marekmr14
01.02.20,14:51
Dobrý den mam 23 rokov možno sa zdá že malíčko no mam to v živote zrovnané. s Ex sme mali pekný vztah ale prislo bábo kde je vlastne v 7 mesiaci a posledne obdobie ma nechce pri sebe ukoncila nas vztah. Pracujem v Nemecku povedli sme si ze pojdem tam budem chodit domov kvoli dietatku nech zarobim a vratim sa no ale vsetko sa to skomplikovalo. Po nejakej dobe napisala ze nema zaujem byt so mnou alebo mala problemy. a ked som jej povedal tak povedala ze to nikomu neprospeje ostan tam kde si a zarabaj. Teraz riesim ale ovela podtstanejsiu vec a to je pred tyzdnom povedala ze nevie este ci ma da do rodneho listu. Ale este pred tym sme sa dohodli ze pridem na porod a aspon do cakarne. Na tom trva stale . Jedine co napisala je medzi nami koniec ani ma nechcela vidiet mozno to je tym tehotenstvom mozno je to ze je uplne konecna. A platil som 350€ kazdy mesiac a teraz neviem ci mam zas posielat kedze neviem ci budem alebo nebudem otec. Myslim si ze to je hlupost. takze budem rad ak dostanem odpoved na to co vztah a co peniaze .
Melown
01.02.20,14:03
neplat, to dieta urcite nie je tvoje
Onko
01.02.20,14:04
V prvom rade si musíš ty ujasniť, či chceš byť otec alebo nie.

Ak chceš byť otcom, tak by si sa mal adekvátne o svoje dieťa a jeho matku starať bez ohľadu na jej správanie, a ak sa na zápise otcovstva nedohodnete pred pôrodom, môžeš sa o otcovstvo dožadovať potom súdnou cestou.

Ak otcom byť nechceš, tak to môžeš nechať na ňu, ale treba počítať s tým, že bude si to môcť časom rozmyslieť a domáhať sa tvojho otcovstva môže súdne aj neskôr, ako aj doplatenia výživného.
marekmr14
01.02.20,14:15
Ano samozrejme chcem byt uvedeny v rodnom liste a trvam aj na tom nech ma po mne priezvisko to ze niesme spolu neznamena ze to dieta nechcem ale na sama povedala ze nevie ze sa o tom porozpravame po porode. Takze jedine len počkať . Pokial ma neuvedie do roneho listu myslim si Ze nebude mat pravo na nic. Co ma mrzi hlavne kvoli malej ... A vobec nevim ci mam teraz poslat peniaze alebo povedat nechame to po porode a s tym ze ako sa rozhodnes tak jej doplatim zvisnu sumu co je vlastne do kopy . Lebo ako na rovinu na dieta za tehotenstvo som poslal minimum 2500€ takze este ked povedala je koniec . a nebudem mozno ani v rodnom liste
veronikasad
01.02.20,14:51
Tych 2500€ sú vyslovene urcene na vydavky spojene s tehotenstvom a narodenim dieťaťa, alebo aj vydavky na spolocnu domacnost, aj ked v nej teraz nebyvas? Priatelka byva sama, alebo u rodicov?
marekmr14
01.02.20,15:56
zevraj vsetko na dieta a jedine co pocujem ked neposlem stale len nejake podmienky a podobne veci kde vzdy som sa ja snazil vsetko riesim v klude a s tym ze sa postaram a dieta a o nu ale jedine co je od nej je len nemam zaujem pokracovat vo vztahu. nebyvam s nou byva so sestrou alebo ja uz ani neviem nepustila ma ani do vnutra povedala ze po porode ma na to maminu ... myslim si ze na 31 rocnu zenu dost blbe kedze viem ze som nic neurobil spatne :)
marekmr14
01.02.20,15:58
a Myslim si ze nepotrebujem ziadny zakon ked niesom s nou a nema zaujem ma dat ani do rodneho myslim ze niesom povinny posielat peniaze. pokial nebudem v rodnom liste ci sme sa dohodli alebo nie aj keby bola dohoda na papieri ale ak nieje overena notarom kde by som musel byt aj ja tak nevidim preco by som sa mal momentalne starat . nieje to tym ze nechcem chcem ale myslim si ze posielat niekomu peniaze ? aj ked to je byvala ale dieta nieje na svete a nevie ci ma tam da do rodneho vsetko ma uz v podstate kupene co viem co dieta ma mat .
marekmr14
01.02.20,16:01
To neviem nemyslim si to ale testy spravim urcite
Nandrolon
01.02.20,19:12
Kľudne môže byť. Ale za takých okolností by som neplatil. Nebude pre teba problém to prípadne doplatiť.
marekmr14
01.02.20,19:24
samozrejme aj to navrhujem neposlem sumu dalsiu az po porde a bude vsetko v poriadku odlozenu sumu dolozim a nieje samozrejme problem