Jurašek
30.01.20,18:42
Zdravím, mame tvrdu vodu v novom byte a dost rychlo mi zanieslo ,,trysky,, .....podla rád starych mám som zohrial ocot a celu plochu ponoril cca 1cm - hned začalo vyplavovat niečo čo som myslel že je špina resp. vodny kamen ( ak by som to mal opísat, vyzeralo to ako kusky alebo častice čierneho popola / uhlika, ) . Potom som ju nechal vysušit na radiatore do rána . Teraz vyskušal ale pri naparovaní to na dosku / oblečenie občas vyflusne tie kusky , tak neviem zničil som tam nejaky ,,system,, alebo je to normálne a postupne sa to dostane všetko von a pokoj ? Dík

p.s : žehlička je normálna naparovačka bez auto čistenia cca 4roky stara značka Morphy Richards 40699

https://www.argos-support.co.uk/2484930-morphy-richards-40699-turbosteam-steam-iron
ivka70
30.01.20,18:47
Je to normalne, bude to robit stale, vzdy sa nejaky kusok vodneho kamena parou uvolni.
Jurašek
30.01.20,19:07
...tak normálne to nie je, vodny kamen nie je čierny predsa iba ak by to sposobil ten ocot a zčernal ale neviem neviem, každopádne po vyčistení takto ,,hlbkovo,, a zapnutí sa toho vyvalilo fakt dost, teraz uz menej ale fakt by som potreboval odbornejšiu radu, človeka ktory už žehličku aspon rozobratu videl a rozumie celemu procesu naparovania a funkčnosti žehličiek , nič v zlom.
kopretinka
30.01.20,19:16
Každá žehlička má návod a je tam aj spôsob čistenia.
Mal si čistiť podľa návodu a prípravkom na to určeným.
Žehlička sa neponára,ale sa leje prípravok normálne do nádržky.
lujza.j
30.01.20,19:22
No nic v zlom...ked vies,ze mas tvrdu vodu..mal si liat destilku alebo prevatenu vodu...kup si novu a mas po probleme....
sthruskahe
31.01.20,07:53
Ja som raz dávno použil ocot, neviem či zriedený, a bolo po žehličke. S tým octom by som bol opatrný.
bodliak
31.01.20,08:26
Tento konkrétny je Homo inutilis.
Jurašek
31.01.20,13:06
Buchač ty musíš mat strašne smutny život....nemam ani naladu k tomu niečo dodat, samozrejme čítat viem a ty dokazuješ že už zvladaš aj kopírovanie bravoooo
Jurašek
31.01.20,13:14
Takto som začal, zriedil ocot + destil vodu a snažil sa cez paru dostat to svinstvo zo žehličky, problém bol že mi to asi uvolnilo trysky ale zase zašpinilo plochu kedže bola rozpálena tak ,,do černa,, a tak som potom zase zubnou pastou a sodou čistil spodok ale pasta a soda zase zadrbkali trysky a tak dokola, tak som podla rady použil ocot tak ako píšem, žehličku otvoril či nahodou niečo nepretieklo dnu, nechal vysušit , zmontoval všetko šlape len mi para vyhadzuje to iste čo vyletelo zo žehličky po ponorení do octu a chcem len zistit čo to je? Odbornu radu nie blbé zakomplexované keci vid Buchač a sorry nehladam ani žensky pohlad na vec....to nepatrilo tebe, dík
Jurašek
31.01.20,17:06
a ty si zakomplexovany onanista ktorému Mutter nevysvetlila že nemusí mat svoj blby koment v každej diskusii, ale evidentne maš život pustý a hra na honenou ti bohužial dava priestor v podobe druhej ruky ktorou tie tvoje blafy sem píšeš. Mrkol som na tvoj profil a fakt nemusím čitat 38000 tvojich zamindrakovanych staromládeneckých komentov aby som vedel že si internet uchyl, o tom hovorí udaj o tvojích PRIATELOCH ....12 ty LOPATA slovom dvanast ich máš pri tisíckach komentov.
sthruskahe
01.02.20,08:45
Ocot komplet rozleptal všetky hadičky.
sthruskahe
01.02.20,08:49
Je to vodný kameň. Voda okrem vápnika obsahuje aj iné prvky. Napríklad železo, mangán. Ak je ten vodný kameň na ohrievanej platni, tak sa aj pripaľuje. Tým mení farbu. Takže to čierne tam je úplne prirodzene a netreba to riešiť.
Jurašek
01.02.20,09:59
ano toto asi hrozí ak človek naleje čistý ocot do nadržky a ten sa zohreje, náš ocot je proste moc silný oproti tomu v zahraničí, treba to nariedit.
Jurašek
01.02.20,10:13
....tak riešit sa to musí, kedže ti spolu s parou tryska vyvrhne na oblečenie čierny ,,uhlík,, a ty si to pekne rozotrieš po oblečení a možeš dat rovno prat, nič pozrel som z čoho sa topné teleso sklada, tak som octom odpálil asi izolaciu topneho telesa alebo tam bolo tolko kamena ( niečo ako v reklame ked chlap otvorí pračku a vytiahne špiralu komplet zabalenu v ,,kameni,, ) na tom a ten ocot ho total odpalil a zčernal ale von to uz nik nedostane, iba ak by sa mi podarilo otvorit a mrknut tam. Nič na to že som ju komplet rozohral a poskladal a ona stále funguje , už to je zázrak, bude sa používat nasucho a pokoj
sthruskahe
01.02.20,11:06
Ja som myslel na tú čiernu farbu. Vodný kameň sa musí riešiť vždy.