maja
23.11.04,10:14
Firma A -iden.číslo SK si objedná službu,ktorá sa vykoná v Českej republike, u firmy B-iden.číslo SK. Firma A si službu vyfaktúruje vo firme C-iden.číslo CZ bez DPH. Ako si majú medzi sebou tú službu vyfaktúrovať Firma B a A, keď miesto dodania služby bolo v Českej republike? S DPH alebo bez?Ďakujem
maja
23.11.04,09:38
Myslím si že s DPH §16 odst.6, môžte mi to potvriť, alebo vyvrátiť.
Marta L
23.11.04,09:41
Firma A a firma B - sú slovenské firmy? O akú službu v ČR ide? Potrebné z dôvodu správneho určenia miesta plnenia.
maja
23.11.04,10:34
Firma A a B sú slovenské firmy. V CZ bol dodaný kamerový systém firmou A, ale inštaláciu a zaškolenie robila firma B.
Marta L
23.11.04,10:46
§16 ods. 6 to nebude - to je sprostredkovanie. Firma A fakturovala do ČR len tovar alebo aj montáž a školenie? - oni to asi posudzovali za dodanie tovaru s montážou.
Ak vy ste B a budete fakturovať A, tak by som postupovala skôr podľa §16 ods. 7.
Odberateľ je s IČ DPH v SR, tak faktúra so slovenskou DPH.
maja
23.11.04,11:03
Firma A fakturovala do ČR všetko. Tiež si myslím, že je odberateľ je s IČ DPH v SR tak s DPH.
accad
25.11.04,10:39
Akoby ste určili miesto dodania služieb pri prácach na hnuteľnom hmotnom majetku na území Maďarska (zmena interierového vybavenia stanice PHM=montáž) ak sa vykonajú pre odberateľa indentifikovaného pre daň v ČR?Dodávateľom služieb je slovenský subjekt s IČ DPH.
Podľa § 16 ods.7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzický vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonajú.
Podľa znenia tohto § mi vychádza, že faktúru českému subjektu za práce vykonané v Maďarsku vystavím bez DPH.
Uvažujem správne?
Mám ešte otázku k pojmu hnuteľný hmotný majetok.
Ide o akýkoľvek hnuteľný hmotný majetok bez ohľadu na vlastnícky vzťah odberateľa k tomuto majetku?
V horeuvedenom prípade je služba poskytnutá v rámci dodávky, kde hlavným dodávateľom konečnému odberateľovi je česká firma, nemajúca k danému hnuteľnému majetku vlastnícke práva.