daniek
08.09.06,06:56
v 09/2006 dostanem dobropisy z čiech s dátum vystavenia v 09/06 ale dátumom vzniku dp v mesiacoch 01,02,03,04,05,06/2006 - ide o dobropisy za sprostredkovanie prepravných služieb.
chyba nastala u dodávateľa týchto služieb. musím robiť ddp za všetky obdobia alebo ostávam v 09/06?
alušik
08.09.06,05:06
Žiadne dodatočné daňové priznania robiť nebudeš. Dobropis sa zaradí do dph v období, kedy bol obdržaný.;)
alušik
08.09.06,05:08
§ 25 ods. 3
Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane,a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.
daniek
08.09.06,05:17
a teraz pokračovanie môjho problému :D dobropis mi stornuje skoro celú sumu na pôvodnej fa z dôvodu že text vo faktúre bol sprostredkovanie prepravných služieb a suma aj za prepravu ktorú vykonal slovenský prepravca.
český daňový úrad upozornil dodávateľa že to musí fakturovať dvoma položkami jedna za prepravu a druhá za sprostredkovanie.
preto na sumu prepravy vystavuje teraz dobropis a na prepravu dostaneme nové faktúry ale už od toho slovenského prepravcu.
kedy si máme uplatniť nárok na odpočítanie dane z týchto faktúr to už nebudú zahraničné ale tuzemské fa. máme robiť ddp lebo nárok nám vznikol vtedy ale vlastne faktúru mám k dispozícii až teraz takže ja by som si to uplatnila v 09/06.
čo ty nato alenka ???:eek:
alušik
08.09.06,05:30
§51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
daniek
08.09.06,05:57
to znamená že aj pri dobropisoch aj pri nových faktúrach ostávam v 09/2006.

ďakujem veľmi pekne za radu alenka potrebovala som to čo som si myslela mať oddobrené :D :) :D
Jana Acsová
08.09.06,06:17
...chyba nastala u dodávateľa týchto služieb. musím robiť ddp za všetky obdobia alebo ostávam v 09/06?Toto by mohol byť problém. Aká chyba?
Jana Acsová
08.09.06,06:23
český daňový úrad upozornil dodávateľa že to musí fakturovať dvoma položkami jedna za prepravu a druhá za sprostredkovanie. Upozorniť mohol ... ale či bol vecný obsah dodávky v poriadku by vyplynulo zo zmluvy a z dohodnutých podmienok.
Bol český dodávateľ sprostredkovateľom prepravy, ktorú realizoval v rámci komisionárskeho vzťahu? Aj taký by mohol byť postup.
Skúste doplniť.

...preto na sumu prepravy vystavuje teraz dobropis a na prepravu dostaneme nové faktúry ale už od toho slovenského prepravcu.

Nevidím zatiaľ dôvod zmeny fakturácie. Predtým prepravu fakturoval český dodávateľ a teraz slovenský? Prečo tá zmena. Kto si od koho a čo objednal?
daniek
08.09.06,07:21
Upozorniť mohol ... ale či bol vecný obsah dodávky v poriadku by vyplynulo zo zmluvy a z dohodnutých podmienok.
Bol český dodávateľ sprostredkovateľom prepravy, ktorú realizoval v rámci komisionárskeho vzťahu? Aj taký by mohol byť postup.
Skúste doplniť.

Nevidím zatiaľ dôvod zmeny fakturácie. Predtým prepravu fakturoval český dodávateľ a teraz slovenský? Prečo tá zmena. Kto si od koho a čo objednal?

začnem od začiatku prepravné služby nám poskytovala slovenská s.r.o. v 01/06 si však konateľ tejto s.r.o. založil v čechách živnosť (nie na svoje meno) s predmetom podnikania zprostredkovanie obchodu a služieb. a začal nám faktúrovať sprostredkovanie prepravných služieb vrámci eú na túto českú firmu - prepravu však vykonala slovenská s.r.o. - na prepravnom liste k faktúre bol ako prepravca slovenská s.r.o..
nastal taký problém že v čechách ich daňový úrad upozornil nato že nemôžu to fakturovať jednou položkou ako sprostredkovanie ale jedna položka sprostredkovanie napr. 1000 Sk a druhá preprava napr. 50 000,- Sk. preto chcú vystaviť dobropis, ale novú faktúru za prepravu už vystaviť na slovenskú s.r.o.
Jana Acsová
08.09.06,07:35
Javí sa mi to ako veľmi neprehľadný vzťah. Podľa môjho názoru nie je podstatné, kto je uvádzaný na prepravných dokladoch, ale kto a čo a od koho si objednal.

Ak ste si niečo objednali od slovenského subjektu, pod svojím IČ DPH a na jeho slovenské IČ DPH, tak neviem prečo došlo k fakturácii z iného subjektu s českým IČ DPH.

Máte objednávku, zmluvu? Ak áno, s kým?
Jana Acsová
08.09.06,07:39
...konateľ tejto s.r.o. založil v čechách živnosť (nie na svoje meno) s predmetom podnikania zprostredkovanie obchodu a služieb. a začal nám faktúrovať sprostredkovanie prepravných služieb vrámci eú...Objednali ste si od neho túto službu? Alebo ste si od slovenského subjektu objednali obstaranie prepravy ako takej ...
daniek
28.09.06,04:52
máme objednávku na prepravné služby vystavenú na českú firmu
daniek
28.09.06,04:55
už sme dostali dobropisy aj nové faktúry na prepravné služby od slovenského prepravcu.
v obidvoch prípadoch som zostala v 09/2006.