Hafanana123
27.01.20,19:11
dobry den, som v situacii: mam 2 rocneho syna, v decembri nastupil do sukr.matersk.skolky a ja som sa vratila naspat do zamestnania . Rodicovske riadne beži kedze syn este nema 3 ročkov. Moj Pracovny cas je riadne 8hodin . V Januari syn zostal dlhodobo chory tak som čerpala tyzden dovolenku a 10 dni OČR. Socialna poi. nevyplatila OČR kedze potrebuje aby zamestnavatel odhlasil moje rodicovske od juna 2018 az ku dnu kedy som nastupila v decembri
je to spravne? mozu zrusit rodicovske aby vedeli vyplacat OČR ?
ivka70
27.01.20,18:56
Tomu nerozumiem, nejde skor o to, ze ti zamestnavatel neukoncil RD v SP od nastupu spat do prace?
A OCR za januar vyplaca SP az vo februari....
Hafanana123
27.01.20,19:00
mne este beži stale RP lebo syn nema 3 rokov ...na Urade prace povedali ze to nemaju ukoncit ze mozem poberat aj RP a pritom robit 8 hodin denne ked moje dieta chodi do sukr.školky
Mila123
27.01.20,19:08
Hafanana, Ivka ti napísala, že problém je zrejme na strane zamestnávateľa....
a tvoja reakcia? dieťa nemá 3 roky, bola som sa pýtať na UP.......
nauč sa čítať s porozumením.....
teda obráť sa na zamestnávateľa a daj mu rozhodnutie o nepriznaní OČR
ivka70
27.01.20,19:52
Poberanie rodicovskeho prispevku nema nic spolocne s cerpanim rodicovskej dovolenky v praci.
Nemusis byt vobec na RD a narok na RP budes mat popri praci az do 3 rokov veku dietata.
veronikasad
27.01.20,22:45
Oznámila si zamestnávateľovi písomne mesiac vopred ukončenie ukončenie rodičovskej dovolenky? (Nesúvisí s poberanim rodicovskeho príspevku ).
Januarovu OCR si este nemohla mat vyplatenu.. komu si odovzdala tlacivo Žiadosť o osetrovne? Prislo ti písomné rozhodnutie o nepriznani davky zo SP?
Katy a R
28.01.20,09:09
No mne to tak pripadá, že si riadne nepochopila - čo od teba chceli ... ?
Zrejme len je nejaká chyba - pri zmenách v decembri - keď si ukončila RD a nastúpila si do práce. Ale to sa dá opraviť!
dávku ti vyplatia, až keď sa to dá do poriadku - a za január je aj tak výplatný termín 15.2. - takže, ak to hneď dáte do poriadku, dostaneš ju včas!