Mochňacký
09.02.20,10:48
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať, ako funguje pomerový rozdeľovač Minometer M7, návod som síce na nete našiel, ale nejako som sa z neho nedozvedel, čo znamenajú číslice na displeji v bežnom - kľudovom stave, teda pokiaľ sa nesvieti baterkou na snímač rozdeľovača. A ako sa z toho určuje spotreba aktuálna.
ďakujem za rady
mari2x
09.02.20,11:39
Spotreba sa neurčuje z jedného Minometra , kedže je pomerový, dá sa z neho vypočítať tvoja pomerová spotreba (ako cca 50% časť spotreby tepla/€ ) za UK

číslice znamenajú tvoje pomerné číslo za bežný rok ( 1 môže byť okolo 0,022 € )
sito
16.02.20,13:13
Ak sa pýtaš na jeden pomerový rozdeľovač, tak ti to je na ... Aby spĺňali svoj účel, tak musia byť aspoň dva pomerové rozdeľovače. Asi ich máte v bytovom dome? Ale, to je jedno aké pomerové rozdeľovače máte v bytoch na radiátoroch. Každý výrobca chváli tie svoje, ako každý vták, svoje perie chváli, je vraj100 %né. No ich percentuálnu funkčnosť doporučuje zákon na 40 %, odborníci pri zateplenom dome len na 20 %, Ale, ich vlastníci, pretože ich používajú na spoločný účel v bytovom dome, môžu ich percentuálne využitie zo zákona určiť, dohodnúť podľa svojho uváženia. A to by bolo na dlho, však ste si to prebrali po svojom, že?