s.Lenka
25.02.20,08:59
Dobrý deň, mám prijem zo závislej činnosti a aj príjem z príkaznej zmluvy v hodnote 50 Eur a kúpnu zmluvu v hodnote 450 Eur. Sú tieto príjmy oslobodené alebo ich musím uviesť v DP typ B a do ktorého riadku ich mám uviesť? Ďakujem
ivka70
25.02.20,09:43
a mas aj ine prijmy?
prijem z kupnej zmluvy je z akej? snad z nehnutelnosti, ktoru si vlastnila menej ak o5 rokov?
s.Lenka
25.02.20,10:03
Príjem iba zo zamestnania a kupna zmluva je za predaj kostýmov pre jedno divadlo
Anik
25.02.20,11:03
aký si mala príjem v zamestnaní?
s.Lenka
25.02.20,12:38
Prijem vo výške cca 9500Eur
veronikasad
25.02.20,12:53
Kostýmy si usila, ci su z babkinej truhlice na povale?
s.Lenka
25.02.20,13:06
áno ušila, bola to len jednorazová záležitosť. je to podstatné?
misoft
25.02.20,13:19
Jednorázovo - podľa mňa - príležitostný príjem do 500€ sa nezdaňuje. Viď FS, alebo §8, ods.1 zákona o dani z prijmov 595/2003
Katy a R
25.02.20,13:25
Lenka - k DP treba všetky podstatné info - aby sa vedel príjem správne zaradiť.
podľa mňa treba DP B ...
450 eur: To divadlo ti dalo riadny doklad - ja by som zaradila do § 8 - a ak máš dáke výdavky k tomu - znížiš si ZD. Ale teoriticky by to mohol byť aj § 6 (dielo) - záleží aj od toho, aká je zmluva
50 eur: Z tej príkaznej zmluvy - tiež asi do § 8 - ale môže byť v niektorých prípadoch aj §5 (záleží od obsahu zmluvy).
Závislá činnosť - samozrejme § 5 .
Treba si dobre prečítať poučenie na vyplnenie DP a presne riadok po riadku postupovať podľa toho návodu.
....
ešte doplním - že potom môže (nemusí) výjsť aj nejaké poistné do ZP, ale to veľa nebude. ak budú aj nejaké výdavky, tak ani daň, ani poistné ťa "nezruinujú"☺
Katy a R
25.02.20,13:28
misoft - nezavádzaj, pozri zákon - ten tebou spomenutý odst - má riadny doklad!
s.Lenka
25.02.20,13:30
Ďakujem veľmi pekne za radu...prílohu k DP prikladám len potvrdenie o príjmoch zo zamestnania?
Katy a R
25.02.20,13:33
áno. ale samozrejme, tie zmluvy a všetky doklady si doma odlož, keby náhodou;) môžu sa ozvať aj neskôr!
misoft
25.02.20,13:35
Doklad môže mať - divadlo predsa musí nejako zdokladovať, za čo kostýmy kúpilo, ale ona to pre nich nerobí pravidelne. Len na príkaznú zmluvu. Raz!
§8 ods.1
Katy a R
25.02.20,13:48
prečítaj ešte raz ten odst 1 a ... a ešte aj viackrát ;) Jej príjem nie je podľa neho!