tajnostkárka
04.02.20,06:38
Dobrý deň,prosím o radu.Mám uzatvorenú zmluvu na dobu neurčitú.Pracujem u súkromníka,ktorý neakceptuje nič... veľmi ťažká komunikácia.Prijali ma do nového zamestnania,s nástupom ihneď.Chcem sa informovať,poradiť.Je možné dať okamžitú výpoveď z mojej strany,ako ju formulovať ? Aký zákon,by mala obsahovať.Ak je vôbec niečo také možné.Dohoda zo strany terajšieho zamestnávateľa je nemožná.Počas rozhovoru skladá telefón- , ohradzuje sa tým,že nemá za mňa náhradu.Ako z tejto pekelnej situácie,aby som mohla nastúpiť do nového zamestnania? Ďakujem za každú radu
Tweety
04.02.20,06:11
Na okamžité skončenie PP musíš mať zákonné dôvody, napr. nevyplatenie mzdy. To asi neprichádza do úvahy. Ak ani dohoda nie je možná, tak len dať výpoveď a skončiť PP po uplynuté VD. Dva PP môžeš mať. Tak ak do terajšieho nebudeš chodiť, dostaneš absenciu a ak máš v PZ dohodnutú pokutu za nedodržanie VD, tú zaplatíš. Ak nemáš, je to lepší prípad. Okrem A a skončenia PP, čo aj chceš to bude pre teba ok. Ale ja by som bola za Dohodu.
tajnostkárka
04.02.20,06:18
Jediným dôvodom je nové zamestnanie,v zmluve je napísané,že sa účastníci tejto zmluvy riadia ustanoveniami zákona č.311/ 2001 Z.z. keďže sa v zákonoch nevyznám neviem čo to znamená,resp o pokute nikde nieje ani riadok.... Počas výpovednej doby2mesiace môžem chodiť už do nového zamestnania,tu teda v terajšom zamestnaní mi isto dohodu nepodpíše :(
Tweety
04.02.20,06:21
Tak potom za VD budeš mať A a okamžité skončenie PP.