Horská
30.01.20,22:31
Na našej škole bolo riaditeľom školy skrátené vyučovanie zo 6 na 5 vyučovacích hodín. A zástupkyňa riaditeľa dala takmer všetkým učiteľom, ktorí tým pádom 6. vyučovaciu hodinu neodučili, suplovať inú vyučovaciu hodinu a nezarátala to do nadčasov s odôvodnením, že uvedenú hodinu učia za tú zrušenú 6. Je takýto postup z jej strany správny?
Vopred ďakujem za odpoveď.
misoft
30.01.20,21:48
A koľko hodín majú učitelia cez deň odučiť? Ak 6 - tak potom kde je problém? Vtedy predsa nejde o nadčas.
Je rozdiel skrátenie vyučovania zo 6 na 5 hodín a počet odučených hodín učiteľom.
avalik
30.01.20,22:43
-1 + 1 = 0 ... aký nadčas?
Horská
30.01.20,23:15
Hej, je to problém. Podľa Vašej odpovede by to znamenalo, že každý učiteľ si musí zrušenú vyučovaciu hodinu nahradiť a síce kedykoľvek, kedy bude na to vhodná príležitosť.
kukučka
30.01.20,23:31
Predpokladám, že áno. Zrejme by ste bez tej neodpracovanej hodiny nemali splnený
týždenný úväzok. Bolo by ti milšie, ak by si mala krátenú mzdu?
Horská
31.01.20,07:45
Potom je otázka, prečo sa táto povinnosť odpracovať všetky hodiny, aj tie zrušené, týka len niektorých kolegov. Ďalší, ktorí v daný deň neodučili dokonca 2 hodiny totiž túto povinnosť nemajú.
ivka70
31.01.20,08:08
To je otazka na vedenie skoly ..... nie na nas
kukučka
31.01.20,15:25
Teba asi neštve, že máš odrobiť, ale to, že iní nemusia. A čo ak urobili niečo pre školu a vedenie im takto vyšlo v ústrety? Čo ak sú to príbuzní, či dokonca donášači? Kandiduj, vyhraj voľby a potom uvidíš sama.
avalik
31.01.20,15:51
Nemajú teraz, budú mať inokedy, alebo v minulosti robili prácu pre školu navyše. Ty máš prehľad o všetkých učiteľoch?
Podpísala si zmluvu na určitý úväzok, tak čo ťa štve ak zamestnávateľ ho žiada dodržať? Nepáči sa ti? Daj výpoveď, nájdi si prácu v inej škole, prípadne si založ vlastnú školu, alebo začni podnikať a budeš si organizovať svoj čas sama. Nie si odsúdená pracovať práve v tejto škole.
Horská
31.01.20,16:57
Po prvé, neviem, prečo mi tykáte. A po druhé, mali by sme deti naučiť férovosti, tak by sme sa tak v prvom rade mali správať sami. A keď vidím, že kolegyňa, ktorá je tu 5 mesiacov aj s cestou, je len začínajúca učiteľka a naložia jej na plecia čo sa dá, a kolega, ktorý má za sebou 15 rokov praxe sa "vyzuje" zo všetkého, tak áno, tak ma to rozčuľuje a hľadám nejaký právne podložený argument na to, aby som jej a aj iným, ktorých sa to týka pomohla. A ak neviete normálne poradiť, nechajte si Vaše invektívy pre seba.
ivka70
31.01.20,18:44
Na internetovych forach je tykanie bezny sposob komunikacie a nie je ziadny dovod sa urazat.
Na rovnake posudzovanie hodin vsetkych netreba zakon, treba asertivitu a povinnost rovnakeho zaobchadzania s kazdym....
avalik
31.01.20,19:00
Vážená pani učiteľka Horská, zobuďte sa. Tu nie ste v škole. Vy ste sa prišli radiť na internet - na internete sa tyká.

Ako vysokoškolsky vzdelaná osoba, by ste mali vedieť, že existuje nejaký zákonník práce. Tak isto ako ste si našli poradu, nájdete si aj zákonník práce - a tam si naštudujte čo je práca nadčas.
Máte možnosť, Vy aj Vaša kolegyňa, pýtať sa na vysvetlenie zástupkyne riaditeľa prečo rozhodla, tak ako rozhodla. Ale hlavne kolegyňa, ktorá je hádam svojprávna, by sa mala ozvať ak sa jej to nepáči a v prípade, že si myslí, že sa jej tým stala ujma, nech podá sťažnosť na zástupkyňu.

Vyššie v odpovedi som uviedla to, čo som uviedla a je to v súlade so zákonníkom práce. Ak neveríte poraďte sa s advokátom.