karkulka 666
03.02.20,14:25
Prosím Vás ako najlacnejšie za čo najmenší poplatok poslať peniaze- 800 e?
poslať na adresu domov , na účet pošt.poukážkou, z banky z môjho účtu na účet adresátovi?
Je to v rámci SR a internet banking neprichádza do úvahy.
veronikasad
03.02.20,13:29
Bezhotovostným prevodom cez internetbanking. Zalezi od konkretnej banky, ci potom prijímateľ potrebuje peniaze v hotovosti...
ivka70
03.02.20,13:30
Bezhotovostene prevody su zvycajne ovela lacnejsie ako hotovostne.
Takze prevod ucet ucet cez internetbanking - to by malo byt bez poplatku .
Zavisi aj od toho, aky mas ucet a za co platis.
V ramci SR zvycajne nic alebo len par centov v niektorych bankach.
karkulka 666
03.02.20,13:39
Internet banking neprichádza do úvahy.
veronikasad
03.02.20,13:41
Poplatky za spracovanie príkazu na pobočke su vysoke.
karkulka 666
03.02.20,13:43
a cez poštu poukážkou?
ivka70
03.02.20,13:43
Tak potom si treba porovnat poplatok na poste za poukazku a popatok v banke za prevod a vyber ....
misoft
03.02.20,16:14
A prečo IB neprichádza do úvahy? Strach, že niekto v banke ťa oberie?
A) IB je zabezpečený.
B) IB vykoná príkaz niekedy do niekoľkých sekúnd.
C) platba je už často zahrnutá v poplatkoch - teda prevod = 0,00€. Ak by si vkladala v banke priamo na účet prijímateľa - je tam často poplatok od 0,5€ až do 1,5€ (a aj viac - podľa banky)
D) Zaslať cez poštu poukážkou je omnoho drahšie - poplatok za spracovanie je niekedy aj 1,5-3,5€, pričom peniaze sú na účte pripísané niekedy po troch dňoch. Cez poštu je to toiž oveľa zložitejšie - prechádza to tec 3-4 medzičlánky. Podanie poukážky a príjem sumy -> pripísanie na medziúčet odosielajúcej banky -> prevod na medzi účet prijímacej banky -> odoslanie poštovej poukážky doručovateľom/ pripísanie na daný účet.

Odporúčam - IB je najrýchlejší, nabjezpečnejší (komunikácia s bankou je totiž šifrovaná už od tvojho PC až po pripísanie na účet adresáta) a najlacnejší spôsob.
mona091
03.02.20,17:32
daj to vkladom v hotovost priamo v banke na ucet priijmatela, musis vediet cislo uctu, poplatky su v zavislosti od banky priijmatela, ma to tam hned
marjankaj
03.02.20,19:25
No zrejme prijímateľ nemá účet v banke, alebo by mu mohol vybieliť účet exekútor a a a ... čo nečítaš komentáre?:eek:
marleau
03.02.20,20:55
noooo, je jeden spôsob, legálny, bezpečný a bez poplatkov, ale neviem, či ho tu môžem alebo chcem prezradiť, sám ho využívam, má jednu výhdu, peniaze sú na druhej strane okamžite
Katy a R
03.02.20,22:11
no ja neviem, či som dobre pochopila - máme namiesto teba vygúgliť poplatky (na pošte a v bankách)?:confused: no tak nech sa páči - POŠTA tu https://www.posta.sk/sluzby/penazne-sluzby
banky - tak hádam poplatky vo vlastnej banke za prevod poznáš? - či? (ak nie - nájdeš na stránke konkrétnej banky)
misoft
03.02.20,22:20
Čítam a ja len radím - pretože to, čo chce karkulka jednoducho neexistuje. Buď rýchlo s minimálnym alebo žiadnym poplatkom elektronicky, alebo pomaly a s riadnym poplatkom cez X medziúčtov poštou. Potom je tu ešte tretia možnosť - z rúčky do rúčky. A pokiaľ ten druhý je na druhej strane republiky - tak to nebude ani lacné, ani rýchle.
A pochybujem, žeby ten druhý mal nejako strážený účet exekútorom, keď karkulka spomínala tiež prevody medzi účtami.
misoft
03.02.20,22:21
Prečítaj si znenie otázky - prevod medzi účtami sa tam spomína!
Nandrolon
04.02.20,06:27
Dá sa aj "po starom". Peniaze do bezpečnostnej obálky a poslať poštou s poistením.
Mám ale za to, že by to bol dosť drahý spôsob...
Takto sa posiela napr. investičné zlato a podobné cennosti. V ČR tá služba je lacnejšia ale v SR sme ako vždy 100 rokov za opicami...
ivka70
04.02.20,08:21
Fakt? Pozrel si is aktualne cenniky? Napr.
CP cenne psani+poisteni do 5000 52+6 = 58 Kc = 2,30 eur
SP poisteny list do 500 EUR 2,30 EUR
Nandrolon
04.02.20,08:56
Nepozrel. On nechce poslať 500 eur, ale 800 eur. Ale pozrel som cenný balík na 1 mil. Czk poistenie. Suma 1501 Czk = 59 eur. U nás max 20 000 eur za 36,90 eur.
Darmo, nečudujem sa, že mnohé naše eshopy už slovenskou poštou ani neposielajú. Po svojich minuloročných skúsenostiach s poštovými kuriérmi by som to aj ja tak riešil...
mona091
04.02.20,09:11
citam, zadavatel jasne napisal, citujem: z banky z môjho účtu na účet adresátovi?
Je to v rámci SR a internet banking neprichádza do úvahy.
z coho vyplyva, ze priijmatel ma ucet v banke na slovensku, sucasne, ze nechce IB, takze ostava cash, posta alebo vkklad v hotovosti, a dokonca na pobocke na sk, ak by hrozil exekutor, nenapisal by, ze z banky do banky na SK
mona091
04.02.20,09:14
ano, su aj ine systemy, dokonca s okamzitym pripisanim prostriedkov na ucet protistrany, ale je tam potrebny internet, neviem, ci zadavatel nechce iba IB, alebo internetove prevody vseobecne