Diana2004
08.02.20,20:13
Dobry den, chcela by som sa opytat, ze ci je moja bojovnica chora ak ma menej husty chvost ako mala predtym...neviem ci je to choroba, ktoru som nasla na internete, ze bakterialna choroba pri ktorej su priznaky stiepenie plutiev a postuony rozpad...lebo ma redsi iba chvost, nie vsetky plutvy. Mam 12l akvarium, 3 umele rastliny, filter, ohrievac nastaveny na 27 stupnov {aj teplomer ukazuje 27}, akvarko cistim kazde 2 tyzdne a vymienam celu vodu..v obchode povedali, ze ak mam filter netreba cistit kazdy tyzden. A to vrecusko co sa dava do filtra je na mesiac a aj ho menim tak pravidelne. Rybke davam jedlo 1krat denne. Je aktivny, nevyzera, ze by mu malo nieco byt. Filtracia ide nonstop. Poradite prosim???
misoft
08.02.20,21:27
12L akvárko? Bojovnica síce dokáže v tom prežiť, ale odporúčané je minimálne 20L akvárko. Plus nejakú vodnú "burinu".
Možno si toto čítala - https://www.chovatelahospodar.sk/tema/bojovnica-pestra-ozdoba-kazdeho-akvaria - najmä poslednú vetu článku.
Diana2004
19.02.20,22:17
Rybka je uz v poriadnu, kupila som mu liecik na bakterialny rozpad plutiev...chorobu si pravdepodobne doniesol zo zverimexu kde uz nikdy rybky kupovat nebudem! Budem kupovat 54l akvarko kde pridam aj spolocnikov :)