myodi
02.02.20,10:33
Ahoj.
Chcel by som vás poprosiť o pomoc.
Nepozornosťou pri zatvaraní plastového okna z otvorenej vetracky sa okno zatvorilo no už sa nedá otvoriť.
Páčka sa pohybuje max 30 stupňov. No len niečo puka v kovaní ako keby sa snažilo niečo zapadnúť.
Ľavý horný pant pravdepodobne nezaskocil tak ako mal lebo tam vznikla medzera.
Čiže som zatváral a dával packu do spodnej polohy keď nebolo okno ešte v správnej polohe.
Jedna sa o okná a kovanie od firmy Maco.
Ak by niekto vedel poradiť koč pomôže.
Ďakujem
Ivan
Chobot
02.02.20,17:10
Treba znova otvoriť na vetračku a potom riadne zatvoriť.

Iná možnosť je, že si tam niečo zlomil v kovaní alebo tam niečo padlo a to zavadzia pri otvorení či zatvorení okna.

Mne sa raz stalo nasledovné:

Na okne je roleta, ktorá je uchytená nie skrutkami, ale takými plastovými hákmi na vrchnom profile okna. Ten zahnutý plast hore na okne sa ulomil a zapadol do kovania na hornom profile okna a bránil riadnemu zatváraniu okna. Páka nešla úplne uzatvoriť.

Keď som pozrel na rám zhora (čo je dosť ťažké a problematické), tak až vtedy sme našli ten ulomený kus zapadnutý pri posúvajúcom sa kovaní. Po vybratí toho plastu okno funguje.
myodi
03.02.20,03:39
No dúfam že som tam nič neulomil.
Celé mi to príde že som zavrel okno bez toho aby bola vrchná časť pantu na svojom mieste. Keby som vedel ako dostať ten pant tak ako ma byť. No aj pri tlačení na okno a hybani kľučkou sa to nepohne.
A ďakujem za odpoveď. Vážim si to.