Kováczová
13.02.20,08:27
Má povinnosť ubytovateľ uviesť do faktúry za ubytovanie aj názov ubytovacieho zariadenia a sumu za noc?
buchač
13.02.20,08:07
..
Jarka 1
13.02.20,08:13
...
buchač
13.02.20,08:16
....
Tweety
13.02.20,08:23
To je čo za, (prepáč ale to je už naozaj veľa) primitívna otázka? Veď si pozri do zákona, čo má obsahovať doklad. Toto sú povinné údaje.
Kováczová
13.02.20,08:45
OK, dovolím si položiť ďalšie primitívne otázky, keď už mi bolo odpovedané na tieto :)
1. v ktorom zákone je "výslovne" napísané, že musí byť uvedená definícia zariadenia (podľa môjho názoru stačí do faktúry uviesť "fakturujem Vám za ubytovacie služby v termíne od do ...)
2. ak je na faktúre uvedená celková suma za ubytovanie a v texte je uvedený počet prenocovaní, je povinnosť uvádzať aj sumu za noc? (každá "primitívna" účtovníčka si to hádam vie vypočítať, či?)
Ďakujem pekne :)
Tweety
13.02.20,08:47
Definiíciu dokladu- faktúry máš napr.aj v zákone o dph. Aj na FS je kopec usmernení, napr. tu:https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/vyhotovovanie-faktur
Kováczová
13.02.20,11:18
Ďakujem za "vyčerpávajúcu" odpoveď. Čo sa týka definície dokladu podľa Obchodného zákonníka, Zákona o DPH a Zákona o účtovníctve - nikde som nič také nenašla. Takže predsa by som privítala asi odpoveď od niekoho iného :)
veronikasad
13.02.20,11:21
Ubytovanie pre ucely príspevku zamestnavatela na rekr.poukazy?
veronikasad
13.02.20,11:22
Juraj, velmi sa nudis?
buchač
13.02.20,11:24
Uhmmmm...až príliš. ;)
Tweety
13.02.20,11:38
Veronika, veď to, že ide o rekreáciu, má v názve.
kvjetecko
14.02.20,10:58
na dokladoch mam vzdy uvedeny aj nazov daného ubyt. zariadenia, aj napr. ak ho vystavila cestovka, alebo ak sa firma vola inak ako hotel, mam tam vzdy uvedene ze ubytovanie v akom zariadeni sa rekreoval - musi byt zrejme ze to bolo na slovensku. tiez podla iča kontrolujem, ci ma dany subjekt zivnost na ubytovacie sluzby. Fin, sprava nema napisane ze by nazov ubyt. zariadenia bol povinny udaj v uctovnom doklade ( len "poskytovatel rekr. pobytu"), ale neviem ako inak by ste zistili ze to bolo na slovensku. Hotel moze vlastnit aj zahranicna firma...
Kováczová
17.02.20,08:00
Veď práve, že FS má uvedené "iba" poskytovať rekr.pobytu, nikde nie je napísané, že musí byť názov zariadenia, ale ďakujem, určite pomohlo :)
ivustek
17.02.20,16:10
Niektori zamestnavatelia to naozaj prehanaju. Nestaci na fakture zoznam ubytovanych, ale ku kazdemu menu aj trvale bydlisko, dokonca aj osobne cislo zamestnanca. Jednym klientom som fakturu prerabala 4x. Furt cosi chceli a nie ze by to povedali naraz, ale postupne im to 4x vracali spat. A uz som sa stretla aj s tym, ze chceli potvrdenie od obce, ze som odviedla dan za ubytovanie alebo kopiu zivnostenskeho opravnenia.
karinôčka
19.02.20,09:56
Áno možno preháňajú, ale kontrolovať kvôli príspevku na rekreáciu a poukazom nebudú Vaše ubytovacie zariadenie, ale spoločnosť, ktorá ho poskytla a v konečnom dôsledku vlastne mzdového účtovníka...