Aluplast z Prievidze, ale objednaval som doma. Vybral som co som chcel, za cca 3 tyzdne boli hotove, dohodli sme sobotu a cely 3i byt spravili za cca 7-8 hodin. Vecer bolo aj upratane.
So vsetkymi oknami a balk. dverami som max. spokojny.
ootaznik
07.03.12,11:49
nejake referencie na okna a pristup, vratane kvality montaze od firiem Fores Group alebo Elitplus?
drakedodge
06.07.15,10:08
neodporucm firmu fores group, je to POLIAK, ktory sa tvari ako majster sveta, vsetko vie vsade bol, a robia pre neho 2 enschopny ludia, ktory nam odsrali cele okna, omietky krive, plesky neodrezane, vyhovaraju sa, ze oni to nemau v naplni prace a proste cele zle, nikdy viac !!
volal som sefa nech sa pride pozriet na robotu, tak sa iba vykrucal, ale ked trebalo peniaze tak to hned zalohu 200e zobral


NEODPORUCAM NIKOMU !!!! najhorsia firma v KE