simayxc
10.02.20,09:57
Ktory vseobecny lekar v BB je dobry odbornik a zaroven je ľudský? Ak takèho poznáte, má milú aj sestričku? Ďakujem.
mari2x
10.02.20,09:03
Sa chystáš na návštevu, (alebo si azda chorá) ?
simayxc
10.02.20,18:47
Prehlasit sa chcem.
veronikasad
10.02.20,19:30
Praktickych lekárov je nedostatok, ti dobrí odborníci, s ludskym prístupom a milymi sestrickami maju zväčša plný stav a nových pacientov neberu. Zisti si na zdravotnej poisťovni komu patris podla obvodu, zadaj meno lekara do Google a najdes dostatok hodnotení jeho práce.
Terezia13
10.02.20,20:14
potrebné preklikať internet, niečo som našla aj tu
https://www.azet.sk/katalog/prakticki-lekari/banska-bystrica/
a zoznam všeobecných lekárov v BB je tiež bohatý, ešte ďalšia možnosť, zistiť si u priateľov, v rodine, ktorého by odporúčali, s ktorým sú spokojní
BXLmiami
11.02.20,06:27
Milý a dobrý,submisívny lekár musí mať sestričku,ktorá ten dav nie dobrých,arogantných a nazúrených ľudí zvládne.Inak ho pacienti zjedia zaživa :-)))
korela
11.02.20,07:22
Ľudský ešte neznamená submisívny.
Kombinácia ľudský a sekera sa ešte v nedávnej minulosti nevyskytovala tak často ako dnes. A pritom sedí v čakárni každý ticho ako voš. Ale asi z princípu sa musí sestra zbytočne exponovať, aby nevyšla z cviku.
marjankaj
11.02.20,17:52
Doktorka, pacienti sa môžu objednávať na ecasenka.sk a žiadny dav sa tam nevytvorí. Teda ak doktorke na tom záleží.
veronikasad
11.02.20,17:55
Veru záleží na doktorke, tá moja obvoďáčka, hoci má erecept, elektronicky s pacientom nekomunikuje. A tak si musím odsedieť v čakárni medzi chorými pacientami niekedy aj 2 hodiny, aj keď potrebujem napr. len recepty na bezlepkové potraviny ...
buchač
11.02.20,18:35
Milý a dobrý,submisívny lekár musí mať sestričku,ktorá ten dav nie dobrých,arogantných a nazúrených ľudí zvládne.Inak ho pacienti zjedia zaživa.
================
Ako sa to vezme...a kde sa to vezme. ;)
Lebo ono veľmi záleží aj od jednotlivca. Ak sa nevie správať, tak ho ani sestrička/lekárka neumravní.

Ja sa nemôžem sťažovať...na termíny kontrol a recepty mi stačí len cinknúť. :)

Zo dva krát som bol svedkom, že dia vyšmarila počas ordinačných hodín dilina dealera...že nech si dohodne termín a to poobede.
korela
11.02.20,19:04
Čo som mala roky ordináciu, tak zabehnutá dvojica lekár-sestra, išlo to rýchlo, kým vyšetroval, tak sestra chronikom sama od seba vytlačila recepty, už ich iba podpísal. V čakárni to rýchlo ubúdalo.
Na jar min. r. vraj ministerstvo vydalo nejakú smernicu, že to musí robiť výlučne lekár, a vrátili sme sa do roku 1500-300. Aspoň takto to zdôvodňovali. Na to nastúpila vyštvávacia kampaň a zbavili sa dôchodcov a iných neperspektívnych.
Ostať mohli iba pacienti za ročný poplatok, žiadne výhody, v sume je iba tel. objednanie cez ich centrálu, nie na ich recepcii, ako to platilo dovtedy a ešte pred cca dvomi r. roky aj zadarmo.
Takže Pentu nezaujíma žiadna ecasenka.sk. Zhŕňa peniaze pre seba. Dnes keď čítam vyjadrenia Penty k zdravotníctvu, tak si iba pomyslím, ako postupnými krokmi tiež časom budú inkasovať svojich pacientov.
BXLmiami
12.02.20,07:01
No to je fakt,ale pozri na e časenku,koľko ľudí sa dostane dnu podľa nej?Myslíš že to stačí?Lekár ide proti sebe,ak časenku nevyužije,má zaplatené či vybaví podľa e časenky od 2 do 4 za hodinu alebo v chrípkovej epidémii 50 denne.Bez e časenky.
veronikasad
12.02.20,07:41
BXL, prosim ta, ako je to s tym vydavanim receptov bez osobnej navstevy? Väčšina praktickych lekárov to bezne robí, moja na to nechce pristúpiť... (mlada lekárka, nie je problém v tom, ze neovláda PC) Pri osobnej navsteve vykazuje nejaké ukony navyše, ktore jej hradi ZP? Vzdy nosim zoznam na listku aj s kodom diet.potraviny, ktory by som mohla poslat mailom.. ordinačné hodiny ma do 15-tej, po obednajsej prestavke už nikoho neberie, v rámci administratívy by to kludne mohla robiť ...
BXLmiami
12.02.20,07:52
Tak mohla,ale zrejme tú polhodinu až hodinu tomu dať nechce.Mladí lekári sú v šoku do čoho sa to dostali,kým sa v tých horách papierov zorientuje.Možno tiež chce spoznať svoj obvod,neviem.Stále vravím že sa tých e časeniek dožijete,len potom sa nesťažujte.
veronikasad
12.02.20,08:27
Robi na obvode minimalne 5 rokov, uz ho asi dostatocne pozna. Nepíšem o ecasenkach, ale predpisovani liekov bez osobnej navstevy lekara.
BXLmiami
12.02.20,08:34
V tom prípade neviem prečo,všeobecní sú platení paušálom.
Mila123
12.02.20,10:20
ej, ej, hromžíte na zdravotníkov, ktorých tu je málo.....
na koho budete hromžiť keď ich bude ešte menej?????
ak zvládne ambulancia manažment pacienta nie je problém (a viem o čom píšem)
buchač
12.02.20,10:30
Skús MUDr. Ludského...;) :D :D :D
buchač
12.02.20,13:30
K tomu odporúčaniu by som mal snáď poznámku.
Pár krát som bol požiadaný o sprostredkovanie prijatia do evidencie.
Po poslednej skúsenosti už nikdy viac...neexistuje.
betty112
22.02.20,21:57
Na stranke VUC najdes, ku komu rajonne patris. Uz si to skusil(a) ?