babicka1
29.02.20,10:45
ahojte mám notebook HP a stále ma odpája od sieteuž som ho mala aj v oprave ale tam išiel siet bola v poriadku ale doma mi nechce sa napojit na sie wifi prosim ako by som mala mat router ZTE nastavený poradíte mi dakujem iné ako televizo telefony aj druh počitač su v poriadku len mne to stále ukazuje neni siet nedá sa pripojit

Nastavenie WLAN
Názov: LGwebOSTV
Adresa IP: 192.168.1.11

Nastavenie LAN
Názov: devolo-wifi
Adresa IP: 192.168.1.10

Názov: hp
Adresa IP: 192.168.1.13

Názov: HUAWEI_P30_Pro-e57b7f1452
Adresa IP: 192.168.1.12

Stav VoIP
Číslo SIP: 0001
Stav: Nie je registrované

Stav VoIP
Číslo SIP: 0002
Stav: Nie je registrova
misoft
29.02.20,11:38
Dole - Start - v príkazovom okienku napíš cmd - klik na cmd.exe v zozname - potom v console (okno, čo sa objaví) napíš ipconfig - objaví sa výpis.
Vpravo dole na ikonke pripojenia PTM klik - otvoriť Centrum sieti - klik na tvoju sieť LTM - Vlastnosti - Sieť - označiť (vysvietiť) Internet protocol IPv4 - Vlastnosti - Všeobecné.
Tam môžeš všetko nastaviť na Získať adresu .... automaticky (a v tom prípade NB zožerie všetko, čo router mu ponúka), alebo zapísať ručne IP adresu z toho čierneho okienka (IPv4 Adress, Maska podsiete=Subnet Mask, Predvolená brána= Default Gateway) - OK.
Adresu DNS servera nechaj na automaticky.
Čo sa routeru týka - musíš v menu povoliť WLAN, nastaviť SSID - meno siete, šifrovanie WPA2-AES, alebo WPA2-PSK a dať svoje heslo (to potom bude pýtať NB pri pripájaní). Nastaviť DHCP buď na Enable (nebudú problémy s kolidujúcimi IP adresami ostatnýc prístrojov), alebo Disable (potom na všetkých sa bude musieť nastaviť statická IP adresa). Ale z popisu dedukujem, že problém bude len v nastavení WLAN karty na NB - viď horný popis.