batorek
27.01.20,19:01
Prosím o odpoveď Firma roznáša obedy a tam jej platia gastrolístkami, ktoré potom odovzdá a na účet jej za to prídu peniaze. na tom je dilema, že ona do ekasy nedávala tržby za tieto obedy Teraz za 12/2019 na účte peniaze má ale v ekase nie.Že jej bolo povedané že to tam nemá dávať. Podľa mňa to sú tržby vvlastne v hotovosti, alebo to má dávať ako cez terminám ?????????? do kasy.
Prosím poraďte ako sa to vlastne zaúčtuje potom do peňažného denníku.
Batorek
kn-alka
27.01.20,19:43
to roznáša obedy a neeviduje tržbu za tie obedy? Nikto nepotrebuje bloček, alebo faktúru?
Mila123
27.01.20,20:13
KN a alka, zákazníci platia gastrolístkami, doklad nežiadajú,je to preto....
batorek
27.01.20,20:18
To nosí do firmy a tam jej dávaju obedové lístky potom ich odovzá a pošlú jej peniaze na účet. Len to nechápem, že prečo to nedáva do pokladne to je normálne tržba v hotovosti, niekto poradil,že to môže dávať aj ako platba kartou. Prosím len toľko mi poradte predsa to DPH sa musí odniekiaľ zaúčtovať.
batorek
27.01.20,20:21
Mňa len to zaujíma či sa to dá do ekasy ako tržby v hotovosti za deň alebo jednorázovo na konci mesiaca.
kn-alka
27.01.20,21:32
Len čo vydal obed, má vystaviť bloček, alebo faktúru (teda tržbu) a je vlastne úplne jedno, či to uhradia v hotovosti, obedovým lístkom alebo prevodom.

Samotné odovzdanie obedových lístkov, za ktoré mu nabehnú na účet peniaze je len pohyb peňazí, nie tržby.
misoft
28.01.20,11:40
No asi ťažko by to mal robiť na konci mesiaca. Stravný lístok je totiž CENINA - teda má takú hodnotu (uvedenú na lístku) ako keby sa platilo riadnou peňažnou menou.
Teda MAL by ich riadne do eKasy evidovať ako tržbu. Stále, priebežne, po prijatí - nie na konci mesiaca.
Ak by na to daňováci prišli.... ajajaj - ten by horko zaplakal.