45Katka0208
05.02.20,13:48
Pekný deň prajem... prosím o radu. Mám otázku ohľadne cestovného príkazu. Zamestnanec ide na pracovnú cestu do zahraničia, objedná si ubytovanie týždeň pred služobkou, hneď ho i uhradí cez firemnú platobnú kartu. Hotel ubytovanie vyfakturuje, faktúru vystaví na firmu + i meno zamestnanca. Moja otázka znie: uvádza tieto náklady na ubytovanie zamestnanec i vo vyúčtovaní pracovnej cesty v stlpci Nocľažné ? Alebo nie? Neviem, či faktúru zaevidovať do záväzkov firmy a tam ju zúčtovať do nákladov alebo sa zúčtuje do nákladov pri predložení vyúčtovania? Niesom si vôbec istá... ďakujem za odpoveď.
Nandrolon
05.02.20,13:13
Faktúru by som zúčtoval osobitne, aj všetky sprievodné náklady a tým pádom by som to už na cesťák neuvádzal, lebo by som to zamestnancovi neplatil, nakoľko to už bolo zaplatené z firemných peňazí. Na cesťák by som dal diéty, prípadne súkromné auto /ak ho použil/.
45Katka0208
05.02.20,13:31
Čiže v cestovnom príkaze uvádzať kvázi iba to, čo zamestnanec platil "za svoje" + stravné ? A ak má so sebou i firemnú platobnú kartu a ňou platí napr. diaľničné známky alebo parkovné... čo s tým? Takisto mimo CP?
avalik
05.02.20,13:42
ak je fa na firmu aj platba firemnou kartou zauctovat mimo vyuctovania CP

ak je vydana firemna karta, tak vsetko co s nou pocas cesty uhradi, davam ako poskytnutu zalohu, vo vyuctovani potom blocky triedim co ano a co nie (napr. ak je ucet z restauracie a nebolo to platene v ramci repre, ... jeho bagety, hamburgery a podobne nezahrnam do vyuctovania - to bude mat preplatene v ramci stravneho)
45Katka0208
05.02.20,13:44
Resp. môžem si to obhájiť tak, že to, čo je platené firemnou platobnou kartou priamo na mieste pracovnej cesty, ale nieje k tomu faktúra, len doklad z pokladne - že to zahrniem do cestovného príkazu, ale uvediem to dole i do PREDDAVKU, aby to nešlo do konečného doplatku zamestnancovi ?
45Katka0208
05.02.20,13:50
Super - čiže faktúru dám iba do záväzkov - teda mimo CP. A ak má priamo na mieste služobky platené napr. diaľničné známky či parkovné firemnou kartou, toto uvediem vo vyúčtovaní, ale dám to ako PREDDAVOK, aby som mu to vlastne nedávala do konečného doplatku.... ?
avalik
05.02.20,14:22
ono v podstate vsetko co mozem brat ako beznu platbu kartou (PHL, parkovne, ...) tak davam klasicky cez ID ... do vyuctovania max, nejake vstupne? MHD?