eva24
06.02.20,09:03
Dobrý deň. Momentálne som na rodičovskej dovolenke s 2 ročným synom. Rodičovska mi trvá do 18.1. 2021. Pracovný pomer mám uzatvoreny od 1.4. 2015 ktorý aj naďalej trvá. 21.5. 2020 nastupujem na dalsiu materskú dovolenku s druhým babätkom. Tým, že mi pracovný pomer trvá a prvé dieťa ešte nedovrsi 3r. Kým nastupim na matersku mám nárok na poberanie materskej, ktoré bude sociálna rátať z predpokladaneho prijmu zo zamestania. Bolo mi poradené, že ak by som sa ešte teraz zamestnala minimálne na 90dni pred nástupom na matersku ,tak by bola priznanana aj materská z toho nového zamestnania. Že splnenych 270 dní NP bude. Lebo nemocenske poistenie mi trvá . Do toho nového mi vraj dopočítajú 90 + 180 dni z tvrajuceho poistenia. A z toho isteho budem mať tak isto 270 Lebo za posledné 2 roky mi to poistenie trvá. Vraj sa to nejak pocita z kazdeho ukonceneho poistenia. Je to takto možné? Aby mi boli uznané obe materske ? Este Vám posuelam foto či to nesuvisi s tym, ze ma zamestnavatel zabudol odhlasit z nemocenskeho. Ďakujem. Pekne.
ivka70
06.02.20,08:22
Ak tvoje zamestnanie stale trva, musela by byt podmienka 270 dni splnena aj z noveho zamestnania.
Nestaci len 90 dni v novom. to by si musela PP v prvom zamestnani ukoncit, vtedy by sa dni scitovali. Tak ako pises, z ukonceneho poistenia sa scituju.

Foto prilozene nie je.
Katy a R
06.02.20,08:48
a aké ukončené poistenie by sa ti malo pripočítať - veď nespomínaš, žeby si nejaké mala? či zle chápem?