adrianajacko
19.02.20,17:37
Dobrý večer, v januári som zamestnala pracovníčka na výpomoc, skrátený úväzok. V zmluve má uvedenú 3.mesacnu skúšobnú dobu . Ale moja pracovníčka pracovnička prestala chodiť do práce. Raz jej bolo zlé, potom jej ochorela dcéra atď. Samé výhovorky. Zo začiatku sme sa dohodli, ale teraz som uz musela jej miesto nahradiť inou pracovníčkou, pretože zase mi oznámila po telefóne, že nepríde, že je teraz chorá ona. Neviem čo mám s ňou robiť. Chcela by som jej dať výpoveď. Zatiaľ mi nenahlásila PN. Ako mám správne postupovať. Ďakujem
Tweety
19.02.20,16:44
V SD s ňou môžeš skončiť PP . Stačí jej doručiť oznámenie o jeho skončení. Nie je to výpoveď ale skončenie PP v SD. To je možné aj počas DPN.
kn-alka
19.02.20,16:44
V skúšobnej lehote môžeš vypovedať PP kedykoľvek.


§72 Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1)
V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.
(2)
Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
adrianajacko
19.02.20,16:49
Ďakujem
kopretinka
19.02.20,17:21
A na čo je asi skúšobná doba?? Ty si zamestnávateľ a nepoznáš ZP.....