Ruukasu
15.02.20,22:51
Dobrý deň.

Mám takú otázku čo sa týka mojej neplnoletej sestry. Má 15 rokov. Rád by som vedel či by som ako jej brat 27 ju mohol zobrať do opatery v Zahraničí kde bývam a žijem už 12 rokov. Žije z Otcom ktorý jej psychicky robí zle. Ona sama by čo najskor rada odišla ale kedže nemá 18 ásť ešte tak by sme radi vedely aká je tu možnosť v právnej forme aby to vyšlo a mohla sa mať už konečne dobre a nebyť tak zničená. Ako jej starší brat som si tým tiež prešiel a viem o čom hovorím a nieje to pekné. Bol by som rád za každú radu.
ivka70
16.02.20,08:07
Musel by si sestru dostat do opatery.
Pokial sa otec o nu riadne stara a o psychickom tyrani nie su ziadne zaznamy, neriesi to socialka a pod., je taka sanca minimalna.
azuritko123
16.02.20,10:31
Dobrý deň,
musíte podať návrh na zmenu úpravy práv a povinností k Vašej maloletej sestre. Vo Vašom prípade by možno bolo vhodné aj neodkladné opatrenie, ktoré pomery upraví do finálneho rozsudku. Ja som v rodine riešila podobný problém, avšak bez právnika je to ťažké. Ak Vám môžem poradiť, nám pomohla JUDr. Renáta Králiková - má kanceláriu v Trenčíne a špecializuje sa na rodinné právo.
Ruukasu
16.02.20,13:45
Čo sa týka právnika to nieje Problém. Bol som si istý že by som si aj nejakeho zobral k tomuto prípadu. A ďakujem za odpoveď a dobrú radu.
Ruukasu
16.02.20,17:35
Takže nejaké záznamy o Psychickom týrani by trebalo mať. Ako napríklad ak chodí Psychiatričke mohlo by to stačiť ?