zumra
25.02.20,13:50
Ahojte,
prosím o radu, kontrola na tlačive cestovného príkazu sa u nás vo firme vykoná červeným perom. Je to v nejakom nariadení alebo zákone o CP? zatiaľ som žiadnu zmienku o tom nikde nenašla :( ďakujem
Chobot
25.02.20,13:42
Čo znamená, že kontrola sa vykoná červeným perom? To sa tam podpíše ten, kto to skontroloval? Alebo schvaľovateľ tam niečo napíše červeným perom?

Ale v podstate to je jedno. Cestovný príkaz aj vyúčtovanie prac. cesty je interný doklad a je jedno akú má formu či aký typ písma tam je, alebo akej farby je papier či písmo na ňom. Podstatný je obsah - aby to bolo správne vypočítané.
zumra
28.02.20,07:35
Myselala som to tak, že u nás vo firme sa klasicky predkladajú CP, väčšinou vypísané modrým perom, aby sa oddelila kontrola ja ako účtovateľ tam červeným perom opravím prípadne doplním chýbajúce údaje, a dopíšem aj nárok skontrolovaný nárok stravného.
Chobot
28.02.20,08:50
A po tvojej kontrole to nakoniec schváli nadriadený zamestnanca? Alebo po tvojej kontrole sa už suma vyplatí zamestnancovi tak, ako to odsúhlasíš, prípadne opravíš?

Ale ako som napísal vyššie, je to váš interný doklad, takže aký proces si vo firme schválite, taký bude. Teda ak to nevadí nejakému nadriadenému, ktorý to finálne schvaľuje, tak v tom nevidím problém.