Skrt33
21.02.20,15:49
Pozdravujem.
Nedávno som kúpil pozemok s dvoma stavbami v národnom parku. Jedna z budov je uvedená vo vypíše z katastra, druhá drevostavba ktorá slúžila ako veľká stodola a sklady nieje zapísaná. Je to možné dodatočne pridať? Chcem stavať na pôvodných základoch oboch stavieb a myslím ze by bolo jednoduchšie vybaviť povolenia na už postavené a zapísané stavby. Alebo sa mýlim?
misoft
21.02.20,17:06
V národnom parku? A stavať? Pochybujem, že dostaneš povolenie.
Mária27
22.02.20,09:06
Informuj o možnosti a postupe na stavebnom úrade, je tam veľa špecifík.
Všetky stavby sa do katastra nezapisovali, niektoré len zakresľovali.

Dodatočný zápis stavby na list vlastníctva je možný podľa § 46 ods. 7 katastrálneho zákona:

(7) Pri zápise stavby alebo podzemnej stavby do katastra, ku ktorej kolaudačné rozhodnutie16) alebo užívacie povolenie nadobudlo právoplatnosť pred 1. októbrom 1976, sa predkladá oznámenie obce, kedy bola stavba alebo podzemná stavba skolaudovaná alebo daná do užívania, aké súpisné číslo jej bolo určené a kto bol jej stavebníkom podľa kolaudačného rozhodnutia alebo užívacieho povolenia; ako vlastník sa zapíše osoba uvedená v oznámení obce ako stavebník.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/162/20191001
globalpartner
25.02.20,15:15
No veď práve preto chce rekonštruovať starú budovu, ktorá musí byť zapísana v katastri
globalpartner
25.02.20,15:19
Mal som podobný prípad s humnom.Od obce som dostal potvrdenie o dobe postavenia stavby pred r.1976 a , že bolo postavené mojímy právnymi predchodcami bez súpisného čísla.Podľa vtedy platných predpisov bol majiteľom stavby stále majiteĺ pozemku.
na základe uvedeného kataster bez problemov zapísal do katastra ako inú stavbu bez súpisného čísla.