Jakub777
28.01.20,12:17
Dobrý deň, ako mám prosím vás postupovať keď má vylúčili zo strednej školy?
ivka70
28.01.20,11:19
Najst si pracu a zamestnat sa.
Ak este pracu nemas, mozes sa evidovat na Urade prace do 7 dni od vylucenia zo studia, aby si neplatil zdravotne poistenie.
Ak si to do 7 dni nestihol alebo sa nechces evidovat na UP, treba zajst do svojej zdravotnej poistovne a prihlasit sa ako dobrovolne poistena osoba (a platit si ZP).
Jakub777
28.01.20,11:23
Vylúčili má dnes a chcel by som si dokončiť školu len na mojej to nieje už možné a preto chcem prestúpiť na strednú školu do Zvolená. Tak by som sa chcel opýtať či môžem nastúpiť aj hneď na druhu skolu ako zašlem žiadosť alebo tam je dake dlhsie čakanie kým môžem zas chodiť do školy?
ivka70
28.01.20,11:57
To sa musis spytat riaditela tej druhej skoly, ci vobec bude ochotny ta prijat a podat si tam ziadost.
Vsetko zavisi od toho, ci su tie skoly kompatibilne, ci ti vedia nieco uznat alebo ci musis zacat studium od zaciatku.
Kedze ta vylucili, mas uz iste ukoncenu povinnu skolsku dochadzku, nikto nema ziadnu povinnost ta niekam prijat.
veronikasad
28.01.20,14:45
Kolko máš rokov?
korela
28.01.20,15:43
Ak si to vedel dopredu, škoda, že si sem nenapísal ešte predtým, možno sa dalo urobiť aj niečo iné pre teba.
Iba ty vieš, čo bolo príčinou. Možno si ich mohol pred tvojím vylúčením predbehnúť potvrdením od lekára, psychológa, psychiatra a tak zvoliť iba prerušenie štúdia.
korela
28.01.20,15:51
Ak išlo o priemyslovku, gymnázium (kompatibilita), ako píše ivka 70, čo najskôr zájsť s rodičmi za riaditeľom prestupnej školy a vysvetliť dôvody vylúčenia aj s ev. rodinným pozadím, zdravotným stavom a pod., na základe čoho došlo až k takémuto stavu.
Žiadny normálny pedagóg by neišiel do extrému a neposkytol by ti možnosť ďalšieho štúdia.
besttracker
28.01.20,18:09
dovod vylucenia ?