makaleti
29.01.20,08:55
Dobry den, moj zamestnavatel sa rozhodol presunut moje pracovne miesto na ine oddelenie. Ponukol mi tuto poziciu, ale mne nevyhovuje, pretoze je tam ina pracovna doba a teda som odmietla. Zamestnavatel mi ponukol dohodu o ukonceni z organizacnych dovodov.
Na oddelenie, kde teraz pracujem, ale nastupuje od 1.2.novy zamestnanec a pritom moje miesto rusia. Je to v poriadku, alebo je nejaka lehota, kedy mozu moje miesto zrusit / presunut inam, ked sa na "mojom" oddeleni otvara zaroven nove miesto?
Ja by som chcela ostat co najdlhsie, aby som mala cas na hladanie novej prace...
Dakujem
makaleti
29.01.20,08:15
Este aby som to upresnila. Novy kolega nastupuje 1.2.2020 a mna k rovnakemu datumu chceli presunut. Kedze som nesuhlasila, chcu sa dohodnut na odchode k 1.3.resp.1.4. Cakam na definitivne info z personalneho...
ivka70
29.01.20,08:30
Ty s dohodou nemusis suhlasit, v takom pripade ti daju vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta s vypovednou dobou a odstupnym.
Otazne je, ci presun na ine oddelenie, pokial pracovne miesto je stale to iste, moze byt povazovane za zrusenie pracovneho miesta - ale asi je, ked ti dohodu z organizacnych dovodov ponukli.
Novy zamestnanec moze nastupovat na ine, vytvorene pracovne miesto, tam je tazko posudzovat, ci to ma alebo nema nejaky suvis s tym tvojim, ktore rusia.
Tam si to vie zamestnavatel obhajit, ze ide o ine pracovne miesto, ktore uz v case tvojej vypovede bude obdsadene, cize ponuknut ti ho nemozu.
makaleti
29.01.20,08:47
Dakujem za vysvetlenie. Nove pracovne miesto je ine. Iny nazov pozicie, ina pracovna napln, ina linia veducich, inde v organizacnej strukture...
Mozem mat zaroven vypovednu dobu, aj odstupne? Pracovny pomer zacal 1.9.2018.
Tweety
29.01.20,08:52
Nárok na odstupné zo zákona ti nevznikne. Nemáš odpracované ani minim. 2 roky.
makaleti
29.01.20,09:08
Pri vypovedi nie, tam nemam narok na odstupne, pri dohode ano, len teda musim suhlasit...
Tweety
29.01.20,14:36
Áno tak, len pri Dohode z organiz. dôvodov a tam už nie je VD. PP končí dohodnutým dátumom.
makaleti
29.01.20,14:46
Rozumiem, dakujem.