seraffa
15.02.20,08:29
Už neviem kam inam sa obrátiť, google mj veľmi nepomohol, tak možno tu mi niekto poradi. Na Slovensku mám živnosť ale už skôr trvalo žijem v Nemecku kde mám prácu na plný úväzok. Čiže na Slovensku mám trvalý pobyt, tu mam kvazy niečo ako prechodný. Teraz po novom môj šéf otvoril dcérsku firmu vo Francúzsku a chce aby som tam chodila pracovať. Môžem mať vo Francúzsku ďalší prechodný pobyt? Dostanem aj novú zmluvu a to je moja ďalšia otázka - ak dostanem novú zmluvu čisto francúzsku mám ešte nárok na to žiť, mať prechodný pobyt v Nemecku? Keďže byt čo mám v nájme si tu chcem nechať a taktiež si chcem časom žiadať o nemecké občianstvo a nechcem o túto možnosť kvôli tomu prísť. Nemala by som pracovať full time vo Francúzsku malo by ísť skôr o dvojtýždňové turnusy ale to zatiaľ ešte vôbec nie je isté. Vôbec neviem ako budú poskladané zmluvy ale šéf ma presviedča že budem mať zdravotné poistenie v oboch čo je blbosť a ja to viem keďže kvôli živnosti na SR som to už riešila. Vie niekto poskytnúť nejaký svoj obraz alebo radu k tomuto môjmu problému?