robotko555
31.01.20,03:59
Zamestnávateľ ma evidoval ako zamestnanca aj napriek výpovedi , medzičasom som pracoval v inej firme a tam som si nárokoval nezdaniteľnú čiastku. Bude problém s DP?
V období od 1.9. do 31.10. som pracoval cez agentúru. S tou som ukončil dohodu o spolupráci pre nevyplácanie miezd načas v rátane nevyplácania miezd v plnej výške , príplatkov a podobne ... Osobne som žiadosť o ukončenie spolupráce doručil na pobočku firmy kde mi bolo povedané že ju vedúci podpíše hneď nasledujúci deň. Dnes mi prišiel papier podľa ktorého som bol evidovaný ako zamestnanec až do 31.12. Aj napriek tomu že už od 11. mesiaca som pracoval pre inú firmu. U oboch zamestnávateľov som si nárokoval tzv. nezdaniteľnú čiastku no tú je možné si nárokovať len u jedného. Ako to treba riešiť na daňovom keďže bez môjho vedomia som bol evidovaný ako zamestnanec u oboch zamestnávateľov súčastne a môj bývalý zamestnávateľ nedodal ani len riadne výplatné pásky? Ani zúčtovanie. Bolo mi len doručené vyjadrenie že voči mne nevedú žiadne pohľadávky , no oni nevyplatili ani len úrok z omeškania dlžnej čiastky , dlžnú čiastku mi vyplatili až o vyše mesiaca po vyplatení mzdy. Ako to riešiť na daňovom priznaní? Som študent ale som evidovaný ako normálny zamestnanec, takže platil som plné odvody.
veronikasad
31.01.20,03:36
Mal si v pracovnej zmluve dohodnutu skúšobnú dobu? Ako si formuloval oznamenie o ukonceni pracovneho pomeru?
kn-alka
31.01.20,07:00
Ak si nemal príjem z oboch zamestnaní, tak v DP nebude problém s uplatnením nezd.časti.
Katy a R
31.01.20,08:23
V podstate DP slúži aj na vyrovnanie nejakých nezrovnalostí. Doložíš potvrdenia od všetkých zamestnávateľov - tam sú všetky potrebné údaje. Ak si aj niekto s príjmom u viacerých zamestnávateľov uplatní NČZD nesprávne - tak sa to v DP "zrovná". (mohol by byť nedoplatok - ale v tvojom prípade asi ani nie, keďže si nerobil celý rok)
.....
doplnenie: zamestnávateľ ti pošle potvrdenie o zdaniteľných príjmoch , je to jeho povinnosť. len ešte má dosť času, ale ak teraz požiadaš - kuk na termíny
zze/2003-595/39/5
robotko555
02.02.20,01:49
Mal som pracovný pomer na dohodu , výpoveď som doniesol s tým že som oznámil že ju podávam z dôvodu nevyplatenia mzdy v plnej čiastke na čas podpísal som výpoveď , vraj vedúci to podpíše hneď keď dorazí , ku dnešnému dňu nemám druhú výplatnú pásku ani papiere potrebné pre daňové , po kontrole prvej pásky som navyše zistil že v nej nesedeli odpracované hodiny , keďže som stále študent vš rád by som si urobil riadne daňové
veronikasad
02.02.20,07:22
Vyziadaj si od prveho zamestnávateľa pisomne Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch, do konca marca mas cas na spracovanie DP, preplatok dane ti DU aj tak vrati az zaciatkom maja..

S NCZD problem nebude, skor s odvodovou vynimkou v SP, ak mas v oboch firmách uzatvorenu dohodu o brigádnickej práci studenta a u prvého zamestnavatela si si ju uplatnil. Aj pri DoBPS plati vypovedna doba, zrejme si ju nedodrzal...
širi1
03.02.20,08:51
čo znamená "pracovný pomer na dohodu"? zmluva alebo dohoda?
ak bol príjem aj za december s uplatnením daňového odpočtu - možno vznikne nedoplatok v DP (záleží od príjmu v €)