Midda
29.01.20,10:30
O dva tyzdne mame ist do Thajska, na ostrov cez Bangkok. Mam dilemu, ci vôbec ist, mam doma dve male deti (necestuju s nami), aby sme im nepriniesli nejaky "darcek", v kontexte siriaceho sa coronavirusu. Nemate niekto pred sebou podobne "rozhodovanie"?
misoft
29.01.20,10:12
Záleží len a len na TEBE! Riziká si musíš spočítať sám/sama!
Terezia13
29.01.20,17:07
môj názor - zbytočná otázka, dospelý človek musí v takejto situácii sám zvážiť, či mu to za ten nemalý risk stojí, tu nikto nemôže takéto riziko odporúčať - hazard s vlastným životom a ohrozenie mnohých
Mária27
29.01.20,19:01
Brat ide v piatok do Vietnamu. Ide.
Terezia13
29.01.20,19:27
neodhovárala si ho?
Mária27
29.01.20,20:02
upokojovala
Terezia13
29.01.20,20:03
jujuj ja by som ho veru veľmi odhovárala
besttracker
29.01.20,21:46
nerob paniku...... si pozri kolko ludi umrie na chripku ,a potom to porovnaj s tym corono.. zalezi tiez tvoj vek,tusim do 30-tky nikto zatial neumrel...
ivka70
30.01.20,08:29
V Česku zomrelo na chrípku túto zimu 12 ľudí, lekár tvrdí: Musíme sa jej obávať viac ako koronavírusu

https://www.cas.sk/clanok/938384/v-cesku-zomrelo-na-chripku-tuto-zimu-12-ludi-lekar-tvrdi-musime-sa-jej-obavat-viac-ako-koronavirusu/
pavol54
30.01.20,08:51
a koľko ich zomrie na cestách a aj tak ľudia prechádzajú na prechodoch ako sprostí :)
misoft
30.01.20,15:34
Hmmmm.... a kadiaľ majú cestu prechádzať - vzduchom? Ale podľa toho, čo píšeš - zákon 8/2009 je pre teba hajzel papier.
pavol54
30.01.20,16:23
Vieš asi som viac nacúval, ako ty najazdil vpred, takže mi nerobí problém ani zákon ani vykonávacia vyhláška. Je možné že si naposledy sedel za volantom v dobe, keď chodci museli pozrieť doľava doprava a potom vstúpiť na komunikáciu. Dnes keď majú prednosť vlezú ako sprostí pred auto, opakovať text je podmienkou pochopenia.
Žabinka
30.01.20,16:33
môj brat má ísť v marci do Hong Kong-u.. nemám z toho dobrý pocit, rozhodol sa že napriek situácii pôjde..
besttracker
31.01.20,20:28
ked sa ty nieco ma stat tak asi sa stane..... min bolo ze nejakeho chlapa zabil vo vlastnom dome zelezni poklop 800kg ktory letel cez 1km z vybuchu chemicky.... prerazil 2 poschodia domu ....
moj denni rekord v cuvani autom bol cez 9 km ...... :-) 10x Tunel Polana
pavol54
31.01.20,21:14
Jasne, že ak ti má spadnúť škridľa na hlavu v posteli nezomrieš, ja som len chcel poukázať nejakou formou na to že veľakrát si ľudia poškodia zdravie tým že niekde idú zbytočne bez znalosti dôsledkov. podcenia riziko
misoft
31.01.20,21:40
Hehehe - a na čom si cúval? Na kočiariku? Nože - popíš, čo si vlastne riadil.
korela
01.02.20,15:06
misoft, v jeho prípade je to snáď aj jasné, aj s jeho názorom súhlasím. Okrem vystavenia sa riziku by bolo vhodné si uvedomiť aj možné roznášanie do rôznych kútov sveta. Veď nehorí, niektoré aktivity sa predsa môžu odložiť.
Politici o Černobyle tiež neinformovali, a to sa doba medzitým dobre posunula aj s praktikami mocných.
Pozrite si nočné zábery z Wuhanu, ako sa navzájom podporujú, prejde vás humor. Nemocnicu nepostavili rekordne rýchlo z recesie.
Nandrolon
01.02.20,19:19
Skôr vyhráš športku, ktorú si nepodal ako chytíš koronavírus... Jedna vec je pravdepodobnosť, a druhá imunita.
Keď podáme 100 ľuďom vírus v rovnakej koncentrácii, všetkých 100 neochorí...
Dáša_
01.02.20,20:37
možno ani tak nebude problém v tom, či chytíš alebo nechytíš vírus, ale skor preventívne opatrenia, ktoré ťa môžu ľahko chytiť kdekoľvek. Teda napríklad dvojtýždnová karanténa po návrate, lebo prídeš z podozrivých oblastí.
pavol54
01.02.20,21:27
zatiaľ sú len dohady pôvodcu nositeľa, ale vírusy sú sviňa, to nie sú nejaké bacily ani baktérie a zrovna v Číne, to odrovná jej ekonomický rast a aj iné hospodárske parametre. Ako si teraz kúpim huawei
kukučka
01.02.20,22:25
A sotva nám hovoria pravdu o počte nakazených aby nešírili paniku.
Nandrolon
02.02.20,06:17
10x si cúval Poľanu? kvôli čomu. Však ak tam niečo bolo tak vycúvem raz a hotovo, nie? Ináč si sa v tom tuneli mohol normálne stočiť. Chodím tam raz mesačne, keď valím do PL.
pavol54
02.02.20,06:21
Netreba šíriť rôzne konšpiračné hoaxy ale:
černobyľ jaderný reaktor - rádioaktívne zamorenie ovzdušia
fukušima jaderný reaktor - rádioaktívne zamorenie vôd
Salisbury chemické laboratórium - otrava škripaľa novičokom
wa chan biologické laboratórium - koronavírus
strážske chemická továreň - odpad pcb v pôde
V niektorých prípadoch sa zatiaľ nepreukázala na verejnosti chyba človeka
doplnené : vždy sa to v prvopočiatku zatlkalo
pavol54
02.02.20,06:30
duški aj na takej maličkosti ako je "kladivo" ak ti to niečo hovorí, najmenej km, ak tá reakcia patrila na mňa
pavol54
02.02.20,10:04
Ćo bolo nevhodné na mojom príspevku? to že som spojil nekonečnú ľudskú hlúposť a benevolenciu? Ak niekto (tá osoba sa dá dohľadať aj po 30 rokoch ) dal príkaz v chemku vysypať tony karciogénnej látky do rokliny a zasypať a dnes ktohovie ako tam zomierajú ľudia či na starobu či na rakovinu. Nejaký privatizér v súčasnosti prenajme prázdnu halu z ktorej vzápätí po naskladnení niečoho vyteká ktohovie čo. To bolo nevhodné poukázať ? Pár km od veľkej chemičky na západe Slovenska dnes si odfajkúvam zo zoznamu mojich spolužiakov "zomrel na rakovinu" také ľahké nemoci ako infarkt alebo niečo sa ani nevyskytujú. A prečo je to nevhodné? Dnes pri vtáčej chrípke sa prechádza cez rohože základný predpoklad nešírenia vírusov, v takom biologickom labáku stačí rutinný omyl (každý človek je omylný) a prieser je na svete. Aj to je nevhodné?
misoft
02.02.20,10:11
korela (Včera 16:06) misoft, v jeho prípade je to snáď aj jasné, aj s jeho názorom súhlasím.
------------------------------------------------
Súhlasíš s jeho a aj so svojou hlúposťou?
S týmto?
pavol54 (30.01.20 09:51) a koľko ich zomrie na cestách a aj tak ľudia prechádzajú na prechodoch ako sprostí
alebo s týmto?
pavol54 (30.01.20 17:23) Vieš asi som viac nacúval, ako ty najazdil vpred, takže mi nerobí problém ani zákon ani vykonávacia vyhláška. Je možné že si naposledy sedel za volantom v dobe, keď chodci museli pozrieť doľava doprava a potom vstúpiť na komunikáciu. Dnes keď majú prednosť vlezú ako sprostí pred auto, opakovať text je podmienkou pochopenia.
Veď i on jazdil v tej dobe, keď boli iné predpisy. A odrazu - aký je on vzorný vodič a chodci sú TRÚBY.
Trúba je on! A ty si - s prepačením - flauta.
bettylou
02.02.20,19:34
Pali, on sa pýtal, či cestovať do Thajska alebo nie, tak asi preto ti dal dakto mínusku.
Záleží aj do ktorej časti Thajska ideš.
korela
02.02.20,20:06
Ja som príspevok pochopila, že upozorňuje na ľudské profesionálne zlyhania. Niekto zapríčiní, iný zatĺka.
Mladší si už nespomínajú na iné veľké katastrofy v chemičkách po svete.
Tu nikto nevie dopredu predpokladať vývoj udalostí.
korela
03.02.20,01:15
Thajskí lekári pokročili v liečbe koronavírusu. Pacientke zabrala kombinácia antivirotík
https://hnonline.sk/svet/2082950-thajski-lekari-pokrocili-v-liecbe-koronavirusu-pacientke-zabrala-kombinacia-antivirotik

V Thajsku zatiaľ zaznamenali 19 potvrdených prípadov vírusu, ktorý má pôvod v stredočínskom meste Wu-chan, teraz izolovanom od sveta. ...

​... To je druhý najvyšší počet prípadov mimo Číny, Japonsko totiž zaznamenalo 20 ochorení.
Dosiaľ sa osem pacientov v Thajsku vyliečilo a vrátilo domov, pričom 11 ľudí zostáva v nemocnici. ...

... Väčšina potvrdených prípadov sú čínski turisti na návšteve v Thajsku, ale vo štvrtok 30. januára kráľovstvo zaznamenalo svoj prvý prenos z človeka na človeka - ochorenie diagnostikovali thajskému taxikárovi.
Taxikár do Číny necestoval, ale zrejme sa nakazil od turistov. ...
pavol54
03.02.20,03:55
korela presne a výstižne, bety ja som upozornil, na možnosti, lenže niekto pozrie kto to píše, nerozmýšľa a je hodnotenie
pavol54
05.02.20,18:16
Ja som trúba korela je flauta len v Michalovciach sa dôchodcovia vznášajú nízko nad prechodmi asi je duški slabý inštruktor vid dnešná nehoda dôchodkyňa ako sproastá sa vrúti na prechod
Katy a R
14.02.20,10:33
pavol54
14.02.20,11:17
Ale ten už o tom riziku musel vedieť, to vieš "škoda tých vyplatených prachov na rekreáciu"
Katy a R
14.02.20,11:25
tak sú rôzni dobrodruhovia ... ja osobne sa bojím, sedela by som doma na zadku :) ! Som plánovala ísť na koncert Filipa Jančíka - no nádherne hrá. Ale včera čítam ... https://www.topky.sk/cl/1000991/1861065/Hazarduje-so-zivotom--Mlady-huslista-Filip-Jancik-unikol-koronavirusu-len-o-vlasok
misoft
14.02.20,18:13
Nie som inštruktor, som tiež dôchodca a dokonca i vodič a používam HLAVU! Na rozdiel od niekoho....
kukučka
14.02.20,19:11
Citujem:
pavol54 (30.01.20 09:51) a koľko ich zomrie na cestách a aj tak ľudia prechádzajú na prechodoch ako sprostí
misoft (30.01.20 16:34) Hmmmm.... a kadiaľ majú cestu prechádzať - vzduchom? Ale podľa toho, čo píšeš - zákon 8/2009 je pre teba hajzel papier. Koniec citácie.
Bože môj, zase posudok bez logiky. Poli nekomentoval, kade, ale AKO! Sa trošku kontrolujem...
kukučka
14.02.20,19:13
Téma už po termíne, cestoval? Necestoval?
pavol54
14.02.20,19:15
musím zmeniť nick potom budú rozumné reakcie
pavol54
14.02.20,19:24
Vrátil sa zdravý, je v Nitre? alebo inde Ale lepšie bude ak sa niekto začne vyjadrovať v roku 2030
Katy a R
15.02.20,08:53
kukukč - náhodou mňa by aj zaujímalo, že či ľudia cestujú. A ak áno - aké majú skúsenosti. Ktovie, či sa zadávateľ ozve po návrate (za tie dva týždne sa riadne zmenila situácia ... nie je to sranda)
veronikasad
15.02.20,09:07
Obidve dcéry aj s 6-rocnym vnukom cestuju (letecky) o dva tyzdne na predĺžený vikend do Londyna. Mam ich od cesty odhovárat? (asi moc nepochodím...)
kukučka
15.02.20,14:45
Veď aj mňa, neraz som písala v odpovediach: príď napísať, ako to dopadlo, skoro nikto.
Jarka 1
15.02.20,16:06
veronika, po tom čo som včera čítla na topkách ... ako nakazená číňanka bola na akejsi dopravnej konferencii v Londýne a o tri dni išla do nemocnice uberom ... ak ak je toto pravda ... naozaj žiadna sranda ... niektorí ľudia sú magori
veronikasad
15.02.20,16:23
Jarka, nestraš, čakám že dostanú rozum tesne pred odletom ...
misomiso
15.02.20,18:32
Ak by som mohol, tak by som necestoval. Nie ani tak kvoli riziku ochorenia, lebo inak zdravy clovek by to mal prezit, ale skor kvoli nepredvidatelnosti roznych restrikcii a epidemiologickych opatreni. Rozhodne staci, ze cestou chytis obycajnu anginu, na letisku ta nameraju a ides do karanteny (kde moze byt riziko, ze sa dostanes do kontaktu s virusom uz ovela vacsie). Navyse netreba zabudat, ze ak je clovek vystaveny posunu casovych pasiem a ultra suchemu vzduchu v lietadle (comu sa neda vyhnut), tak mas 50 x vacsiu sancu, ze chytis cokolvek, co sa prave nachadza v okoli.
foresterbig
08.03.20,08:16
Myslím že bežný európan je 100x náchylnejší na koronavírus ako domáci thajčania. Jednak celý život sa pohybujú v tom zamorenom prostredí plných exotických baktérii a tiež konzumujú potraviny pre nás nedostupné. Na cudzinca naskáče toho ovela viac ako na domáceho a preto by som tam necestoval.. Môj názor.
buchač
08.03.20,12:22
Myslím si, že ideš po funuse.

Je úplne vedľajšie, kto a ako je náchylnejší na to alebo ono.
Že by si tam necestoval ? ...a myslíš, že to nejaký víruštek serie ? Ten predsa pricestuje sám za nami/tebou, do Európy....a hajzel jeden, dokonca ani len vízum nepotrebuje.
Katy a R
08.03.20,14:09
no ďuri neviem - zadávateľka sa neozvala - že či nedajbože dakde v karanténe netrčí???
pavol54
08.03.20,14:42
Katy neboj, tí traja Slováci čo bývajú na Slovensku sú v nemocnici a tí 4 bohatší čo majú chatu pri rakúskom jazere sú zase v rakúskej karanténe.
Katy a R
08.03.20,15:47
ale veď ja som ani nespomenula nakazenie ... skôr mám na mysli nemožnosť odcestovať domov a nútene si predĺžiť pobyt. ... však aj do peňazí to ide .. aj všeličo mi napadá ... asik Zdr poisťovňa nehradí masáže v Thajsku - či?
buchač
08.03.20,16:09
Katy a R ...šak foresterbig sa ozval...;)