kuravesele
28.01.20,07:37
Paragraf 144 ods. 10 Zakon č. 245/2008 , v ktorom sa pise:

(10) Neprítomnosť maloletého dieťaťa alebo žiaka, ktorá trvá najviac tri po sebe nasledujúce vyučovacie dni, ospravedlňuje jeho zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia; vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe dieťaťa alebo žiaka alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť jeho neprítomnosti. Ak neprítomnosť dieťaťa alebo žiaka z dôvodu ochorenia trvá dlhšie ako tri po sebe nasledujúce vyučovacie dni, predloží dieťa, žiak, jeho zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia potvrdenie od lekára.

Je možné tento paragraf aplikovať iba na žiakov škôl a predškolákov v MŠ? Alebo aj na deti v materskej škôlke, ktoré nie sú predškoláci, ale v malých a stredných triedach MŠ?


Dodatočne prikladám link ako to vlastne je, ak by tiež niekto potreboval do budúcna túto informáciu:

https://medastar.sk/2018/10/29/potvrdenia-o-chorobe/
kuravesele
28.01.20,06:58
Ďakujem, len nerozumiem tomu, prečo niektoré škôlky to majú normálne na svojich stránkach, že požadujú od lekára papier. Ešte pochopím u predškoláka, ale u malých detí...
buchač
28.01.20,07:14
Škôlka, kde chodí do malej triedy moja vnučka, tá nepožaduje žiadne lajstro...;)
Ale ako som zvýraznil citáciu, tak ide o serióznosť rodičov.
kuravesele
28.01.20,08:20
Nerozumiem bodliak, môžete mi to prosim vysvetlit, ci je treba papier iba pre predskolaka v MS , alebo aj pre nizsie triedy v MS? Dakujem.
Tweety
28.01.20,08:49
Veď z toho vyplýva, že aj u škôlkára treba ospravedlniť neprítomnosť. Ak je do troch dní, ospravedlní ju zákonný zástupca ale to neznamená, že nemôže požadovať lekárske potvrdenie. Zvyčajne po dlhšej chorobe treba aj potvrdenie o tom, že je dieťa už zdravé.
bodliak
28.01.20,08:50
Materské školy zvyčajne chcú potvrdenie, že dieťa je po chorobe opätovne schopné-vhodné navštevovať kolektív. Že je už zdravé, neinfekčné, atď.

To, čo píšeš, je ospravedlnenie neprítomnosti, vymeškania vyučovania z dôvodu choroby. To sú dve rozličné veci.
Tweety
28.01.20,08:52
Ako je to konkrétne na tej škôlke, to sa treba informovať u kompetentných v škôlke.
kuravesele
28.01.20,11:24
Presne taketo tlačivo s par. 144 ods. 10 a textom požadujú od rodičov v škôlke s datumom od-do trvania nepritomnosti, ale lekari to nie sú ochotní potvrdovat pre malých v MŠ.

Čiže ak tomu už konečne rozumiem dobre, tak dietatu ma doktor ak tak dat papier, ze nie je chore/infekcne ked sa vracia do kolektivu.
bodliak
28.01.20,18:07
Homo inutilis. Na pátou kolej!