LilyRe
18.02.20,11:22
Dobrý deň,
firma eviduje záväzok voči bývalému spoločníkovi stále na účte 365. Prevod obchodného podielu bol uskutočnený v auguste 2019. V zmluve o prevode sa tento záväzok neriešil.
Prosím, poradíte mi, na aký účet by som mala preúčtovať tento záväzok?
Môžem použiť účet 379 - iné záväzky ?
Alebo na účet 479 - dlhodobé záväzky ?
Iný účet mi akosi nenapadá...
ďakujem
Mila123
18.02.20,10:43
vyriešte radšej záväzok voči bývalému spoločníkovi, pretože ten sa bude iba ťahať do ďalších rokov....
Dáša_
18.02.20,11:10
V prvom rade sa treba dohodnúť, čo s tým záväzkom ďalej idete robiť. Či prešiel na nového spoločníka alebo ho bývalý spoločník bude po spoločnosti vymáhať. Alebo ho spoločnosti odpustí. A na základe toho, ako sa bývalý a terajší spoločník dohodli a rozhodli treba postupovať. Možno to prešlo na nového konateľa a nebude treba robiť v podstate nič. Mmch, najskôr o tom ani moc netušili, že tam také je
LilyRe
18.02.20,12:26
Žiadna dohoda, že by záväzok spoločnosti prešiel v prospech nového spoločníka nie je, nie je ani záznam, že si vklad bývalý spoločník nebude nárokovať, tak preúčtujem ho zrejme na 379. Najskôr sa však opýtam starého aj nového spoločníka, ako si to predstavujú, aby som z toho nakoniec nemala problém ja. Ďakujem
LilyRe
18.02.20,12:28
O vkladoch vedeli, ale akosi sa pri prevode na to pozabudlo, že treba riešiť aj vklady spoločníkov.
Jarka 1
18.02.20,12:29
Hlavne si to vypýtaj čierne na bielom.
LilyRe
18.02.20,12:35
Určite to urobím, vďaka