Elen3
24.01.20,14:12
Ahojte poraďáci, 25.8.2019 mi zaniklo vyplácanie nem.dávok, po načítaní PN aj z roku 2018 /spolu 52 týždňov/. 20.11.2019 som bola na pobočke SP a lekárkou LPK mi bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok /55%/ na jeden rok, na PN-ku mi posudková lekárka napísala PN ďalej. 15.1.2020 si ma predvolala všeobecná lekárka, že jej tá istá LPK lekárka povedala, že je potrebné ukončiť moju PN, lebo mi už bol priznaný čiastočný ID a citujem: aj tak Vám lehota na vyplácanie nem. dávok uplynula. Čaká ma operačný zákrok, o prácu, kde pracujem 20 rokov prísť nechcem. Je toto konanie v súlade so zákonom? Môže mi vš. lekárka PN ukončiť? Pretože v tom prípade by som musela buď nastúpiť do práce /čo je momentálne vylúčené/ alebo dať výpoveď a prísť o prácu, čo mi aj vš. lekárka povedala, vraj musím dať v práci výpoveď. Nikde som nenašla, žeby bol počet dní PN obmedzený časovo, ev. existuje zákon, kde po priznaní čiastočného ID sa PN ukončuje? Mám nad 50 rokov a novú prácu by som hľadala ťažko, žijem sama, vlastnú rodinu nemám. Vopred ďakujem za pomoc.
Tweety
24.01.20,13:48
O trvaní DPN rozhoduje lekár. Takže odpoveď na tvoju otázku, či môže ukončiť DPN je, môže. Podávať výpoveď ťa nijako nenúti. Veď napr. môžeš požiadať zamestnáv. o neplatené voľno.
veronikasad
24.01.20,14:13
Je predpoklad, ze po operácii sa tvoj zdravotny stav zlepší a budeš moct nastúpiť do práce? Nárok na ďalšie nemocenské dávky ti nevznikne.
V akej oblasti pracuješ?