MinkiG
04.02.20,00:24
Potreboval by som poradiť ohľadom hluku (prievanu) v komíne. Kúpili sme dom v radovej zástavbe, v ktorom je komín na krb alebo piecku. My tento komín nevyužívame a ani sa nechystáme využívať. Problém je, že sme na dosť veternom mieste a keď fúka vietor, veľmi nepríjemne to rezonuje v komíne. Bolo by riešením namontovanie tzv. kohúta na koniec komínu namiesto striešky? Neviete poradiť ako sa toho zbaviť? Posielam foto ukončenia komína. Rovnaký problém mám s druhým komínom, ktorý je napojený na kondenzačný kotol.
marleau
06.02.20,16:53
však ak sa nebude používať, treba ho upchať, napríklad sklenou vatou zakryť tak, aby doň netieklo
vicktor
07.02.20,07:09
A co susedia? Maju to rovnake?
Aj u mna plechy vo vetre rezonovali, dole sa zdalo ze pazvuky idu zhora z komina a pri komine sa zdalo, ze idu zdola z kozubu.
Svagor tie plechy akosi nasponoval vlozenim zahnutych roxorov a vibracie prestali.
Takze treba to upevnit alebo odstarnit a zaslepit.
MinkiG
07.02.20,11:52
to som skúšal ako prvé, na koniec komína som nasadil striešku a upchal som ho minerálnou vatou. Po čase sa začal z komína šíriť smrad z plesne, to smrdela tá vata. Po jej odstránení smrad zmizol.
pavol54
07.02.20,19:11
Ale nie hore, predsa v najvyššie položenom otvore do komína, nebude ťah nebude hučať