stratena
07.09.06,15:56
dobry den, chcela by som sa spýtať aké talčivo mám použiť,keď sa moja zamestnankyna vydala a zmenila meno. potrebujem to zahlasit na zp. Akým tlačivom alebo treba tam ísť osobne bez tlaciva?
Paula
07.09.06,14:06
dobry den, chcela by som sa spýtať aké talčivo mám použiť,keď sa moja zamestnankyna vydala a zmenila meno. potrebujem to zahlasit na zp. Akým tlačivom alebo treba tam ísť osobne bez tlaciva?

Na ZP pôjde ona osobne zahlásiť zmenu.
stratena
07.09.06,14:14
mne mzdova povedala ze to ma za povinnost zamestnavatel
Marianna01
07.09.06,14:34
Na ZP pôjde ona osobne zahlásiť zmenu.

Možno sa to zmenilo, ale ja tiež tak viem, že si musí zamestnanec zmenu vybaviť sám. Ako by predsa mohli vystaviť kartu poistenca zamestnávateľovi?! Ona (zamestnankyňa) tú kartu prevezme priamo v kancelárii ZP "na počkanie".
medved
07.09.06,18:03
A vie mi niekto poradiť ako uvedenú zmenu stavu nahlásiť do SP ?
Je to povinnosťou zamestnávateľa uvedenú zmenu stavu nahlásiť na RL ?
Ďakujem.
vladan
07.09.06,19:36
A vie mi niekto poradiť ako uvedenú zmenu stavu nahlásiť do SP ?
Je to povinnosťou zamestnávateľa uvedenú zmenu stavu nahlásiť na RL ?
Ďakujem.

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
§ 232
Evidencia zamestnávateľa na účely sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia

(1) Zamestnávateľ je povinný viesť evidenciu zamestnanca na účely sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia v rozsahu upravenom týmto zákonom; táto evidencia sa vedie od vzniku sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia zamestnanca po celé obdobie, počas ktorého toto poistenie a sporenie trvá.

(2) Evidencia musí obsahovať tieto údaje:

a) priezvisko vrátane všetkých predošlých priezvísk, meno, dátum a miesto narodenia, stav a miesto trvalého pobytu,
b) identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia fyzickej osoby,
c) deň vzniku pracovného pomeru a skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu k zamestnávateľovi,
d) vymeriavací základ zamestnanca neobmedzený podľa § 138 ods. 12,
e) obdobie, počas ktorého sa zamestnancovi prerušuje nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a starobné dôchodkové sporenie,
f) obdobie materskej dovolenky, obdobie rodičovskej dovolenky.
Jara
08.09.06,05:17
Vlaďka perfektne rozpísala povinnosť na SP. Na ZP je to povinnosť zamestnanca, ale aj zamestnaváteľ dáva zmenu na hromadnom oznámení. Ja som to dávala, lebo mi to vo VŠZP takto povedali, ukončenie so starým menom a začiatok s novým, len rodné číslo je rovnaké,... há há há :D :D :D
SILVIA54
19.09.06,04:49
Ahojte, chcem sa opýtať na zmenu trvalého pobtu zamestnanca.Tiež treba hlásiť túto zmemu do Sociálnej poisťovne? Mám ich viacej ktorí sa presťahovali a nikam som to nehlásila.
Marína
19.09.06,06:21
Každú zmenu týkajúcu sa či už zamestnanca alebo zamestnávateľa je potrebné ohlásiť.
SILVIA54
19.09.06,06:30
Ďakujem,tak to je skvelé.
lenkak
19.09.06,16:47
Vlaďka perfektne rozpísala povinnosť na SP. Na ZP je to povinnosť zamestnanca, ale aj zamestnaváteľ dáva zmenu na hromadnom oznámení. Ja som to dávala, lebo mi to vo VŠZP takto povedali, ukončenie so starým menom a začiatok s novým, len rodné číslo je rovnaké,... há há há :D :D :D

a mne na pobočke VšZP podali do ruky naspäť tlačivo Hrom. oznámenie do ruky s tým, že ho nepotrebujú. Ak ho chcem mať pre seba, tak si ho nechať môžem. :D