lubko6394
19.02.20,18:34
Konečne som sa dopátral ako to bude s platbami za OZE v tomto roku. Mňa sa týka platba za dodanú energiu. Podľa všetkého ( overené na OKTE) malí výrobcovia čo fakturujú bez DPH s inštalovaným výkonom do 10 kWp sa k peniazom za dodávky v roku 2020 dostanú až v januári 2021. Takže za 2020 budem mať len príjem za faktúry za 12/2019 a odpisovať nebude z čoho. Takže nám naordinovali zaplatenie za dodanú energiu po 11,10,9.... mesiacoch.. Ešteže faktúru za pripojenie (12-16 Eur mesačne) zaplatiť musím a neexistuje ani ročný a ani kvartálny režim. Akurát neviem či to dodrbal Holjenčík alebo je to dielo dona Jahnátka von Komjatice.
ivka70
20.02.20,05:23
Ano, je to tak.
Tiez som v tomto uzasnom klube.
Jasne to bolo uz z info z OKTE zaslanom v januari.
Asi sme sa mali vykaslat na dotaciu a predavat bez nej, vtedy by to slo mesacne. Takto budeme dotovat narodneho vykupcu, ktory bude mat energiu za cely rok a zaplati za nu vo februari o rok :(
Az na opravu, mesacne faktury nie su za pripojenie ale za dodavku elektriny zariadeniu a platit treba este aj zdravotnu poistovnu.
mari2x
20.02.20,08:03
Ano, je to tak.
Tiez som v tomto uzasnom klube.
Jasne to bolo uz z info z OKTE zaslanom v januari.
Asi sme sa mali vykaslat na dotaciu a predavat bez nej, vtedy by to slo mesacne. Takto budeme dotovat narodneho vykupcu, ktory bude mat energiu za cely rok a zaplati za nu vo februari o rok :(
Az na opravu, mesacne faktury nie su za pripojenie ale za dodavku elektriny zariadeniu a platit treba este aj zdravotnu poistovnu.


Pripojenie je jednorazový poplatok
ivka70
20.02.20,08:21
Pripojenie je jednorazový poplatok
Preto pisem ,ze to, co sa plati mesacne, nie je pripojenie, ale odber - fa od dodavatela energii, platba v podstate "za el. hodiny", kedze odber je uplne minimalny.