perlator
05.02.20,15:57
Kupujem novy perlator na bateriu v kuchyni. Je tam treba perlator s VNUTORNYM zavitom. Ked pozriete napr. sem
....
tak tam tvrdia, ze treba perlator s vnutornym zavitom M22. Avsak ked odmeriam sublerou priemer VNUTORNEHO zavitu na sucasnom perlatore, ma to 19mm [Len pre informaciu, VONKAJSI zavit na baterii ma 20mm.]

Ake "meno" ma velkost zavitu mojho stareho perlatora? Vo vsetkych navstivenych obchodoch [Hornbach, Obi, e-shopy...] maju len M22 a to sa mi zda trosku vacsie nez to moje. No je problem to v obchode poriadne premerat, lebo to maju v plastovych obaloch.

Vdaka za objasnenie.
misoft
05.02.20,15:14
Ak je záviť dnu na rúrke - potrebuješ perlátor s VONKAJŠÍM závitom (po vonkajšom obvode). Stačí zadať vyhľadávanie "perlátor m19" a hneď nájdeš. Inak ani tvoje meranie nemusí byť presné - väčšina perlátorov ihneď pasuje do výtokových rúrok. Odfoť si svoju batériu a s fotkou vyhľadaj v obchode - iste ihneď určia, aký potrebuješ. Do 5€ sa vždy trafíš.
vicktor
06.02.20,06:56
Kedze si meral aj vnutorny zavit, tak si perlator mal demontovany. Chod s nim do obchodu a kup taky isty.
Stretol som sa s tromi druhmi - na bateriu umyvadlovu, vanovu a bidetovu. Nedaju sa pomylit ani volnym okom bez merania sublerou.
Takze suhlasim s Chobotom.

P.S. pozoruhodne technicke riesenie ked mensi vnutorny zavit pasuje na vacsi vonkajsi.
perlator
06.02.20,11:29
Nie, zavit na rurke je po jej vonkajsom obvode. Preto perlator potrebujem s VNUTORNYM zavitom. To by mal byt "perlator F19", nie? Mimochodom, googlenie "perlator M19" alebo "perlator F19" dava nanajvys tak polske vysledky. :-) Inak, vdaka za odpoved.
perlator
06.02.20,11:33
Mne nie je divne, ze mensi vnutorny zavit pasuje na vacsi vonkajsi [ked teda velkosti meriame sublerou]. Vdaka tomu rozdielu 1mm sa do seba zasrobuju a nasledne drzia pokope. Inak, vdaka za odpoved.
KoxXxo
06.02.20,15:55
ten závit na perlátore je tiež veľkosti M20:
https://e-konstrukter.cz/files/gallery/metricky-zavit.png