cmd
27.01.20,09:54
Dobrý deň, chcem sa s Vami podeliť o email, ktorý som teraz v rozčarovaní zaslala do spoločnosti ETA a zaujímajú ma Vaše názory a rady, vopred ďakujem:

Dňa 15.08.2019 som zakúpila produkt ETA Lento 2051 90000.
Dňa 26.01.2020 som si pri umývaní príslušenstva všimla v časti, ktorá sa otáča (viď foto) visiaci úlomok, ktorý som najprv vyhodnotila ako nejaké tesnenie (viď foto "velky ulomok" naľavo). Nakoľko ma to znepokojilo, prehľadala som zvyšok rozmixovaného jedla, ktoré som podávala môjmu 5 mesačnému synovi !!!! a našla tam miniatúrne tvrdé úlomky, sotva sporozovateľné okom, avšak prstami citeľné (viď foto označené ako "maly ulomok najdeny v jedle") a väčší kus plastu, na ktorom vidno zvyšky jedla (viď foto "velky ulomok").
Očakávam urgentne Vašu reakciu.
misoft
27.01.20,10:03
A PREZRELA si si ten svoj prístroj, či SKUTOČNE to pochádza z neho? Je niekde viditeľne poškodený? Chýba niečo z neho?
Ak nie - tak potom píšeš predajcovi/výrobcovi NEPODLOŽENÉ údaje.
cmd
27.01.20,12:19
Chýba z neho, veď taký plastový krúžok v brokolici asi nenarástol, som v tom, že nemusím výrobcovi písať, že tam nie je, veď to vidí na fotke. Vlastne kým som to našla v zbytku jedla, chcela som ten kúsok, ktorý tam visel odfotiť a opýtať sa, či mi tam čosi nechýba, lebo sa mi nezdá že by tam, kde sa to stýka s jedlom mala byť taká medzera a vyheglané, z toho som upustila, keď som ten onen plast našla v brokolici spolu s miniatúrnymj úlomkami. Teraz mám strach či to syn nezjedol, lebo je to vysoko pravdepodobné, bolo tam veľa takých strašne malinkých kúskov, ktoré ledva nahmatáte.
cmd
27.01.20,15:02
Nerozumiem, čo vám vychádza? Na videu nie je tá časť ktorú som používala, doplním do fotiek
buchač
27.01.20,15:04
No koooooonečne...
cmd
27.01.20,15:09
Nerozumiem, je to originálne príslušenstvo k mixeru, ktoré bolo v balení s mixérom, ale na videu nie je, stále nerozumiem, asi musíte jasnejšie napísať čo ste chceli naznacit
cmd
27.01.20,15:15
Ak číta niekto kto má tento mixér ozvite sa, zaujímalo by ma foto tej časti poškodenej, podľa mňa to bolo vo vnútri v tej diere ako nejaké tesnenie
kopretinka
27.01.20,15:26
Toto je komplet vybavenie,že ho nedali do videa predsa neznamená,že k nemu nepatrí
https://www.eta.sk/eta-lento-2051-90000/
cmd
27.01.20,15:32
Je to ťažké odfotiť tak, aby to bolo dobre vidieť, ale teraz som pridala takú detailnejšiu foto, je tam vidieť, že tam niečo bolo prilepené a už nie je, podotýkam, že ide o časť, ktorá ide do kontaktu s potravinami, tak asi ťažko by tam bola taká medzera, do ktorej sa nedá dostať a umyť.
misoft
27.01.20,16:10
Teraz si doložila nové foto - z neho to teraz naozaj vyzerá, že ten mixér je zrelý na reklamáciu. Z toho pohľadu ti chýba ochranný a vymedzovací kryt prechodu na hnací unášač.
Keďže neuplynulo ešte 6 mesiacov - reklamuj zákonným postupom - do 6-tich mesiacov sa závada berie ako VÝROBNÁ.
Melown
27.01.20,16:16
zaruka na vsetko je 2 roky
misoft
27.01.20,19:22
My to vieme! Ale ty asi nevieš ostatné.
Melown
27.01.20,20:09
2 roky - ostatne je nepodstatne
buchač
27.01.20,21:07
misoft
28.01.20,11:45
Melown (Včera 21:09) 2 roky - ostatne je nepodstatne
----------------------------------------------------------------------
I veru dosť PODSTATNÉ. Môže sa stať, že jej neuznajú reklamáciu. A čo potom?
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
"Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom."
A aj v prípade, že by jej reklamáciu zamietli DO 12 mesiacov - tak jedine na ZÁKLADE ZNALECKÉHO POSUDKU.
Takže vieš PRD z toho, len omieľaš jedno a to isté.