avipe
07.09.06,13:01
Ahojte, chystám sa práve zaslať elektronicky mesačný výkaz poistného do sociálnej poistovne. Neviete dakto, či už im to funguje? Včera som tam volala a pán mi povedal, že pravdepodobne dnes už to bude funkčné. Odoslal to už dakto z vás? Ďakujem.;) avipe
jankasm
07.09.06,11:07
Ahojte, chystám sa práve zaslať elektronicky mesačný výkaz poistného do sociálnej poistovne. Neviete dakto, či už im to funguje? Včera som tam volala a pán mi povedal, že pravdepodobne dnes už to bude funkčné. Odoslal to už dakto z vás? Ďakujem.;) avipe

Mne práve prišiel e-mail od programátora, vraj SP bude schopná spracovať elektronické výkazy až v pondelok 11.9.2006. A tiež im včera sľúbili že to bude už dnes fungovať. Takže vraj ak som ho už poslala, mám si v pondelok skontrolovať stav, či ho spracovali, a ak nie skúsiť poslať ešte raz.
kika571
07.09.06,11:10
Nové rozhranie Sociálna poisťovňa sprístupní pravdepodobne až 11.septembra. Podľa inštrukcií zo Sociálnej poisťovne je potrebné s odosielaním výkazov počkať až do sprístupnenia nového rozhrania avšak poistné je potrebné uhradiť v stanovenom termíne.
katkaj
07.09.06,11:14
mimotemy Ešte že sa vieme vždy na práci našich inštitúcií pobaviť. Tých termínov tu už bolo viac :rolleyes:
avipe
07.09.06,11:40
Dakujem pekne za pomoc. Je to presne tak ako som predpokladala. Z 1. augusta bude nakoniec 15. august. Keby sme sa omeskali tolko dni, to by bolo sankcii. Tak dufajme, ze sa im to podari aspoň do toho pondelka. Este raz vdaka.:) avipe
kaška
12.09.06,07:59
Ja by som sa chcela opýtať, či sa Vám už dnes (12.9.2006) podarilo odoslať elektronický výkaz do SP.
Ďakujem za info.
jankasm
12.09.06,08:14
Ja by som sa chcela opýtať, či sa Vám už dnes (12.9.2006) podarilo odoslať elektronický výkaz do SP.
Ďakujem za info.

Ja som ho poslala už v piatok 8.9.2006, vyhodilo mi ho ako neakceptovaný a vrátený. Ale včera keď som si znovu pozrela na stránke SP ako to vyzerá, tak už bol akceptovaný a odoslaný na spracovanie. Ale trošku im "blbne" stránka, tak možno preto je problém s odoslaním. :rolleyes:
Paula
12.09.06,08:47
Posielala som 31.8. za 8/06, mám ho ako akceptovaný, nespracovaný.
jankasm
12.09.06,09:32
Stránka Elektronickej podateľne Sociálnej poisťovne





je z dôvodu technickej údržby nedostupná.





Jej prevádzka bude obnovená zajtra do 8.30 hod.





Ďakujeme za pochopenie





Toto som práve objavila na stránke SP v elektronickej podateľni. Takže treba počkať do zajtra. :cool: ;)
Jozef Mihál
12.09.06,16:07
Alebo do pozajtra. Alebo do...

...mimochodom, pozrite sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1809

...alebo sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=3977
ANNAP
13.09.06,07:01
Skúšam teraz, stránka ide, výkaz neakceptovaný.
Podarilo sa Vám odoslať výkaz?
Jana Motyčková
13.09.06,07:02
Alebo do pozajtra. Alebo do...

...mimochodom, pozrite sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1809

...alebo sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=3977
..... dôveryhodná inštitúcia :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :mad:
Ružena
13.09.06,08:04
Alebo do pozajtra. Alebo do...

...mimochodom, pozrite sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1809

...alebo sem:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1755&prm2=3977

Jozef, ty ty ty...;)Cena bola prichystaná, tak ju museli niekomu odovzdať. Čiste náhoda, že práve SP...:eek:
azuz
13.09.06,08:12
Skúšam teraz, stránka ide, výkaz neakceptovaný.
Podarilo sa Vám odoslať výkaz?
Ide:eek: :eek: :eek:???? . Nám tam stále od včera svieti, že až "zajtra o 8,30".
Tweety
13.09.06,08:19
Ide:eek: :eek: :eek:???? . Nám tam stále od včera svieti, že až "zajtra o 8,30".
Funguje to, konečne.:cool:
Romana
13.09.06,09:32
Ja tam mám už od pondelka neakceptované nekontrolované .. ked som sa pokúšala poslať nový dnes tak mi ho neakceptovali a vrátili.. nemáte niekto info ako dlho im to bude trvať kým to konečne prekontrolujú ???
jankasm
13.09.06,09:34
Ja tam mám už od pondelka neakceptované nekontrolované .. ked som sa pokúšala poslať nový dnes tak mi ho neakceptovali a vrátili.. nemáte niekto info ako dlho im to bude trvať kým to konečne prekontrolujú ???

Mali by ho aspoň akceptovať, to skontrolovanie bude asi trvať dlhšie. Ak ho neakceptujú možno je v ňom nejaká chyba.
Romana
13.09.06,09:36
no ved ak by bola chyba tak by aspon napísali vrátenie a v rozpise chýb by som videla čo mám zle .. ale od pondelka sa mi to vôbec nezmenilo .. stále nekontrolovaný neakceptovaný
jankasm
13.09.06,09:39
no ved ak by bola chyba tak by aspon napísali vrátenie a v rozpise chýb by som videla čo mám zle .. ale od pondelka sa mi to vôbec nezmenilo .. stále nekontrolovaný neakceptovaný

Ja mám akceptovaný, neskontrolovaný.
Neskúšala si ho poslať ešte raz?
Romana
13.09.06,09:41
skúšala / dokonca 2x/ ale to mi vrátili ako neakceptovaný a ked som si pozrela zoznam chýb tak tam bolo toto:
Zoznam chýb
Chyba: XML súbor: Nespĺňa podmienky XML schémy: error: Unexpected element: CDATA
.. a tomu nerozumiem .. nechcem tlačiť ostatné výkazy pokým nemám oddobrenú sociálku .. mám to ako takú malú poistku že mám výplaty v poriadku
jankasm
13.09.06,09:53
skúšala / dokonca 2x/ ale to mi vrátili ako neakceptovaný a ked som si pozrela zoznam chýb tak tam bolo toto:
Zoznam chýb
Chyba: XML súbor: Nespĺňa podmienky XML schémy: error: Unexpected element: CDATA
.. a tomu nerozumiem .. nechcem tlačiť ostatné výkazy pokým nemám oddobrenú sociálku .. mám to ako takú malú poistku že mám výplaty v poriadku

Neskúšala si volať s programátorom? Môže byť že ten výkaz nespĺňa nejaké nové podmienky SP, keďže majú nové výkazy.
Romana
13.09.06,09:55
vidíš to ma nenapadlo .. nemám nové výkazy ešte ani v mzdovom programe .. takže ide sa telefonovať. Ďakujem za upozornenie
Zoltán Kovács
13.09.06,10:00
Práve som dokončil zasielanie výkazov do SP cez ezu. Tak to je hrôza. Z verzie 4.56.006 MRP akceptoval výkazy. Ale tá "rýchlosť" portálu, to je úžas.:D
ajka
13.09.06,10:02
Prosím,

robil už niekto opravu vo výkazoch, ktoré sa posielajú elektronicky?Keďže sa opravné výkazy nemôžu posielať, neviem ako mám postupovať ak som v júni a júli opravovala VZ.
V sociálke mi len povedali že si to máme vysporiadať v riadnom výkaze nasledújúceho mesiaca. Ale ako?V mzdovom programe si to predsa nemôžem opraviť v auguste keďže opravy mám urobené v predchádzajúcich mesiacoch.:confused: Prepísať ručne sa to nedá. Robil už niekto opravy podľa nových pokynov SP?:confused:
Zoltán Kovács
13.09.06,10:04
Ja keď opravujem výkaz do SP za predchádzajúci mesiac program (MRP) ponukne možnosť zaskrtnutia druhu výkazu - riadne alebo opravné - a potom generujem výkaz do SP. Zatial som s tým nemal problém. EZU to akceptovalo.
Romana
13.09.06,10:10
Neskúšala si volať s programátorom? Môže byť že ten výkaz nespĺňa nejaké nové podmienky SP, keďže majú nové výkazy.

Takže zistila som že musím aj tak jeden dva dni počkať, dodávatelia mzdové programu práve testujú nový up-grade :D .. a ja sa tu trápim už dva dni
ajka
13.09.06,10:24
Fíha! Mne bolo povedané že opravné výkazy sa neakceptujú a to bolo tento týždeň v pondelok.
Takže teraz v tom už jasno vôbec nemám!Ako hovoríš posielaš elektronicky opravné výkazy a tie sú akceptované.
Ale ak by si náhodou opravné výkazy mala vo firme ktorá nemá povinnosť poselať výkazy elektronicky tak by Ti ich neakceptovali a ani neprebrali.
Zaujímavé.Ale Velmi pekne Ďakujem!
MariaH...
13.09.06,11:17
Naša firma robí podporu pre jeden z ekonomických programov. Niektorým zákazníkom sa už podarilo výkaz odoslať. Najčastejšou chybou bolo, že nebola vyplnená celá adresa podniku (teda aj keď podnik nemá ulicu a číslo, pretože v obci žiadne ulice neexistujú, musí byť vyplnená ulica aj číslo). Štát musí byť vyplnený ako SR alebo SK, prosto to musí byť dvojmiestna skratka. Ďalej SP zaviedla nový systém výnimiek z VZ a výkaz niektorým zák. neprešiel kvôli zle zadanej výnimke. Samotný čas odosielania sa výrazne predĺžil. Ďalej SP zaviedla nový stav – NEKONTROLOVANÝ – to znamená, že sa vám výkaz podarilo odoslať, ale neprešiel ešte kontrolami SP. Treba sa o pár hodín pozrieť na stránku SP a skontrolovať stav výkazu neskôr. To sú zatiaľ moje skúsenosti.
Zoltán Kovács
13.09.06,11:23
Naša firma robí podporu pre jeden z ekonomických programov. Niektorým zákazníkom sa už podarilo výkaz odoslať. Najčastejšou chybou bolo, že nebola vyplnená celá adresa podniku (teda aj keď podnik nemá ulicu a číslo, pretože v obci žiadne ulice neexistujú, musí byť vyplnená ulica aj číslo). Štát musí byť vyplnený ako SR alebo SK, prosto to musí byť dvojmiestna skratka. Ďalej SP zaviedla nový systém výnimiek z VZ a výkaz niektorým zák. neprešiel kvôli zle zadanej výnimke. Samotný čas odosielania sa výrazne predĺžil. Ďalej SP zaviedla nový stav – NEKONTROLOVANÝ – to znamená, že sa vám výkaz podarilo odoslať, ale neprešiel ešte kontrolami SP. Treba sa o pár hodín pozrieť na stránku SP a skontrolovať stav výkazu neskôr. To sú zatiaľ moje skúsenosti.

So stavom nekontrolovaný som sa stretol aj ja. Ale dnes napr. po zaslaní ani nie celých 20 sec. už som mal akceptované výkazy. Inak keď EZU neakceptuje výkaz je dobré si pozrieť zoznam chýb. Túto funkciu som aj ja využil. Dal som vytlačiť a potom som zavolal do MRP a nadiktoval som ich tie chyby. Opravili ich.
Antonia1
14.09.06,06:44
Oznamujem,že dnes som úspešne zaslala a ja výkaz do SP. Mám MRP verzia 4.56.006.
V zozname chýb bolo napísané: Kontrola dokumentu prebehla úspešne
nevyskytla sa žiadna chyba.
maryann
14.09.06,06:52
Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?
jankasm
14.09.06,07:02
Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?

Ja výkaz nezanášam už pár mesiacov, povedali, že netreba, oni si ho vraj sami vytlačia z elektronického výkazu.
Máš predsa na stránke SP v podateľni v prehľadoch mesačných výkazov potvrdené prijatie výkazu, tak načo ešte potrebuješ potvrdenú kópiu?
Jana Motyčková
14.09.06,07:03
Chcela by som sa spýtať, či stále osobne zanášate mesačné výkazy do SP a dávate si ich potvrdzovať. Dnes som volala do SP ohľadom toho, že mám na tlačive (po akceptovaní) chyby v adrese a pod. a spýtala som sa, či to aj takto budú akceptovať a či mi to potvrdia, keď im to v takejto forme prinesiem. A dozvedela som sa, že už nemám nič zanášať a vraj to "stačí elektronicky". Ako sa však potom budem "brániť" pri kontrole, keď to nebudem mať potvrdené sociálkou?
Od augustových výplat ak sa posiela výkaz elektronicky, nie je potrebné nič posielať do SP. Riešila to novela zákona aj pokyny zo SP. Pre kontrolu bude zrejme stačiť ak si vytlačíte to, že je to akceptované (ale to uvidíme asi až v budúcnosti).
ALDA
14.09.06,07:08
Práve som dokončil zasielanie výkazov do SP cez ezu. Tak to je hrôza. Z verzie 4.56.006 MRP akceptoval výkazy. Ale tá "rýchlosť" portálu, to je úžas.:D

Mne to stále nejde, robím niekde chybu?..vypisuje mi, že štruktúra dok. nevyhovje XML schéme. Mám verziu 4.56.006 MRP.
Zoltán Kovács
14.09.06,07:42
Mne to stále nejde, robím niekde chybu?..vypisuje mi, že štruktúra dok. nevyhovje XML schéme. Mám verziu 4.56.006 MRP.
Mne akceptoval výkaz z verzie 4.56.006 MRP. Keď generuješ výkaz tak pri prílohe sa ti zobrazí zoznam zamestnancov. V siedmom stlpci más "Rozsah SP". Pri každom zamestnancovi musia byť buď jednotky alebo nuly. Podľa toho či konkrétny druh poistenia platí alebo nie. Keď máš napr. zamestnanca, ktorý v priebehu mesiaca ukončil prac.pomer potom tieto znaky rozsahu môžu chýbať. Treba ich ručne doplniť cez funkciu opraviť. Potom to môže byť dobre. Vyskúšaj to.
ALDA
14.09.06,08:01
Mám tam tie čísla dobre iba pri doh. mám 000110.
Beata
14.09.06,08:42
Oznamujem,že dnes som úspešne zaslala a ja výkaz do SP. Mám MRP verzia 4.56.006.
V zozname chýb bolo napísané: Kontrola dokumentu prebehla úspešne
nevyskytla sa žiadna chyba.

Dnes sa Ti podarilo odoslať výkaz? A mne vypisuje,že:

"Stránka podateľne Sociálnej poisťovne

Stránka je nedostupná z dôvodu zistenia závažného problému.

Stránka bude dostupná okamžite po jeho odstránení."

:eek:
ALDA
14.09.06,08:56
Dnes sa Ti podarilo odoslať výkaz? A mne vypisuje,že:

"Stránka podateľne Sociálnej poisťovne

Stránka je nedostupná z dôvodu zistenia závažného problému.

Stránka bude dostupná okamžite po jeho odstránení."

:eek:

Beatka áno teraz to už vypisuje aj mne. Ráno to ešte šlo. SP povedali, že majú problém, pretože majú kopu dokladov čo čakajú na spracovanie a pod.
Netka
14.09.06,09:10
:cool: :eek: Ludkovia a čo by ste navrhovali? Poslať výkaz v papierovej podobe alebo počkať kým Podateľňa začne fungovať? Ja len aby nás nenaháňali kvoli nedodržaniu termínov alebo takému niečomu.:cool: :eek:
Beata
14.09.06,09:20
Beatka áno teraz to už vypisuje aj mne. Ráno to ešte šlo. SP povedali, že majú problém, pretože majú kopu dokladov čo čakajú na spracovanie a pod.

To im uznám... len keby mne uznali, keď ja budem mať problém, kopec roboty a nestihnem poslať moje výkazy...

Netka, ja budem čakať kým sa to nerozbehne a potom zašlem výkazy. Nebudem posielať papierové!
Zoltán Kovács
14.09.06,09:23
Mám tam tie čísla dobre iba pri doh. mám 000110.

Pri dohodároch je to správne. Tie dve jednotky sú úrazové poistenie a rezervný fond. Ostetné nuly znamenajú, že neplatia tie poistenia.
Netka
14.09.06,09:47
Prosím Vás môžte mi poradiť? Podarilo sa mi odoslať Výkaz a bol akceptovaný - teda nebola tam žiadna chyba ale keď si pozerám vytlačenú verziu mám tam pri rezervnom fonde solidarity počet 0.
Má sa tam uvádzať číslo (počet zamestnancov?) alebo je tá nula správne?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
14.09.06,09:51
Prosím Vás môžte mi poradiť? Podarilo sa mi odoslať Výkaz a bol akceptovaný - teda nebola tam žiadna chyba ale keď si pozerám vytlačenú verziu mám tam pri rezervnom fonde solidarity počet 0.
Má sa tam uvádzať číslo (počet zamestnancov?) alebo je tá nula správne?
Ďakujem.

Ak máš iba dohodárov potom do fondu solidarity sa neplatí nič, v tomto prípade je to správne. Ale ak máš zamestnancov na HPP potom by tam mal byť počet ZC na HPP a niečo aj odviesť. Skus sa pozrieť do zoznamu chýb či ti náhodou tam neuviedol EZU niečo. Ja som mal prípad, že v zozname chýb som mal uvedenú presnú sumu na fond solidarity aká tam má byť. Nakoľko program zaokruhlil o jednu korunu menej.
Žaťková
18.09.06,13:30
Dnes, 18.9.2006 som odoslala výkaz do SP cez elektronickú podateľňu, podľa informácie v Bratislave na č.tel. 02/59248293 manuálny vstup bude možný až v túto stredu, t.j. 20.9.2006.
Janka6685
19.09.06,15:09
A ak to nepôjde ani zajtra? Ak normálne posielam elektronicky, nemôžem im to zaniesť osobne, ak nefunguje ich stránka?
Netka
20.09.06,06:54
Ak máš iba dohodárov potom do fondu solidarity sa neplatí nič, v tomto prípade je to správne. Ale ak máš zamestnancov na HPP potom by tam mal byť počet ZC na HPP a niečo aj odviesť. Skus sa pozrieť do zoznamu chýb či ti náhodou tam neuviedol EZU niečo. Ja som mal prípad, že v zozname chýb som mal uvedenú presnú sumu na fond solidarity aká tam má byť. Nakoľko program zaokruhlil o jednu korunu menej.

Dohodárov nemám. Pozrela som sa na zoznam chýb a napísalo mi, že nebola zistená žiadna chyba. V prílohe mi za každého zamestnanca odviedlo z príslušného VZ do fondu solidarity len mi neuviedlo na hlavnej strane Výkazu ich počet. Sumu mi ale uviedlo a je v poriadku.
Aj v súbore XML ktorý som posielala do SP sú sumy uvedené v poriadku a je tam uvedený aj počet zamestnancov len mi ho nevytlačilo.

Nestalo sa niekomu niečo podobné?
Nemyslíte, že by to molo byť spôsobené chybou softu v SP, že im to zle tlačí elektronicky prijaté údaje?
skocka
20.09.06,09:43
Áno, sociálka má stále problémy s interpretovaním zaslaných výkazov. Už opravili chybu zobrazovania výšky odvodu na starobné poistenie za zamestnávateľa, no ešte včera produkovali zoznam chýb, tzv. varovanie, no sami priznali, že nie všetky varovanie sú korektné.

Skočka
Boneta
20.09.06,10:48
Ani včera, ani dnes stránka nie je dostupná.
Netka
20.09.06,12:14
Ani včera, ani dnes stránka nie je dostupná.


Mne funguje bez problémov.
gjana
20.09.06,12:37
Cez manuálny vstup sa stále nedajú posielať výkazy. Volala som do SP v N. Zámkoch a bolo mi povedané, že tento týždeň by to už malo byť sprístupnené. Tak dúfam, že naozaj bude.
Netka
20.09.06,13:09
Zaujala SP nejaké stanovisko k tomu, že v tom je takýto chaos. Je niekde na ich stránke niečo také uverejnené? Ak áno, tak prosím kde.
Ďakujem.
Beata
20.09.06,13:14
Zaujala SP nejaké stanovisko k tomu, že v tom je takýto chaos. Je niekde na ich stránke niečo také uverejnené? Ak áno, tak prosím kde.
Ďakujem.
Tu je stanovisko:

https://podatelna.socpoist.sk/Resources/Images/prezeranie_sipka.gif Dokument (http://www.porada.sk/) - Manuálny vstup (http://www.porada.sk/) - Mesačný výkaz (http://www.porada.sk/)


Služba je dočasne nedostupná

That´s all folks! ;)
Netka
20.09.06,13:21
Tu je stanovisko:

https://podatelna.socpoist.sk/Resources/Images/prezeranie_sipka.gif Dokument (http://www.porada.sk/) - Manuálny vstup (http://www.porada.sk/) - Mesačný výkaz (http://www.porada.sk/)


Služba je dočasne nedostupná

That´s all folks! ;)


No tak to je smutné, že v tom majú bordel a nevedia aspoň nejaké odôvodnenie/ospravedlnenie uverejniť.
Keby sme toto robili my, tek nás pokuta/postih neminie.:eek:
Janka6685
21.09.06,04:25
Dnes už to funguje, len to neprepočítava odvody samo a nemala som tam uvedené rodné čísla zámestnancov. Ale aspoň to funguje (teda aspoň to tam je. Ešte uvidím, či sa to bude aj dať poslať.)
Janka6685
21.09.06,05:09
Taže som zistila, že tomu nerozumiem. Vypisovala som dohodárov a klasicky som ako výnimku uviedla 6. Vypísalo mi, že tam mám chybu...hľadala som a našla som, že výnimku mám uviesť asi 0, ale v položke "rozsah SP" má byť číslo 0000110. Kde je ale tá položka????????

Už mi z tej sociálnej poisťovne načisto preskakuje:mee: .
tammara
21.09.06,07:16
Ani ja neviem najst na tlacive rozsah SP, neprepocitava mi odvody a ked som dala vykaz odoslat, tak mi vypisalo chyba: null a vykaz mi zmizol. Vobec nikde nie je, skusala som to 3x a uz mam toho dost. Volala som na SP a oni vobec nevedia ako sa ma vykaz vyplnit, ani preco to nefunguje.
Livia2
21.09.06,11:32
Vám to funguje? Mňa zakaždým vyhodí na opätovné prihlásenie, keď nahodím prvú stranu prílohy a chcem prejsť na druhú. Už som to nahadzovala 3x, dnes s tým končím, je to des.
Ani mi nenapíšte, že vám to ide, lebo ma trafí :-(
katkaj
21.09.06,11:40
Vám to funguje? Mňa zakaždým vyhodí na opätovné prihlásenie, keď nahodím prvú stranu prílohy a chcem prejsť na druhú. Už som to nahadzovala 3x, dnes s tým končím, je to des.
Ani mi nenapíšte, že vám to ide, lebo ma trafí :-(

Nechcem aby ťa trafilo ale mne to dnes išlo. :confused: Minulý týždeň som posielala výkaz s tým že je všetko v poriadku a dnes som si pozrela a výkaz vrátený. Tak som sa pokúsila ešte raz ale nič. Prešlo to až po telefonáte s naším softveristom a odstránení jednej maličkej chyby. Ale je to zážitok tento mesiac:o
Livia2
21.09.06,11:43
Nechcem aby ťa trafilo ale mne to dnes išlo. :confused: Minulý týždeň som posielala výkaz s tým že je všetko v poriadku a dnes som si pozrela a výkaz vrátený. Tak som sa pokúsila ešte raz ale nič. Prešlo to až po telefonáte s naším softveristom a odstránení jednej maličkej chyby. Ale je to zážitok tento mesiac:o

Ja som mala na mysli ale manuálny vstup a nahadzovanie priamo na stránke. To ti nemohlo ísť, nemohlo, nenapíš, že išlo :-))) bo ma fakt trafí
katkaj
21.09.06,11:45
Ja som mala na mysli ale manuálny vstup a nahadzovanie priamo na stránke. To ti nemohlo ísť, nemohlo, nenapíš, že išlo :-))) bo ma fakt trafí

Jááááj prepáč, ja som mala na mysli to elektronické posielanie. Manuálne som neskúšala. Mne tie súbory generuje už priamo program.
Livia2
21.09.06,11:52
Jááááj prepáč, ja som mala na mysli to elektronické posielanie. Manuálne som neskúšala. Mne tie súbory generuje už priamo program.

OK :D Elektronicky budem posiel(r)ať inú firmu zajtra, už sa teším teraz ;)
Janka6685
21.09.06,13:22
Taže som zistila, že tomu nerozumiem. Vypisovala som dohodárov a klasicky som ako výnimku uviedla 6. Vypísalo mi, že tam mám chybu...hľadala som a našla som, že výnimku mám uviesť asi 0, ale v položke "rozsah SP" má byť číslo 0000110. Kde je ale tá položka????????

Už mi z tej sociálnej poisťovne načisto preskakuje:mee: .

Takže nikto nevie pomôcť? Alebo je z toho každý taký leleň ako ja?
abel
21.09.06,14:01
Takže nikto nevie pomôcť? Alebo je z toho každý taký leleň ako ja?
Tak sa mi úspešne podarilo odoslať výkazy - aj dohodára. Janka vľavo v prílohe, kde je tak veľa tých okienok, musíš v riadku "neplatí" kliknúť takmer na všetky okienka okrem ÚP a GF
Janka6685
21.09.06,14:06
Tak sa mi úspešne podarilo odoslať výkazy - aj dohodára. Janka vľavo v prílohe, kde je tak veľa tých okienok, musíš v riadku "neplatí" kliknúť takmer na všetky okienka okrem ÚP a GF

Toto ma síce napadlo, ale vo výnimkách som čítala, že treba uviesť nuly, jednotky, alebo dvojky, podľa potreby (tak ako som písala, že u dohodárov je 0000110, čo by sedelo, keby krížik znamenal nulu a prázna kolónka by bola jednotka - čo ale keď potrebujete napísať dvojku?).
michelle84
27.09.06,06:29
Dobry den,

prave sa mi konecne podarilo odoslat mesacny vykaz do SP. Chcem sa opytat, ci je este potrebne zaslat prvu stranu vykazu vytlacenu z elektronickej podatelne do pobocky Socialnej poistovne. Predtym sa to posielalo, ale neviem, ci je potrebne aj od septembra zasielat tieto prve strany.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Pekny den :)
SILVIA54
27.09.06,06:32
Ahojte, na školení nám bolo povedané že už netreba.:)
jankasm
27.09.06,06:33
Dobry den,

prave sa mi konecne podarilo odoslat mesacny vykaz do SP. Chcem sa opytat, ci je este potrebne zaslat prvu stranu vykazu vytlacenu z elektronickej podatelne do pobocky Socialnej poistovne. Predtym sa to posielalo, ale neviem, ci je potrebne aj od septembra zasielat tieto prve strany.

Dakujem velmi pekne za odpoved.

Pekny den :)

Naša pobočka ich nevyžadovala už dávno, a teraz by ich už nemala vyžadovať ani jedna pobočka SP. Pre istotu im skús zavolať, uvidíš čo povedia. :rolleyes:
michelle84
27.09.06,06:36
tak som tam volala, odteraz uz nebudeme musiet zasielat vykazy, hlavne pre nas je, ze je akceptovany, oni si uz s nim urobia, co bude potrebne.

Dakujem Vam za radu.
Tweety
27.09.06,06:44
tak som tam volala, odteraz uz nebudeme musiet zasielat vykazy, hlavne pre nas je, ze je akceptovany, oni si uz s nim urobia, co bude potrebne.

Dakujem Vam za radu.
Podarilo sa mi omylom zrušiť môj príspevok, tak ho dávam ešte raz.
Je to priamo zo stránky SP.
Zamestnávateľ je naďalej povinný predkladať pobočke prvú stranu mesačného výkazu poistného a príspevkov v papierovej forme (riadne potvrdenú), a to najneskôr do troch dní po odoslaní mesačného výkazu elektronickou cestou. Prvú stranu výkazu vytlačí priamo z programu elektronického zasielania výkazov.
bea
27.09.06,07:16
Majka, ale nie je to v tej časti, ktorá bola na posledy upravená 17. 3. 2006? Ja to totiž v novších textoch SP neviem nájsť.
Tweety
27.09.06,07:32
Majka, ale nie je to v tej časti, ktorá bola na posledy upravená 17. 3. 2006? Ja to totiž v novších textoch SP neviem nájsť.Je to tam, ale nikde ďalej som nenašla nič o zmene .
bea
27.09.06,08:20
To je fakt, že o zmene niet ani zmienky, ale potom na základe čoho SP už niekde nechce papierovú prvú stranu?
tinka111
27.09.06,09:44
Ahojte!
mam este tento mesiac jednu firmu ktorej robim mzdy rucne a zasielam mesacny vykaz manualne do SP. Akosik nechapem ked nahodim dohodarov do toho noveho tlaciva urazove poistenie mi vypocita v pohode ale garancne mi hadze po 1 korune - napr: 1200 Sk mzda za DoVP - UP = 10 Sk a GP´= 3 Sk a ten program mi vyhodi Up = 10 Sk a GP = 1 Sk... Robi mi to pri manualnom vstupe :-(
Nechapem preco viete prosim niekto poradit? Dakujem moc!!
abel
27.09.06,10:37
Tinka teraz som to skúšala a prepočítalo mi to presne 10 + 3.- Sk Vľavo si odklikni dohoda, výnimka sa nedáva žiadna a daj len vymeriavací základ pre UP. Na hlavnej strane ti potom prepočíta presne - alebo nie?
tinka111
27.09.06,10:48
Ved ze nie ... :-(
Ale idem to skusit este raz od rana som sa k tomu este nedostala...
Ale zatial vdaka!
tinka111
27.09.06,10:58
Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????
jankasm
27.09.06,11:25
Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????

A nebude to mať niečo s maximálnym VZ?
Možno na tých pár dní, čo v mesiaci pracovali, majú vysoký príjem, ktorý prekračuje maximum. :confused:
abel
27.09.06,11:44
Uz viem kde je problem ale nechapem preco to tak robi. Tie dohody su nahlasene na cely mesiac ale niekedy odpracuju iba niekolko dni a ked tam ja nahodim tie dni vtedy mi pocita to GP chybne. Ked necham 31 dni pocita to spravne. Mam tam vsade nechat tych 31? Su to povacsine dochodcovia, nemoze im to nejak uskodit????
Tinka, ty tam dávaš počet dní, po ktoré je prihlásený. Ak si poslala registračný list napr. 1. augusta a ešte si ho neodhlásila, tak musíš dať 31 dní
tinka111
28.09.06,04:55
Dakujem! Prosim Vas a mozete mi povedat ako je to este s dochodcami - kolko mozu mesacne odpracovat? Nebude to pre nich problem ked oni odpracovali menej a ja im tam dam cele to obdobie co boli prihlaseni?
liba2
28.09.06,05:02
Dakujem! Prosim Vas a mozete mi povedat ako je to este s dochodcami - kolko mozu mesacne odpracovat? Nebude to pre nich problem ked oni odpracovali menej a ja im tam dam cele to obdobie co boli prihlaseni?Nie, nebude. Starobný dôchodca nemá stanovené žiadne obmedzenia v počte odpracovaných dní.
tinka111
28.09.06,05:11
teraz mam ale zase problem ze niektory boli prihlaseny len 18 dni a ono mi to zase pocitalo to GP nejak divne, stale tam nedava tych 0,25 % asi tam budem musiet dat 31 dni aby to pocitalo poriadne ale to nebude pravda. Ja uz neviem co mam robit... :-( poradte co by ste robili Vy???
liba2
28.09.06,05:21
teraz mam ale zase problem ze niektory boli prihlaseny len 18 dni a ono mi to zase pocitalo to GP nejak divne, stale tam nedava tych 0,25 % asi tam budem musiet dat 31 dni aby to pocitalo poriadne ale to nebude pravda. Ja uz neviem co mam robit... :-( poradte co by ste robili Vy???Tinka, ale predsa GP sa počíta zo sumy a nie podľa počtu dní poistenia, teda tie dni by nemali mať na výpočet vplyv. Aký to máš softver ?
Aňuška
28.09.06,07:23
Tinka, ale predsa GP sa počíta zo sumy a nie podľa počtu dní poistenia, teda tie dni by nemali mať na výpočet vplyv. Aký to máš softver ?

Tak toto by aj mňa zaujímalo, ako to vlastne má byť.
Napr. Olymp prepočítava GP podľa dní trvania dohody- ak
dohoda nebola uzatvorená na celý mesiac.
Keď som volala do Krosu, tvrdili, že je to takto správne.
Darana
28.09.06,07:24
Ja som manuálne odosielala výkazy dnes a vypisuje mi chubu: null - čo to znamená? Nie je to ani v popisoch chýb?
Darana
28.09.06,08:05
Pomôžte prosím bezradnej ovečke .... je chyba vo vypisovaní, alebo na strane SP?
tinka111
28.09.06,08:07
Aňuška ja tomu vobec nechapem - nechala som tam tych 31 dni - radsej nech zaplatime viac ako menej a potom nas maju pokutovat. Ale nie je to podla mna dobre. Ak niekto viete napiste sem zakon v ktorom sa hovori o tom ze sa GP pocita rozne podla odpracovanych dni.
Vdaka
abel
28.09.06,08:09
Darana, mne to včera urobilo 3x. To znamená, ako keby si nič neposlala. Musíš začať pekne od začiatku, kým si to nevyžiada kód z grid karty.
Darana
28.09.06,08:26
Darana, mne to včera urobilo 3x. To znamená, ako keby si nič neposlala. Musíš začať pekne od začiatku, kým si to nevyžiada kód z grid karty.

:eek: :confused: :eek: :confused: :eek: fasa
ivularadula
28.09.06,08:59
Ahojte, ja sa tiež pokúšam zaslať výkaz už dlhší čas, a stále nič, tiež som volala do SP ( Topoľčany) pýtala som sa či mám teda poslať výkaz nejakou inou formou a povedali mi že nie, mám počkať kým sa tu bude dať poslať elektronickou poštou. Ale by som teda rada vedela kedy to bude :confused:
Netka
28.09.06,14:07
Ja som manuálne odosielala výkazy dnes a vypisuje mi chubu: null - čo to znamená? Nie je to ani v popisoch chýb?]


chyba null je asi pravdepodobne chyba v zaokrúhľovaní - obráť sa na dodávateľa softu, teraz by už výkazy nemali byť na dve desatinné miesta ale na celú korunu.
Dufam, že som pomohla.

Opravte ma ak sa mýlim.
Darana
02.10.06,12:25
[quote=Netka]]


chyba null je asi pravdepodobne chyba v zaokrúhľovaní - obráť sa na dodávateľa softu, teraz by už výkazy nemali byť na dve desatinné miesta ale na celú korunu.

Už sa mi to napokon podarilo a nebola to chyba na mojej strane, ale na strane SP!
Netka
05.10.06,11:07
Prosím Vás nemáte niekto XML (vzor) vo verzii 2.5.
Prosím ak nieto viete ako má správne vyzerať aby ho akceptovalo, prilepte ho sem.
Ďakujem.
endrju
05.10.06,11:34
Prosím Vás nemáte niekto XML (vzor) vo verzii 2.5.
Prosím ak nieto viete ako má správne vyzerať aby ho akceptovalo, prilepte ho sem.
Ďakujem.
XML (vzor) :eek:
čo to je?

XML schému? :eek:
Pozrela si https://podatelna.socpoist.sk alebo https://test.socpoist.sk ?

Vzor aktuálneho tlačiva vo formáte PDF? :eek:
Pozrela si http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1226 ?
Netka
05.10.06,12:19
XML (vzor) :eek:
čo to je?

XML schému? :eek:
Pozrela si https://podatelna.socpoist.sk alebo https://test.socpoist.sk ?

Vzor aktuálneho tlačiva vo formáte PDF? :eek:
Pozrela si http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1226 ?



Asi som sa zle vyjadrila ide mi o XML súbor (ver. 2.5.), ktorý posielate do SP prostredníctvom EZU. (samozrejme bez osobných údajov)
Na stránke SP všade hovoria o 2.4.1 ale ja by som potrebovala vidieť štruktúru 2.5.
endrju
05.10.06,12:26
Asi som sa zle vyjadrila ide mi o XML súbor (ver. 2.5.), ktorý posielate do SP prostredníctvom EZU. (samozrejme bez osobných údajov)
Na stránke SP všade hovoria o 2.4.1 ale ja by som potrebovala vidieť štruktúru 2.5.
Takýto dokument dostali 27.7.2006 zaregistrované softvérové firmy k štruktúre mesačného výkazu verzia 2.5. Predpokladám, že práve túto informáciu hľadáš.
tomare
06.10.06,06:48
Ako vykazujete v prílohe dohodárov ? Ide mi o kalendárne dni. Dostal sa mi do rúk zápis z pracovnej porady 30.06.2006 a tu k bodu IV. je napisané "počet dní pre dohodára =0." :o
Jozef Mihál
06.10.06,07:45
Áno, na tom stretnutí bolo povedané, že počet dní pre dohodárov má byť uvedený ako nula.
tomare
06.10.06,08:03
Ďakujem za odpoveď
profi
21.11.06,09:52
neviete mi niekto poradiť? ja si neprenášam udaje zo mzdového programu,ale ich sama vypisujem, sme mala firma takze toho nieje vela, ale v minulosti ked som si otvorila nový mesiac tak v prílohe mi ostali rodne cisla, teraz su tie prilohy prázne a musim vypisovat komplet vsetko.existuje nejaky postup, aby to tam ostalo? mozno robim nieco zle a mozno to zmenili v socialke. dakujem
Janka6685
21.11.06,10:59
neviete mi niekto poradiť? ja si neprenášam udaje zo mzdového programu,ale ich sama vypisujem, sme mala firma takze toho nieje vela, ale v minulosti ked som si otvorila nový mesiac tak v prílohe mi ostali rodne cisla, teraz su tie prilohy prázne a musim vypisovat komplet vsetko.existuje nejaky postup, aby to tam ostalo? mozno robim nieco zle a mozno to zmenili v socialke. dakujem

Tiež mám prázdnu prílohu a niekedy, keď mi vypisovanie trvá dlhšie, tak mi zruší prihlásenie. Stalo sa mi, že som to preto musela vypisovať trikrát. To len aby si vedela, že chyba nie je u teba a budem rada, ak nám niekto poradí, či sa s tým dá niečo robiť.