aleaiactaest
05.02.20,09:22
Zdravím. Niekde som sa dočítal, že ak mám podozrenie, že mi zamestnávatel určil nesprávny stupeň nároćnosti práce, môžem sa obrátiť na inšpektorát práce, ktorý mi môže analyzovať druhy práce ktoré vykonávam a určit príslušný stupeň náročnosti, stým že ak zamestnávateľ určil nesprávny stupeň, bude musieť doplatiť chýbajúce peniaze za celé obdobie kedy som u ňeho pracoval. Ja som si u svôjho zamestnávatela zistil druhy prác, ktoré vykonávam a obrátil sa na trnavský inšpektorát s prosbou aby ma u nich nasmeroval. Poslali mi dokument v ktorom sa píše, že to nemajú v metodických pokynoch ani interných pokynoch a že porovnanie slúži iba ako všeobecný nástroj, alebo teda pomôcka pre zamestnávatela, alebo FO ktorá podníka, teda nie pre zamestnanca ako som ja ak som to správne pochopil. Tak teda by ma zaujímalo na koho sa vlastne môžem obrátiť, ak by som sa chcel uistiť , že mám určený správny stupeň náročnosti práce ak nie na inšpektoráte ? Vďaka
mona091
05.02.20,10:16
sud (mat prichystane preukazatelne dokazy)
Nandrolon
05.02.20,10:55
Ak pracuješ za vyššiu mzdu ako je minimálna pre ten stupeň zaradenia ako sa domnievaš že ti patrí, nebude nič doplácať aj keď vyhráš súd.
Mzdy sú dohodou a v súkromnej sfére neexistujú žiadne platové tabuľky a triedy /i keď tie ešte existujú ale už nie sú smerodatné, skôr pozostatok starej agendy/.
https://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php
veronikasad
05.02.20,12:17
V akej oblasti pracujes? Mas stanovenú podrobnú pracovnú napln, vieš preukázať druh prace, ktoru vykonavas?
aleaiactaest
20.02.20,08:42
V stražnej službe. Nakolko mi zamestnávatel nevyhovel v tom aby som videl zoznam povinností, tak som si na vlastnú päsť zohnal úryvok zo zmluvy medzi zamestnávatelom a objednávatelom , kde sa o tom hovorí. A teda sa to viac menej zhoduje stým čo reálne robím. Avšak podrobne to viem asi len ja
aleaiactaest
20.02.20,08:50
Pracoval som za minimálnu. presne v súkromnej sfére. Ak teda neexistujú tam žiadne tabulky podla ktorých určujú stupeň nářočnosti, načo to zamestnávatel teda spomína v pracovnej zmluve ?
Nandrolon
20.02.20,09:54
Čítaj pozornejšie, limituje to práve stupeň náročnosti, ktorý je všeobecne platný, teda aj v súkromnej sfére.
Taynee
20.02.20,10:15
širi1
20.02.20,13:11
v strážnej službe min. 624/mesiac v r. 2020