vvaalliinnaa
05.02.20,13:23
Dopočula som sa, že si môžem požiadať o nájomné za strešník, ktorý mám na svojej streche a vlastnia ho elektrárne. Ničí mi to strechu, mám s tým náklady.
misoft
05.02.20,14:50
Chceš si prečítať pravdu?
Možno dostaneš jednorázovo pár €. Ale pozor, aby ti náhodou nenaúčtovali prenájom tohto strešníka - sú toho schopní a mesačne by "pýtali" od 10-15 €!
pavol54
05.02.20,18:21
to je priebežný nosič alebo si koncový odberateľ?
misoft
05.02.20,18:46
Nájdi si cenníky distribučných spoločností, elektrárenských spoločností - na jednej som našiel "prenájom strešníka".... tiež ma to udivilo....
misoft
05.02.20,18:49
Pali - to je jedno, či priebežný, alebo koncový. Až po elektromer (rodinné domy) je to stále ICH majetkom. A ak poskytnú "odškodné" - tak len pár €, prípadne pár desiatok €. Ale ako taký je stále ich majetkom (tak ako aj stožiare a stĺpy rozvodnej energetickej sústavy a MAJÚ právo aj bez súhlasu majiteľa vstúpiť na pozemok a robiť opravy, úpravy, údržbu, výmeny.
pavol54
05.02.20,19:50
Som sa pýtal dopytujúcej na detailíky, potom sa vyjadrím k náhradám . K rozumnej debate, zhodou okolností mi prechádzajú cez pole rozvody ako elektriny tak vody aj kanalizácie. keď robili nové vedenia tak som musel dať súhlas, keď menili hodiny tak tak ma informujú, odpočty už robia automaticky diaľkovo (od roku 1997 sa do zavedenia automatu nepýtali ) Na prečerpávačku kanalizácie a na trafačku chodia ako na klavír ale oboje sú na kraji nie sú limitovaní výsevným plánom
vvaalliinnaa
06.02.20,07:16
je to piebežný nosič
pavol54
06.02.20,11:11
Požiadal by som nech si ho prenesú na miesto mimo domu, s tým že si budeš musieť na svoje náklady od ich stĺpa po hodiny zabezpečiť prípojku. ale neviem či to nebudeš musieť riešiť zemným káblom. Ak s tým nebudú súhlasiť by si mala žiadať náhradu . Jeden známy si požiadal ihneď po inštalácii sieťovoho rozvodu, ale tam sa jednalo o škody spôsobené pri budovaní rozvodov na pozemku.