MADMAZEL
08.02.20,12:05
Mam exekuciu a exekutor mi stahuje z dôchodku. Mam však aj pozemky, na ktoré mi dal zalozne pravo. Tieto pozemky ma v najme hospodar, ktorý mi za nich vyplaca peniaze. Otázka znie, môžem si tento sek za najom vybrať aj ked uz mam exekuciu?
Tweety
08.02.20,11:19
Áno môžeš.
MADMAZEL
08.02.20,11:29
A nemôže ma stíhať za to, ze som to vybrala a pozemky su exekuovane?
Mária27
08.02.20,12:42
Pozemky nie sú exekvované. Záložné právo znamená zabezpečenie záväzku pre prípad, že by si riadne nesplácal, pre prípad smrti a pod. Skrátka, ak by exekútor nemohol peniaze vymôcť inak, siahne na to, čo má v zálohe.
MADMAZEL
08.02.20,13:49
A ten sek si mozem podľa vas vybrať? Alebo tie peniaze by mali ísť exekutorovi?
Chobot
08.02.20,16:31
Už hore ti Tweety napísala, že môžeš.
buchač
08.02.20,16:58
MADMAZEL (Dnes 15:49) A ten sek si mozem podľa vas vybrať? Alebo tie peniaze by mali ísť exekutorovi?
==============
Tie peniaze sa v podstate MUSIA vybrať...inak sa vrátia odosielateľovi.

Tie peniaze MOŽU ísť k exekútorovi...lebo tým pádom sa dlh skôr splatí.
MADMAZEL
08.02.20,17:16
To viem, ide o to, ze ak ich vyberiem, ci ma nemôže exekutor napadnúť, ze som ich nemohla vybrat.. Tak ako nakladat s majetkom nemôžem
Mária27
08.02.20,17:39
Môžeš si ich vybrať, exekútor sa to ani nedozvie. On už peniaze dostáva a je spokojný, lebo dôchodok je zaručený príjem - pokiaľ žiješ.
Mimochodom, aj záloh sa dá predať, ak ho nahradíš iným, alebo ak nadobúdateľ bude súhlasiť s pokračovaním zábespeky v jeho vlastníctve.
buchač
08.02.20,17:41
No amen...tak toto je dobrá paranoja.
Kto iný môže vybrať šek, ak nie adresát ?

Takže trochu inak.
Povedzme, že som niekomu svojho času požičal peniaze a teraz mi ich dotyčný vrátil.
Takže pri tvojom zmýšľaní by ma mohol (alebo dokonca nebodaj) stíhať za to, že som dostal svoje peniaze, s ktorými idem splatiť dlh ???