alex5896
30.01.20,19:21
chcem sa opýtať už štvrtý mesiac mám zvýšenú telesnú teplotu cca 37,1...37,2...36,9 (počas celého dňa kolíše aj keď som v klude bez stresu, . Mám za sebou vyšetrenie obvodné, krčné, plúcne, infekčné, reuma,alergo, štítna..... Z každého vyšetrenia sú výsledky že som v poriadku.... nemáte niekto podobné skúsenosti už to trvá dlho. Ďakujem za každú radu.
Mila123
30.01.20,18:28
keď ti nepomôže lekár, máš pocit, že tu nájdeš niekoho kto ťa vylieči?
alex5896
30.01.20,18:32
ja tu nehladam niekoho kto ma vylieči nauč sa čítať
Terezia13
30.01.20,18:52
našla som toto - podrobný rozpis možných príčin - jeden je aj únavový syndróm
https://zdravoteka.sk/priznaky/zvysena-telesna-teplota/
aj tu
https://e-terapia.sk/dlhodobo-zvysena-teplota/
marjankaj
30.01.20,18:53
A akú teplotu si mal predtým?
alex5896
30.01.20,18:56
v norme 36,5 .....ono sa to meni v zaciatkoch sa zvysovala teplota obzvlast poobede a teraz posledny mesiac vo večernych hodinach
veronikasad
30.01.20,18:59
okrem zvýšenej teploty pozoruješ aj nejaké zmeny, napr. zvýšená únava, bolesti klbov... ?
alex5896
30.01.20,19:01
zvysena unava, bolest hlavy, palenie uší zacervenanie, a zo zaciatku pred mesiacmi aj boleli nohy
buchač
30.01.20,19:07
Z každého vyšetrenia sú výsledky že som v poriadku....
=================
Tých vyšetrení je ešte habadééééj....

Príkladne ja som chodil od jedného ku druhému vyšetreniu......a nakoniec som skončil na operačnom stole s rakovinou.
marjankaj
30.01.20,19:09
A mohol by si tu priložiť zdravotnú dokumentáciu?
Xanti
30.01.20,19:30
A borelioza? Robili testy?
korela
30.01.20,23:27
Mila123, môj názor na takéto otázky je taký, že je smutné, že sa musia ľudia pýtať na fórach, v čom môžu tkvieť ich zdravotné problémy, pretože ... a to pretože sa nájde vždy nejaké, ako napr. nespokojnosť s postupom lekára pri hľadaní príčin vedúcich k diagnostike.
zažili sme v rodine, treba to asi aj osobne zažiť, aby sa človek presvedčil na vlastnej koži a nepozeral sa na to iba zo svojho pohľadu a skúseností, a tiež z pohľadu matky, ktorá má z dvoch detí dvoch lekárov, to všetko môže názor profesionálne deformovať.
.
ak nepomôže jeden lekár, môže iný.
korela
30.01.20,23:57
tvoju situáciu som zažila dvakrát v živote v dvadsiatke a štyridsiatke, zvýšené teploty trvali dva mesiace, potom sa spontánne stratili. lekári nič nenašli, ale ani veľmi nehľadali. osobne si dnes myslím, že mohlo ísť najskôr o vnútorné zápaly niekde v tele. navonok žiadne bolesti, ani tie najmenšie.
bývala som anemická, iba jediný praktický lekár sa ma v živote spýtal, či mi niekto zisťoval bližšiu príčinu, ale tiež ma ďalej neposlal na hematológiu alebo interné.
v šesťdesiatke sa mi to prevalilo a dávam predchádzajúce stavy s posledným do súvisu.
potom každý človek má iné hodnoty, takže ani výsledky KO nemusia vždy prezradiť nejaký výkyv. mala som výrazne zvýšenú sedimentáciu po celý dospelý život, priateľ zubár, že to niektorí ľudia mávajú, ak je to trvalé, nemám tomu venovať pozornosť. no ale pri dnešných možnostiach by to hádam aj šlo.
.
zo života ... známa, mladá žena sa roky sťažovala na bolesti brucha, únavu, asi aj teploty ... podniková lekárka, že simuluje a ako slob. matka si chce na PN oddýchnuť. nakoniec zomrela v nemocnici po 4 dňoch od prijatia, nekroval kúsok priškrteného čreva, absolvovala po pôrode operáciu myómu. takto zbytočne zanechala po sebe 10 až 12 r. dieťa.
alex5896
31.01.20,05:59
aj boreliozu robili testy