semela
07.09.06,10:15
Bude potrebné podať daňové priznanie dane z prijmov v pripade, že živnosť vznikla 1.9.2006 a následne bola prerušená 5.9.2006. V tejto dobe nevznikli nijaké príjmy ani výdavky.
Danila
07.09.06,08:17
Výdaje Ti celkom určite vznikli za vybavenie živnosti. DP podáš za obdobie trvania.
Zdeni
07.09.06,08:35
Bude potrebné podať daňové priznanie dane z prijmov v pripade, že živnosť vznikla 1.9.2006 a následne bola prerušená 5.9.2006. V tejto dobe nevznikli nijaké príjmy ani výdavky.
§ 32
Daňové priznanie
(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.
Takže, ak nebude strata, ani nemusí.
Monika Kováčová
07.09.06,09:43
Doplním Zdeni:
V prípade, že celý rok nebol zárobkovo činný ako zamestnanec alebo nemal iné príjmy podliehajúce dani z príjmu, teda: zamestnanec - aj v zahraničí, príjmy z kapitálového majetku, príjmy z prenájmu, príjmy na základe iného ako živnostenského oprávnenia a pod., tak naozaj nemusí.
Teda ak podnikateľ, o ktorom píšeš bol celý čas dobrovoľne nezamestnaný a okrem 4 dní živnosti, s ktorej príjmy nemá ani iné nebude mať, tak nemusí.
mimotemy Ale určite by si mal splniť oznamovaciu a registračnú povinnosť na daňovom úrade.;)
daniek
07.09.06,10:11
Doplním Zdeni:
Teda ak podnikateľ, o ktorom píšeš bol celý čas dobrovoľne nezamestnaný a okrem 4 dní živnosti, s ktorej príjmy nemá ani iné nebude mať, tak nemusí.
.;)
ja by som to priznanie podala hoci nulové nech mám povinnosť splnenú
Vladimír Ozimý
07.09.06,10:37
na čo robiť čo nemusím zasa na druhej strane treba sa pozrieť aj na to že ročné zúčtovanie zdravotného poistenia vychádza z daňového priznania a to robí každý SZČO hoci bol len jeden deň...takže hm ale zákon jasne hovorí kedy nemusí podať daňové priznanie to znamená povinnosť nevzniká
Johanka
07.09.06,13:10
ja by som to priznanie podala hoci nulové nech mám povinnosť splnenú
Ide o to , že podľa vyššie citovaného ustanovenia pri splnení stanovených podmienok povinnosť nemáš .... Myslím, že máme dosť roboty s tým, čo naozaj musíme ....:) .
ekopo
07.09.06,19:37
Prikladám link, odpoveď z UDR BB, kde je problematika jasne vysvetlená. Bol som nútený v čase podávania DP za 2005 podať tento dopyt, nakoľko pracovníčky na našom DU požadovali podať aj nulové DP / s nulovým príjmom/ SZČO. OMYL!!!
www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=389
abel
07.09.06,20:32
Myslím že vypísanie nulového daňového priznania trvá asi toľko, čo písanie tohoto príspevku. Súhlasím, že načo podávať to, čo nemusím, na druhej strane ak som DP nepodala, tak niekedy v októbri DÚ vyzval daňovníka na podanie DP, čiže tak či tak som ho už potom podať musela. Ak chcelo dieťa štipendium, bolo treba potvrdenie z DÚ, že ste DP nepodávali. A to už nehovorím o Soc. poisťovni ( potvrdenie z DÚ, že ste nepodávali DP), takisto spomínané RZ ZP. Takže podať nulové sa mi zdá jednoduchšie ako nepodať.
tacika
08.09.06,19:17
Áno, keby aj živnosť trvala jeden daň.
Zoltán Kovács
10.09.06,08:40
Áno, keby aj živnosť trvala jeden daň.

Úžasný preklep:D