marcelaStanakova
20.02.20,10:27
Môže si manžel uplatniť ncdz na manželku za celý rok v DP typ A, ak poberala 5 mesiacov opatrovateľský príspevok a ráta sa tento príjem do príjmu manželky ?
Tweety
20.02.20,10:30
Tu si pozri podmienky: https://podpora.financnasprava.sk/979088-Nezdanite%C4%BEn%C3%A1-%C4%8Das%C5%A5-z%C3%A1kladu-dane-na-man%C5%BEelku-man%C5%BEela
Príspevok, prípadne iné príjmy(a nezdaniteľné)sú jej vlastným príjmom.
Tweety
20.02.20,10:32
je to NČZD nie OP
marcelaStanakova
20.02.20,10:55
zaujíma ma či si môže manžel uplatniť NCZD celý rok za manželku, alebo len tých 5 mesiacov?
Tweety
20.02.20,10:59
Ak nie sú splnené ostatné podmienky v §11, tak len za mesiace, na začiatku ktorých boli splnené podmienky nároku, takže celý rok isto nie. napr. ak poberala od 1.1.-31.5., potom 5 mes.
marcelaStanakova
20.02.20,11:05
Ďakujem za rýchlu odpove´d
veronikasad
20.02.20,12:10
Dalsich 7 mesiacov mala co?