McMarti
02.06.04,15:40
Chcem Vás poprosit doteraz sa pealizačna faktura vysvaovala bez DPH podla noveho zakona by mala byť s DPH alebo bez.Stale este plati pre zákon z dane príjmu ze ak mi ju dlznik nezaplati tak ju len evidujem a az po zaplateni ju davam do danoveho priznania.Dakujem za radu.
porfin
10.06.04,06:54
:( Poradí niekto?
Mňa to tiež zaujíma a v zákone i DPH som to nenašla a hladala som aj v Poradcovi 10/2004 - kde bol komentár , ale ohľadne tohto problému tam nič nebolo. Písala som aj na DÚ, ale "klasicky" sa mi neozvali.
anina
10.06.04,07:18
Citat zo skolenia / Jablonkova/ 8.6.: "plnenia typu sankcii, pokut a penalov sa nezdanuju".
Lenka
10.06.04,07:18
penale nie su zdanitelnym plnenim, preto bez DPH (nezaratavaju sa ani do obratu pre povinnu registraciu)
McMarti
10.06.04,12:29
penale nie su zdanitelnym plnenim, preto bez DPH (nezaratavaju sa ani do obratu pre povinnu registraciu)
Lenka podla akého paragrafu to vieš?Dik za odpoved
Lenka
11.06.04,04:26
hmmm, neviem, ci by sme to v nejakom § nasli......ked si precitam v zakone predmet dane § 2, nic o penale sa tam nepise.......a tak isto to bolo povedane na skoleni ....
dufam, ze sa ja a ani nasa skolitelka nemylime..:)
Jozef Mihál
11.06.04,19:02
Penále sú častou témou i u nás vo firme, máme informácie "zvonka" z rôznych školení, SEPI a pod., že penále nie sú predmetom dane. Ale nech to hľadám v zákone ako len chcem, nikde nič také nevidím. A od tých, čo tvrdia, že penále nie sú predmetom dane, som ešte nepočul seriózne zdôvodnenie prečo.
McMarti
14.06.04,05:59
Pán Mihal, prave preto by mala byt nastolenaá tato otazka aj na kompetentne organy ktoré tvorili zákon o DPH, lebo v minulosti to tam bolo zharnuté,ale v tomto poslednom zákopne o DPH nie a nie to najst.. žeby škriatok zaúradoval?
Zuzka
15.06.04,17:43
Na školení DPH som sa na penalizačné faktúry a úroky z BU pýtala školiteľky z DR SR B. Bystrica a odpovedala mi, že keď to nie je uvedené v zákone o DPH, tak sa to proste nezdaňuje, tak asi naozaj zaúradovali "škriatkovia".
Jozef Mihál
16.06.04,05:24
Na tom je ale dobré to, že zákon o DPH je postavený v podstate tak, že v § 8 sa definuje čo je tovar a § 9 definuje, že dodanie služby je KAŽDÉ plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru, s výnimkou podľa § 10. Čiže zdaňuje sa v podstate všetko. Ak niekto niečo nezdaní a odvolá sa pred daňovou kontrolou, že "zaúradovali škriatkovia", tak to kontrolór určite bude považovať za správne zdôvodneniehttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
plavčík
04.09.06,12:23
Viete mi presne definovať KEDY môžeme vystaviť penalizačnú faktúru???

Je to až po neskorom zaplatení alebo aj po termíne splatnosti???


ĎAKUJEM